Skocz do zawartości
  • 0

Problem z ustawieniem anteny satelarnej


anvilek
 Udostępnij

Pytanie

Witam, mam dziwny problem z ustawieniem anteny satelitarnej. Posiadam dekoder polsatu HD5500S oraz http://allegro.pl/czasza-antena-satelitarna-quad-uchwyt-antenowy-hit-i5035370743.html taką antenę. Mój problem polega na tym, iż antenę ustawiam miernikiem , na mierniku siła sygnału pokazuję max. Po włączeniu dekodera wchodzę w ustawienia-instalacja-ustawienia anteny satelitarnej, moc i jakość sygnału 0, ale jak wejdę w ręczne wyszukiwanie kanałów moc jest na max a jakość powyżej połowy. Dodam tylko jeszcze że te kanały które mi niby znalazło są kodowane i nie działają. W czym problem?

Edytowane przez anvilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zakładając że samą czaszę masz ustawioną prawidłowo, należy dobrać odpowiedni - dla Twojego miejsca odbioru - skręt konwertera. Ma to wyglądać mniej więcej tak. Kąt odchylenia polaryzacji (K) dla wybranych miast w Polsce masz w tabelce tutaj.

Jeżeli masz czas i chęci - próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo

- źle ustawiona antena (sprawdź czy masz wszystko zgodnie z tą instrukcją)

- "padło" dolne pasmo w polaryzacji pionowej w konwerterze (sprawdzić na sprawnym konwerterze)

- uszkodzony dekoder. (sprawdzić na sprawnej instalacji)

Nawet na małej, ale dobrej jakości i dobrze ustawionej antenie wraz z odpowiednio ustawionym konwerterem, można wszystko bezproblemowo odbierać. Jedynie tzw. margines na "złą pogodę" jest dosyć mały. Optymalna wielkość czaszy to co najmniej 70-80 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter jest nowy. Antene wlasnie mam mala, to typowa angielska owalna antena, duzo mniejsza od polskich. Z tego, co znalazlem, to ma 39x53cm, ale tu wszyscy takie maja, wiec chyba starcza. Pobawie jeszcze antena, ale wlasnie bylem ciekaw czy moze moze byc cos jeszcze, bo bede sie bawil, a i tak kicha z tego bedzie:)

Edytowane przez Dersky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antene wlasnie mam mala, to typowa angielska owalna antena, duzo mniejsza od polskich. Z tego, co znalazlem, to ma 39x53cm, ale tu wszyscy takie maja, wiec chyba starcza.

Nie napisałeś że miejsce odbioru jest poza Polską. Tutaj wyliczysz sobie parametry ustawienia anteny dla miejsca odbioru. Zwróć uwagę na kąt skrętu konwertera (skos LNB)..

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, znam ta strone. Antena jest w miare wycelowana, bo polowa kanalow dziala. Prawdopodobnie jednak za malo dokladnie i cos zrywa. Pytanie.. Czy mozliwe jest, poza przypadkowym trafieniem metoda prob i bledow, dokladne ustawienie anteny czy lepiej umowic fachure ze sprzetem, ktory zrobi to szybko i dokladnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im mniejsza antena, tym wymagana większa precyzja ustawienia. Teoretycznie jest to możliwe, ale najczęściej wymaga sporo czasu i cierpliwości. Jeżeli pasjonują Cie takie sprawy - próbuj, jeżeli nie masz czasu, cierpliwości i wystarczającej wiedzy - wezwij fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! 

zgodnie z waszymi wcześniejszymi wytycznymi ustawiłem antenę CP i można śmiało powiedzieć, że grała (od października 2015). Natomiast, w ostatnich dniach kiedy występują dość duże anomalie pogodowe wystarczy że burza jest w miarę daleko, a u mnie trochę pada to  już obrazu brak. Posiadam moduł CAM+ oraz TV Samsung es7000. Antena była ustawiana na kanale 4fun gdzie udało mi się ustawić jakość:80, siła 45, jednakże widnieje jeszcze trzeci wskaźnik ilości błędów:250-350 w skali max.2000. Proszę abyście powiedzieli czy jest jest sens przestawiania anteny, czy to wszystko jest winą pogody i lepiej sprawę zostawić?

Jeszcze jedno pytanie, program np. TVN mam na parametrach S:45 J:100 B:0, a Polsat S:52 J:92 B: 200, Polsat Sport S:56 J:78 B:450-500, czy to jest całkiem normalne, że występują takie rozbieżności w tych parametrach, zwłaszcza w ilości błędów?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie za malo wycisnąłeś z anteny. Do poprawy ustawienie anteny i/lub skrętu konwertera i/lub zmiana miejsca montażu jeśli w świetle anteny jest jakaś fizyczna przeszkoda (drzewo, budynek, itp.) i/lub okablowanie/złącza.

Różne poziomy sygnału to normalne, na różnych częstotliwościach.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj właśnie poprawiałem skręt konwertera, ale zauważyłem pewną dziwną zależność. Parametry nie zmieniały się szczególnie mocno, pomimo kręcenia nim od +5 do -5. 

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...