Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Widać BBC to już nie jest to co było kiedyś, i to głownie wina leży po stronie ITI gdzie na siłę się zrobiło upscal TVP 1 HD i BBC Knowledge HD, TVP nie przyznaje się do tego projektu, podobnie jak BBC.

To po prostu PR platformy N oszukujący potencjalnych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać BBC to już nie jest to co było kiedyś, i to głownie wina leży po stronie ITI gdzie na siłę się zrobiło upscal TVP 1 HD i BBC Knowledge HD, TVP nie przyznaje się do tego projektu, podobnie jak BBC.
I TVP i BBC przyznają się do projektu. BBC na swoich antenach zachęcało do oglądania BBC Knowledge HD, a o TVP1HD wypowiadał się sam rzecznik --> http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... tformie-n#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca BBC się przyznaje d tworu jakim jest BBC Knowledge HD. Informacji o wersji HD nie ma ani na antenie ani na stronie internetowej, nie wspomina się o nim w serwisie z uwagami i opiniami widzów (Channel Reviewer). Ostatnio pojawił się tam nawet pytanie co widzowie sądzą o BBC HD, czy korzystają z dobrodziejstw HD - nigdzie nie padło hasło Knowledge HD. Przy okazji intensywnej promocji Top Gear'a nigdy nie powiedziano o możliwości oglądania w HD, bo też w rzeczywistości jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC przyznaje się do tego kanału. Rozmawiałem z kimś z BBC Polska i potwierdzali że jest taki kanał, ale jest bardzo trudno i materiały HD. Więcej na ten temat nie chcieli mówić, trochę tego nie zrozumiałem, jak kanał BBC nie może uzyskać od BBC materiałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że Top Gear od kilku serii wstecz jest kręcony w HD, a tymczasem na BBC Knowledge HD jest to zwykły upscall?

Najlepsze jaja są wtedy gdy ten sam dokument leci np. najpierw w tym badziewiu BBC K "HD" w upscalu, a potem pojawia się w BBC HD w native HD. Cóż, po BBC K "HD" widać jak BBC traktuje polski rynek, bo BBC HD to kanał międzynarodowy dostępny także w innych krajach.

 

Swoją drogą, Top Gear przynajmniej leci w 16:9, a przykładowo pierwszy sezon amerykańskiego Undercover Boss leciał w upscalu (16:9), a drugi sezon zapuścili w 14:9 ściśniętym do 4:3. To są dopiero jaja. Oczywiście program był realizowany w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC przyznaje się do tego kanału. Rozmawiałem z kimś z BBC Polska i potwierdzali że jest taki kanał, ale jest bardzo trudno i materiały HD. Więcej na ten temat nie chcieli mówić, trochę tego nie zrozumiałem, jak kanał BBC nie może uzyskać od BBC materiałów HD.

 

To nie jest tak, że BBC nasze sobie może korzystać z biblioteki brytyjskiej BBC. Kanały poza Wielką Brytanią tworzy spółka zależna: BBC Worldwide, a ta zwyczajnie kupuje materiały od spółki matki. Nie znam się na prawach ekonomii, ale widocznie zakup wszystkiego co możliwe w HD przewyższa możliwości BBC Worldwide :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się w takim układzie pytam po jakie byczki "BBC Worldwide" w ogóle zgodziło się na uruchomienie "BBC Knowledge HD", skoro nie może do niego zapewnić zawartości w HD???

 

Jeśli jest tak jak piszecie (nie mam "BBC Knowledge HD", więc nie mam własnego poglądu), to znaczy, że "BBC Worldwide" wcale nie jest lepsze od naszej "TVP", która to pod naciskiem "Nki" też zgodziła się na uruchomienie "TVP1 HD", bez zawartości HD...

 

Tyle się mówi przy okazji "acta" o prawach autorskich itp., a tu się okazuje, że prywatna firma może tworzyć kanały innych nadawców, do których sami Ci nadawcy boją się przyznać (wiem, że to było na pewno uzgodnione pod względem umów itp., ale ja się dziwię, że nadawcy w ogóle się zgadzają na takie "akcje", bo potem to przecież oni za wszystko właśnie "obrywają")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tam wygląda to trochę lepiej bo ok. 3 - 4 programy na dzień lecą w native HD. U nas są to 3 - 4 programy w miesiącu .

 

Tak czytam i czytam te Wasze newsy i się zastanawiam, co macie na myśli mówiąc "Native HD"?

 

O ile wiem, obecnym standardem dla europejskiego HDTV jest 1080i25, natomiast natywne HD, to standard 1080p50, albo nawet 1080p60, więc między tymi standardami jest cała przepaść.

 

Uważacie zatem, że BBC nadaje w Europie, czy tam na Antypodach w natywnym HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc native HD mam oczywiście namyśli emisję materiału w jakości HD, a nie w zwykłym upscalu. Bo teoretycznie taki TVP1 "HD" czy BBC K "HD" nadają w rozdzielczości HD, tylko co z tego skoro w przypadku tego pierwszego wszystkie, a w przypadku tego drugiego większość materiału to zwykły upscal z SD, chociaż wiele z tych produkcji zostało nakręconych w rozdzielczości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko logo było ścisnięte, ale obraz cały czas 4:3, bez zniekształceń. Zmiana formatu w BBC Entertainment za miesiąc ;)

 

Zauważyłem, że BBC Lifestyle od marca emituje zapowiedzi programowe w 16:9 (letterbox). Na Facebooku pisano, że na panoramę przechodzi na razie tylko Entertainment, ale może zmienili zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...