Skocz do zawartości

Przejście z polsatu na "n" ...kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

"Zadropiony" pochodzi z "czasów" telewizji analogowej. Kiedy sygnał był słaby, na ekranie pojawiały się zakłócenia, stado białych mrówek ;) Te zakłócenia nosiły nazwę "dropy".

 

"Content" - w znaczeniu zawartość, kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w N nie ma contentu uważam za mit. Taki sam mit jak ten, że C+ ma najlepszą ofertę programową. Owszem początki N były trudne, ale obecnie dołączyli do oferty sporo kanałów (przede wszystkim filmowych) i jest już bardzo dobrze. MOIM zdaniem jeśli chodzi o ofertę filmową jest lepiej niż w C+. Zwłaszcza jeśli się posiada recorder...

Oferta filmowa w Cyfrze jest kompletna (dzięki C+ i HBO) czego nie mozna powiedzieć o innych platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesiash sory ale jak mówisz o ofercie filmowej N i tych kanałach filmowych to Filmboxy to kupe powtórek już emitownych wczesniej na kanałach premium. Reszta kanałów to niszowe. universal zapowiadał się fajnie ale zbyt dużo powtórek i są tak głownie seriale mimo ogromej biblioteki filmowej. Co do Vodu to jak napisał Pawop trzeba płacić dodatkowo bo Picture Box to nawet nie chce się komentowac w Nscreen to w sumie tylko Lost 4 oglądam. Oferta dokumentalna opiera się na Discovery gdzie to samo jest w C+ ( wersja HD to same powtórki) a w C+ jest wiecej bo jest National Geografic czy Planete.

A co do Eurosportu HD co to będzie za kanał? Ale ofertą nie powali a to, że będzie w HD któe jest niszowym produktem w Europie dla kilku procent posiadaczy danej platmormy nic nie zmienia. Pozatem będzie on też w C+. W tym momencie dalej widzę lepszą oferte C+, potem dopiero N a dopiero CP jeśli chodzi o całość. Bo co do kwesti indywidulanego doboru oferty dla każdego może być innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85

Po pierwsze Filmbox to nie same powtórki. Wręcz przeciwnie. Ostatnio jest coraz więcej nowości. Widać, że nie masz Filmbox'u i opierasz się jedynie na tym co było (gratisowo) w grudniu. Np. wśród gorących premier czerwca(podaje za serwisem media2) na C+ można znaleźć takie tytuły jak: "Adrenalina", "Taxi 4", które na kanale Fimbox HD miały premierę jakiś czas temu! Obecnie Filmbox jest w cenie 9,90 i jest to oferta o wiele bardziej atrakcyjna(cena/jakość) niż C+ i HBO. Jest to moje zdanie a także części moich znajomych.

A jeśli chcę jakąś super-nowość to mogę wyporzyczyć sobie z PREMIER. Dla mnie to oferta o wiele ciekawsza, wygodniejsza i co ciekawe tańsza.(o lepszej jakości nie wspominając)

Po drugie Eurosport też będzie w C+, ale zapomniałeś dodać, że będzie dodatkowo płatny (jak wszystkie kanały HD w C+, w N nie dość że HD jest bez żadnych dopłat to jest go dużo więcej).

Nie chciałbym być odebrany jako fanboy N, bo uważam że ta platforma też ma swoje słabe punkty (mało piłki nożnej?), poza tym mam też Polsat i też uważam że to niezła oferta (cena/jakość). Po prostu przekazuję SWOJE opinie i doświadczenia innym. Jako osoba, która miała kontakt z 3 platformami do niedawna. Zrezygnowałem z C+ świadomie. Trochę się zainteresowałem tematem, sporo poczytałem fora/serwisy specjalistyczne i uznałem, że C+ ma najbardziej nieadekwatną cenę do swojej oferty. I nie chodzi tylko o fakt miesięcznych opłat za dekoder (z HDD - 20zł./mies!) czy dodatkową opłatę za HD ( w sumie już chyba ze 4x6 zł?). Ale same pakiety też są drogie. Np. HBO w C+ kosztuje 30 zł (bez kanału HD). W N jest to 25zł/mies z kanałem HD a w Polsacie można mieć HBO już za 20zł./mies!

Jestem osobą, która nie lubi przepłacać. Może i mnie stać, ale chodzi o zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz rację, ceny nie kłamią; piszę "niestety" bo mam C+ i nie zamierzam rezygnować, bo jestem wielbicielem ligi angielskiej i hiszpańskiej; a jak już mam tą platformę to nie zadawalam sie samym C+ ale przy okazji mam pakiet kom., HBO, Cinemax; no i co miesiąc wychodzi 126 zł; drogo, bez HD, ale na razie nie widzę innego rozwiązania; dodam tylko że te dodatkowe opłaty za HD to istny cyrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. HBO w C+ kosztuje 30 zł (bez kanału HD). W N jest to 25zł/mies z kanałem HD a w Polsacie można mieć HBO już za 20zł./mies!

Jestem osobą, która nie lubi przepłacać. Może i mnie stać, ale chodzi o zasady.

Niektórzy postulowali w tym kraju jedną platformę. Nigdy nie miałem złudzeń że monopol spowoduje obniżki cen bo "więcej abo to korzystniejsze umowy z producentami i niższa marża" a wręcz odwrotnie. Monopolista nigdy się nie nachapie, musi czuć na plecach oddech konkurencji inaczej wydoi nas do ostatniej złotówki. Teraz wyraźnie widać za jakże różne ceny można sprzedać tego samego kota.

 

@mad85 Nie każdy lubi sport.
A zwłaszcza sponsorować łapówkarzy żeby móc dobry film obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Jasne. Zwłaszcza, ze na Premierach VOD jest wszystko to co za pól roku będzie na C+ i HBO. Faktycznie straszna bieda. :roll:

W VOD lecą tylko wybrane filmy, poza tym nka nie ma umów ze wszystkimi dystrybutorami.

Tak na marginesie, to 6 filmów w VOD to HBO i C+ razem wzięte, więc nie wiem po jaką [beep]e porównywać dwie tak skrajne rzeczy :crazy:

Bedzie VOD w Cyfrze wtedy się będzie porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień te wytwórnie, których w Premierach VOD nie ma.

"Tak na marginesie, to 6 filmów w VOD to HBO i C+ razem wzięte, więc nie wiem po jaką [beep] porównywać dwie tak skrajne rzeczy :crazy:"

No popatrz. A któż to napisał to zdanie: "Oferta VOD jest dużo biedniejsza niż C+ i HBO razem wzięte." i czy to nie jest porównanie? Trochę konsekwencji w wypowiedziach poproszę.

Ja nie porównuję cen tylko ofertę. Więc:

Oferta w Premierach VOD na tą chwilę:

Shrek Trzeci, Na Fali, Harry Potter i Zakon Feniksa, Gwiezdny Pył, Licencja na Miłość, Życie od Kuchni, Nancy Drew, Simpsonowie, Hot Rod, Szkoła Uroku, Evan Wszechmogący, Ogłaszam was Chuckiem i Larrym, Wpadka, Chyba Kocham Moją Żonę, Pajęczyna Charlotty, Ultimatum Bourne'a HD, Mrożny Wiatr, Motel, Cena Odwagi, Niepokój, Sprawiedliwość Ulicy, 28 Tygodni Później, Hostel 2, Wzgórza Mają Oczy 2, Transformers HD.

No naprawdę bida aż piszczy. Ale za pół roku te filmy to będą oczywiście "Za[beep]iaszcze filmy na Canal+". :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie VOD w Cyfrze wtedy się będzie porównywać.
Idąc tym tokiem rozumowania to można też postawić teze ze N ma lepszą ofertę filmową bo więcej kanałów i więcej filmów, bo przecież nieważna jest data emisji. Używasz tych samych argumentów raz za a innym razem przeciw, zależnie co akurat pasuje do twojej tezy. Jak C+ ukraść krowa to jest dobry uczynek a jak ktoś ukraść krowę C+ to jest zły. Swoją drogą czekam niecierpliwie na VOD od C+, może ceny za wypożyczenie nieco spadną bo od Polsatu pewnie nie doczekamy sie w tym dziesięcioleciu żadnego VOD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...