Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję zamówić usługę Eurosport Player albo wziąć sobie TnK HD albo NNK tam jest Eurosport i nie ma gadania że któregoś konkursu nie pokażą.

wystarczy mieć zwykły tuner FTA na ARD\ZDF czy RAi sport z 13 E ( czeste retransmisje ) są "prawie" wszystkie konkursy ( nie było tylko nocnego z Sapporo ) ,jak masz Astre 19,2 E masz Eurosport niemiecki ARD/ZDF w jakości HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbył się konkurs w Klingenthal bardzo dobre 6 miejsce zajał Piot Żyła Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon, świetny skok w 1 serii oddał Krzysztof Miętus wylądował na 145 m i było to 1,5m od rekordu obiektu Maciek Kot oddał dwa przecietne skoki a Dawidowi Kubackiemu niewiele zabrakło do 2 serii , zwyciężył po raz pierwszy w karierze mistrz świata juniorów słoweniec Jaka Hvala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Musiał być jakiś błąd w wynikach na sport.tvp.pl, samego konkursu nie oglądałem, ale tam miejsca Polaków to były 5, 11 i 13 a ma być 6,12,14. TVP jak zwykle coś nachrzaniła, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Niestety nasi nie popisali się.Jan Ziobro niestety został zdyskwalifikowany,a szkoda,bo był 28(miałby punkty).Krzysztof Biegun,debiutant,zdobył wczoraj pierwsze punkty w PŚ - był 30.Poza tym ustanowił on swój rekord życiowy - 180 m. Poza tym w 2 serii wystąpił też Estończyk Kaarel Nurmsalu - zajął on w konkursie 26 miejsce.Wczoraj wygrał Richard Freitag,2 miejsce zajął Anders Fannemel,a 3 był Gregor Schlierenzauer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hah Snopek przebił nawet Szczęsnego, który to kiedyś ogłosił, że Miętus jest w trzydziestce a nie był i potem mówił nie wiem jak mi to wyszło, cytat: "Nie wiem jak ja to liczyłem, że wyszło mi, że Miętus jest w serii finałowej" - Predazzo 2012. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Ale mimo wszystko brawo dla naszych juniorów,którzy zajęli w drużynówce 6 miejsce.Ale to miejsce w "realu" nie jest takim prawdziwym sukcesem,bo Finowie skakali fatalnie(jakiś kryzys),a w Czechach jedynie Antonin Hajek skakał dobrze(w 2 serii aż 211 m),reszta źle.

Co do naszych,to w niedzielę Krzysiek Biegun pobił swój rekord - skoczył 197,5 m.Rekord pobił też Jan Ziobro - skoczył 180,5 m.W niedzielę zwycięstwo odnieśli Norwegowie,potem byli Austriacy.Podium zamknęli Słoweńcy,którzy tylko minimalnie wyprzedzili Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonin Hajek wraca do wielkiej formy pamiętam jak na mś w lotach w Planicy skoczył 236 m ( rekord Czech ) z tego co pamiętam to miał chyba wypadek i przez 2 lata nie mógł się pozbierać . Nasi skoczkowie dobrze , myślę że pod koniec sezonu będą lepiej skakać ( tak jak pod koniec poprzedniego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jako przedostatni do konkursu głównego zakwalifikował się Grek(Niemiec) Nico Polychronidis. Myślę, że ten sukces będzie dłużej wspominał niż 3 miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Pragelato, kiedy to jeszcze reprezentował Niemiecką kadrę. Może jutro dopisze mu szczęście i zakwalifikuje się do 30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Jesteśmy po konkursie indywidualnym na skoczni K-95. Nasi spisali się dobrze:Stoch 8,Kot 11,Żyła 23.

Tylko Dawid Kubacki nie zakwalifikował się do drugiej serii - był 31.Zwycięzcą dzisiejszego konkursu został Anders Bardal,drugi był Gregor Schlierenzauer,a trzeci Peter Prevc. Grek niestety był dopiero 45,nadzwyczaj słabo spisał się Robert Kranjec i Anders Jacobsen.

Tylko szkoda,że nie wytrzymał Kamil, i spadł z 2 na 8 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jestem nieziemsko wkurzony po tych dzisiejszych zawodach. Kurde czemu zawsze ten drugi najważniejszy skok trzeba zawalić. Druga sprawa to pompowanie balonika. Najpierw gadali o medalu Kubackiego, który był 31. A Stoch to już oczywiście miał złoto jeszcze przed konkursem. To samo z Justyną. Ale fakt jest faktem, że jak przychodzi co do czego to nie wytrzymujemy presji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Boogeyman: To jest dziwne. Stoch przez cały weekend bardzo dobrze skakał,a tu w 2 serii się "spulkał".

Ciesz się,że Stoch zakończył na 8 miejscu,bo mógł skoczyć np. 70 m i zakończyć w 3 dziesiątce.

Jako przykład podam Mateję z czasów,kiedy skakał.Prowadził po 1 serii. Co w 2 serii?Skoczył tylko 99 m. Strasznie wkurzające to jest. Ciekawe,ile skoczył by Stoch,gdyby nie polscy doping polskich kibiców.

To samo z Kubackim,tylko że on zawalił w 1 serii.

Off-topic:Co do Kowalczyk,to ona była 6(wywaliła się) i 5.Strasznie słabo.

Zaciekawił mnie komentarz jakiegoś gościa na Interii - tam pisało,że Norwedzy powinni zostać na mistrzowskich imprezach zdyskwalifikowani. Nic dziwnego,że Norweżki zajęły całe podium w drugim konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie poszło i nie idzie, gdy jest presja, że jednak może się udać.

 

Co do Kowalczyk,to ona była 6(wywaliła się) i 5.Strasznie słabo.

Zaciekawił mnie komentarz jakiegoś gościa na Interii - tam pisało,że Norwedzy powinni zostać na mistrzowskich imprezach zdyskwalifikowani. Nic dziwnego,że Norweżki zajęły całe podium w drugim konkursie.

 

Norweżki Norweżkami, ale niby dlaczego dyskwalifikować? Możliwe, że tam czymś się szprycują, tak jak w kolarstwie - jak nie patrzeć to jak czyszczą z oszustów to przeskakują, tak jak tam był któregoś roku ktoś, kto był w czwartej dziesiątce i przeskoczył po oczyszczeniu do pierwszej, zdecydowana większość u góry bierze w kolarstwie, kto wie jak tutaj jest. Mają lepszy obóz, więcej pieniędzy, lepiej przygotowani są to i mają większe możliwości, chociażby żeby zawodniczki zregenerować. Mocna ekipa z mocnym portfelem, ot co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...