Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek o 7.00 rano odbędą sie 2 treningi, 2 godziny później kwalifikacje do sobotniego konkursu. W sobotę o 7.30 odbędzie sie seria próbna a godzinę później rozpocznie się pierwsza seria. Gorzej z niedzielą, kwalifikacje odbędą sie o 01.00 w nocy godzinę później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. W zawodach nie wystartuje Szwajcar Simon Ammann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy skok Kamila Stocha bardzo dobry, drugi trochę słabszy, pierwszy skok Ito był za wysoko oceniony, lądowanie bez telemarku na dwie nogi i noty po 18,5 punktu to lekka przesada, Piotr Żyła pierwszy skok bardzo dobry, we drugiej serii było już gorzej, Krzysztof Miętus też występ pozytywny dwa równe skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że skoki metrowo krótsze oceniasz jako gorsze, ale trzeba brać pod uwagę też warunki panujące podczas ich. Jeżeli chodzi o skoki Kamila i Piotrka, to raczej oba były porównywalne, skoki Krzyśka Miętusa słabo zapamiętałem i trudno mi teraz ocenić, który był lepszy. Dużą rolę odgrywał wiatr, bo jak wiało mocno, to większość skoczków skakało około 130m, a jak podczas pierwszej serii wiatr chwilowo ustał, to chyba z 10 skoczków skoczyło około 100m, niestety na takie warunki trafił też Maciej Kot. Myślę, że w kolejnym konkursie w Sapporo mogą być mocni Austriacy, bo oni zawsze po słabszym konkursie strasznie się spinają, aby pokazać, że są mocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas całego konkursu wiał wiatr pod narty od 0,5 metra na sekundę do prawie 2,5 metra na sekundę, Kamil Stoch podczas pierwszego skoku miał odjęte równe 10 punktów za wiatr, Piotr żyła podczas pierwszego skoku ponad 23 punkty odjęte za wiatr Ito bardzo podobnie, podczas drugiego skoku Żyła odjęte miał ponad 13 punktów za wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kamil za wspaniały występ w Sapporo . Liczę na dalsze sukcesy skocznie w Predazzo Kamil lubi ( w sezonie 2007/08 był chyba 6 ) , jest szansa odrobienia straty do trzeciego miejsca w PŚ .Później Willingen Klingenthal ( Chciałbym powtórki z poprzedniego sezonu ) i Oberstdorf , ostatnia próba sił przed MŚ w lotach i dalej Turniej skandynawski Lahti , Trondtheim ( powrót po 5 latach ), Oslo ( skocznia mu leży ale nie miał na niej szczęścia w 2010 wygrał kwal. a w konkursie był 22 a podczas mś pamiętamy jak było ) i tradycyjnie już Planica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil bardzo zbliżył się do Morgiego. Już tylko 34 pkt. Bardzo udane zawody w Sapporo i oby tak dalej. Kamil naprawdę daje radę i wypełnia mi ten brak Małysza, który i tak nie skakał już pod koniec kariery najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który i tak nie skakał już pod koniec kariery najlepiej.

Małysz pod koniec kariery skakał bardzo dobrze jak na swoje lata , popatrz na dwa ostatnie dwa sezony 2009/10 lgp 2010 2010/2011 , ale coraz więcej siły musiał wkładać w przygotowania . W ciągu lat 2009 - 2011 Małysz odniósł 1 zwyciąstwo w PŚ 6 razy był drugi 8 razy trzeci ,zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo olimpijskie ,brązowy medal mś ,trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pś . Dodam jeszcze 3 zwycięstwa w LGP i jedno 2 miejsce . :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę tego było. I jeszcze dorzucę pod koniec rekord życiowy i rekord polski w długości lotu 230,5 m. Zdecydowanie najbardziej zaskoczył mnie w Vancouver. Pracował na te 2 medale bardzo bardzo ciężko, ale udało mu się. Szkoda, że Ammann był wtedy poza zasięgiem. Ale dla mnie Adam skoczek kompletny i najlepszy w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do zwycięstwa Kamilowi Stochowi zabrakło niewiele tylko 2,1 punktu, wystarczyło w drugim skoku skoczyć 1,5 metra dalej, z kolei przewaga nad trzecim Koflerem to tylko 0,2 punktu, więc konkurs bardzo wyrównany, znowu Piotr Żyła skakal bardzo przeciętnie można pochwalić szczególnie za drugi skok Krzysztofa Miętusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Szkoda, że Ammann był wtedy poza zasięgiem.

gdyby nie był poza zasięgiem to adam mógł by mieć 44 wygrane w PŚ , ale Amman był w życiowej formie .

Moja piątka najlepszych skoczków

1 Adam Małysz

2 Janne Ahonen

3 Jens WeiBlog

4 Anderas Goldberger

5 Sven Hannavald

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że oprócz Stocha i inni polscy skoczkowie będą mocno pracować i złapią w końcu formę. Na początku sezonu wydawało się, że dobrze będzie skakał też Żyła, ale siły starczyło mu tylko na kilka konkursów. Wiele nadziei na przyszłość (następny sezon, może jeszcze trochę później) pokładam w młodych skoczkach, którzy na razie w miarę dobrze radzą sobie w Pucharze Kontynentalnym, szczególnie w Zniszczole, Murańce, także w Bartku Kłusku, który w ostatnich zawodach też skakał nieźle, jak patrzę po wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Żyła skacze strasznie niestabilnie, jeden skok ma bardzo dobry a kolejne słabe, brakuje mu stabilności, co do młodych skoczków Murańki, Zniszczoła i Kłuska to powinno wysyłać ich sie raczej na konkursy Pucharu Kontynentalnego, a nie od razu rzucać na głęboka wodę na PŚ, tam jest słabsza obsada, zawodnicy skaczą z wyższych belek startowych, niech nabierają doświadczenia, małymi krokami dochodzić do formy to może w przyszłości z kilkuosobowej grypy wyrośnie jeden czy dwóch skoczków na światowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...