Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I kraj, który jeszcze niedawno potrafił uzyskać przyzwoite i dobre wyniki w zawodach Pucharu Świata zwolnił trenera reprezentacji w skokach narciarskich:

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2018-03-07/dawna-potega-skokow-zwolni-trenera/?ref=aside_najwazniejsze

 

Kurczę, aż smutno się na to patrzy... Finowie, którzy kilka lat temu jeszcze potrafili wygrać zawody (Anssi Koivuranta, Innsbruck 2014) czy zająć dobre miejsce (Jarkko Maeaettae , Innsbruck 2014 - 9 miejsce, co prawda to był loteryjny, wietrzny konkurs ale przynajmniej jakiś sukces w jednych zawodach został uzyskany), teraz skaczą słabo, i myślę, że raczej nic nie zapowiada poprawy sytuacji w najbliższych latach... Kadra B w kwalifikacjach do konkursu w Lahti skoczyła bardzo słabo, kadra A się nie dostała do 2 serii konkursu drużynowego pomimo tego, że Rosjanie jakoś wybitnie nie skakali, żaden Fin się u siebie do 2 serii konkursu indywidualnego nawet nie dostał... Nie wygląda to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy kolejnego zawodnika, który postanowił zakończyć karierę. Tym razem padło na Toma Hilde. 

 

I już jesteśmy po kwalifikacjach - prologu Raw Air. Kamil Stoch wygrał obydwie serie treningowe i kwalifikacje. 5 miejsce Dawida Kubackiego, 15 miejsce Stefana Huli, w piątej dziesiątce Piotr Żyła i Jakub Wolny, i mała niemiła niespodzianka - brak awansu do konkursu niedzielnego Macieja Kota. 

PS. Nie wiem jak Wy ale ja myślę, że nowa oprawa graficzna (informacja o wynikach wyświetlanych na ekranach telewizorów) Raw Air jest taka troszkę... smutna, szara, bura. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raw Air i czarno-białe zdjęcia zawodników. Wygląda, jakby pokazywali osoby zmarłe... :crazy:

Tak, zgadzam się, strasznie dziwnie to wyglądało... Mam nadzieję, że normalna forma pokazywania zdjęć zawodników szybko wróci, bo tak troszkę dziwnie wyglądają czarno-białe zdjęcia, wręcz jakby jakaś katastrofa się stanęła... 

Przy okazji - Maciej Kot znalazł się w składzie konkursu drużynowego na dzisiejszą drużynówkę w Oslo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs stal na dobrym poziomie brawa dla naszej drużyny szczególnie dla Maćka widać ze wczoraj miał pecha .Oglądałem skoki na jedynce komentarza nie dało się słuchać same wpadki min z Ammanem ze dwa razy wygrał w Oslo a najlepszy był trzykrotnie oraz że Horngaher stał z Małyszem na podium w 1996 a miało to miejsce sześć lat później w 2001 r.

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem jak Szaranowicz mówił o tym podium Małysza z Horngacherem 17 lat temu, więc nie zauważyłem wpadki, ale może tak mówili wcześniej/później i nie usłyszałem. Mimo różnych wpadek lubię komentarz Szaranowicza z Babiarzem. Włodek jak pójdzie na emeryturę, to pewnie zastąpi go Szczęsny, który mnie denerwuje, wolałbym Snopka. Cieszy kolejne podium Polaków, ale to już norma. Zastanawia mnie ilość konkursów drużynowych. W tym sezonie jest ich chyba najwięcej jak do tej pory, wolałbym jednak mniej drużynowych i więcej indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za dużo też tych drużynówek.

 

 

Konkurs stal na dobrym poziomie brawa dla naszej drużyny szczególnie dla Maćka widać ze wczoraj miał pecha .

Jakiego znowu pecha miał w piątek? Po prostu popełnił błąd przy wyjściu z progu i go skrzywiło w locie.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszej drużyny, w konkursie indywidualnym powinna być bardzo zacięta walka, nie podobało mi się wczoraj to zmienianie belek, jeżeli to ma być turniej to wszyscy zawodnicy powinni startować z podobnego rozbiegu a nie jedna grupa z 16 a druga np. z 14 to wypacza rywalizację. Ogólnie uważam, że turniej Raw Air jest niepotrzebny, to tylko nadmierne obciążenie zawodników po ciężkim sezonie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się zaprezentuje Francuz Jonathan Learoyd w 2 serii - ma szansę na ogromne osiągnięcie - na razie jest 7 po 1 serii ale nie ma zbyt wysokiej straty nawet do podium. Ciekawe czy się chociaż w pierwszej dziesiątce utrzyma. Dawid też jest w dobrej pozycji do ataku - 11 pozycja po 1 serii. Konkurs na razie jest bardzo loteryjny, kilku zawodników z czołówki zawaliło swoje skoki, dzięki czemu kuchennymi drzwiami do 2 serii się dostali np Marius Lindvik czy Yukiya Sato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedość,że ten Szaranowicz zamiast mówić to mruczy to jeszcze [beep]ko wchodzi w słowo Kotowi,żeby pocisnąć jakąś bałahę o Rasce albo innym skoczku z lat 70..Włodek odejdź!

 

 

Może nie drzeć,ale bez przesady słuchają go miliony a on mruczy zamiast normalnym głosem mówić..

 

Przełączcie na Eurosport- wasze problemy się skończą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :mrgreen:

Ciekawe jak się zaprezentuje Francuz Jonathan Learoyd w 2 serii - ma szansę na ogromne osiągnięcie - na razie jest 7 po 1 serii

Jak teraz skoczy 120m to już będzie jego sukces to z pierwszej serii to jak ziarno ślepej kurze

Edit:

Mój optymizm można tylko z jego pierwszym skokiem tylko porównać :)

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...