Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie super bo brak łącza RCA trochę mnie zaskoczył (nie mam głośników z wejściem cyfrowym)

Co do N-boxa - w moim dotychczasowym modelu ITI 5800S przy podłączeniu HDMI i założeniu przejściówki scart->rca nie stwierdziłem na wyjściu sygnału audio. Ale w tym modelu wyjścia rca były w standardzie, jak to wygląda w nowszych modelach nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małej ilości postów w temacie PVR 7000 wnioskuję że posiadaczom ten tuner nie sprawia tyle kłopotów jak wcześniejsze produkty CPT.

Jak jest naprawdę?

Za niedługi czas kończy mi się umowa na jeden z dekoderów i sam zastanawiam się nad tym sprzętem.Tym bardziej po zapoznaniu się z ofertą tunerów Ferguson czy Globo/Opticum do których chciałem dołożyć moduł CI od Cyfrowego Polsatu,okazało się że one również nie są bezproblemowe.

Trudna sprawa,co wybrać?Po swoich przejściach z HD5000 stwierdziłem że nigdy nie wezmę już nic wyprodukowanego przez CPT.A jednak PVR 7000 zaczyna mnie interesować...Może poczekam jeszcze trochę na jakąś aktualizację softu,niwelującą wolne przełączanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest ok. Wcześniej miałem kilka lat dekodery cyfry, więc w mojej ocenie kanały przełączają się błyskawicznie. :)

 

Jedyne co denerwuje to nieczytelne EPG. Za dużo miejsca poświęcono na nazwy programów, a za mało na istotne informacje czyli na program. No i mam chyba dysk do wymiany, bo mi tnie nagrania jak jest ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecierpliwością czekam na aktualizację bo jak nagrywam programy np, w nocy gdy dekoder jest wyłączony to co któreś nagranie mi się nie nagra tzn widnieje w liście ale chąć odtworzyć jest czarna plansza i licznik stoi, a to już mój 4 dekoder w ciągu nie całego miesiąca. Zaczyna mnie już to irytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od ponad 2 tygodni posiadam dekoder PVR 7000.Nie jestem z niego zadowolona,lepszy był Sagemcom pod wieloma wzgłedami.Szybkie zmienianie kanałow,możliwość zaplanowania 2 nagrań jednocześnie na późniejszą godzinę,w ustawieniach była opcja umożliwiająca rozpoczęcie nagrania wcześniej o ile chcemy minut i możliwość zakączenia nagrania o której chcemy.Możliwość nagrywania jednego programu a oglądanie drugiego .Wadą,czasem gdy chciałam odtworzyć nagranie okazywało się że nic się nie nagrało,pokazywał się czarny ekran,przycisk regulujący głos raz działał raz nie.Za to dekoder PVR 7000 sprawia problemy od samego początku.Wziełam multiruma.W 1 tygodniu w dodatkowym dekoderze zablokowała się połowa programów dzwoniłam do Polsatu,naprawili,po kilku dniach w głównym dekoderze równierz zablokowała się połowa kanałów,pokazywało mi że tych kanałów nie ma w moim abonamencie,po chwili napis się zmieniał pokazywało że problem nr.6,problem z kartą.Znowu zadzwoniłam do działu technicznego,15 minut wisiałam na telefonie aby wypróbować wszelkie sposoby przywrócenia programów.Działały dopiero następnego dnia.Dekoder ma funkcję nagrywania 2 programów jednocześnie,ale w tym momencie nadawanym,i tylko w danym momencie jest możliwość ustawienia godziny rozpoczęcia i zakończenia nagrania.Gdy chciałam zaplanować 2 nagrania na późniejszą godzinę,wyskakuje komunikat że wystąpił konflikt z zaplanowanym innym programem na innym kanale.Zaplanować na później na tą samą godzinę można tylko 1 program bez możliwości ustawienia wcześniejszego lub późniejszego rozpoczęcia nagrania ,jak i zakończenia.Efekt,mam wiele nagrań bez zakończenia.Nagrywam Nieustraszonych ,ostatnia para rywalizuje i co?kończy się nagranie przed zakończeniem programu,nagrywam pogodę,a tam tylko reklamy.Tak więc nagrywanie do niczego.Może wgrają nowe oprogramowanie które to usprawni.Następna wada,przy zmianie kanału obraz pokazuje się po 3 sekundach ,głos czasem później.Przy przewijaniu nagranych filmów na wolnych obrotach to przewija płynnie,gdy zwiększam to się czasem zawiesza i obraz się zatrzymuje,gdy zatrzymuję przewijanie to głos pojawia się po paru sekundach,a obraz czasami wygląda tak jakbym go nadal przewijała,czasem gdy kończę przewijanie reklam od razu pokazuje się film a w tle słychać reklamy a nie odtwarzany film.Zachciało mi się zmiany na nowy lepszy dekoder,no i mam.Dodam jeszcze że cięszko wyciąga się kartę z boku którą trzeba aktualizować dodatkowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecierpliwością czekam na aktualizację bo jak nagrywam programy np, w nocy gdy dekoder jest wyłączony to co któreś nagranie mi się nie nagra tzn widnieje w liście ale chąć odtworzyć jest czarna plansza i licznik stoi, a to już mój 4 dekoder w ciągu nie całego miesiąca. Zaczyna mnie już to irytować

 

Coś się zmieniło z tym czy dalej tak, jak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder w chwili obecnej realizuje same czarne nagrania. Po przekroczeniu 50 % zajętości dysku nagrania przestały się realizować, tzn. nagrywa ale po wybraniu nagrania do odtwarzania dekoder się zawiesza i jest czarny ekran. Można iść od razu do APSu wymienić czy trzeba dzwonić na infolinie ? Może lepiej wymienić na HD 5000/6000 ew. jak się zgodzą na ESI-88 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!A ja także mam problem.Wchodzę w menu,ustawienia audio i obrazu ustawiam z 576 na 1080i,następnie potwierdzam ok.Wyskakuje komunikat-zapisano zmiany.Ale niestety dekoder nie zapamiętuje zapisanych zmian,i nadal w menu jes ustawiona rozdzielczość 576,czyli ta gorsza.A drugi problem to brak dzwięku na telewizorze przez kabel hdmi.Dziwi mnie to,ponieważ gdy miałem podłączony dekoder Ariva Ferguson 100e(satelitarny),oraz Ariva T65(naziemny),to dzwięk miałem na telewizorze,a na tym pvr7000 brak.Dekoder jak wyżej napisane,podłączony kablem hdmi.Więc jestem zmuszony mieć podłączony dekoder kablem optycznym do kina domowego,by mieć dzwięk.A wy jak macie z tym dekoderem?Też to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej usterki nie mam, idź do APS-u i wymień na sprawny. Za to mam wciąż problemy z nagrywaniem i odtwarzaniem. Dzisiaj wymieniłem dekoder, to już mój 5 w ciągu półtora miesiąca, zobaczymy co pokaże tym razem nr dekodera zaczyna się od 1324 może to będzie jakaś inna seria i będzie już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi @Szymon9904

Szczęście w nieszczęściu, że Cyfrowy Polsat nikogo już nie zmusza do brania od niego dekodera dedykowanego i udostępnia też swoją pełną ofertę abonamentową za pomocą modułu CAM.

Konkurencja Cyfrowego Polsatu, czyli platforma nc+ (a także Orange/TP), w ogóle nie oferuje takiej możliwości. I nie wiadomo też, czy kiedykolwiek taka możliwość się tam pojawi. W nc+ dla nowych klientów czekają tylko dekodery dedykowane sparowane z kartą w systemie Conax. Jak dla mnie, rozwiązanie nie do zaakceptowania! :/

W Orange/TP karty w systemie Viacess nie są parowane, ale tak są jakoś zrobione, że mimo to działają tylko w dekoderach dedykowanych, dostarczanych przez Orange/TP.

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...