Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar wymienić na dekoder PVR HD 7000 czy będę mógł odbierać Astra+Hotbird za pomocą Konwerter MAXIMUM Monoblock TWIN V-22 LNB DiSEqC 1.0 - wbudowany oraz mam małe pytanko czy jak mam jeden przewód podłączony do konwertera to wtedy oglądam to co nagrywam.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.01.2014 r. na dekodery PVR HD 7000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 1.44.1.4

 

Aktualizacja ma na celu poprawę błędów dotychczasowego oprogramowania.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze PVR HD 7000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

 

PS. Jutro sprawdzę czy wprowadzono również obsługę TP-Link'a

 

Aktualizacja:

Dodano obsługę WiFi. Czyli jak dla pozostałych dekoderów:

 

zmiany w interfejsie użytkownika:

- dodano listę dostępnych sieci WIFI (sortowanie od najsilniejszego sygnału)

- dodano pasek postępu przy łączeniu się z siecią WIFI

- dodano potwierdzenie o poprawnym podłączeniu do sieci WIFI

- zmieniono okno statusowe z informacjami o przydzielanych adresach IP dla dekodera i podłączonej sieci WIFI

 

- dodano zapamiętywanie haseł do 3 sieci WIFI Klienta

- dodano losowanie adresacji do nadzoru nad modułem WIFI z unikalnego zakresu numeracji (wykluczenie konfliktów IP w sieci Klienta)

- wyeliminowano zawieszanie się IPLI przy przełączaniu filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem że nikt nie ma tego problemu co ja. Soft mam. 1.34.1.2. I nowszego nie znajduje. Daje w tryb stanby + wyłączam z prądu + wyszukuje ręcznie mimo tego dekoder uparcie twierdzi że nie ma nowego softu. Zgłosiłem problem d CP jednak mimo tego dalej brak odpowiedzi od nich. Macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyć dekoder z prądu i ponownie podłączyć, dać na kanał MTV ROCKS lub TV6 bądź inny z tego TP. po paru minutach powinna być dostępna aktualizacja do pobrania "ręcznie" lub w trybie standby. Na HD 5000 taki zabieg pomógł.

 

Jest też taka opcja że CP zaprzestał wysyłać nowy soft.

 

edit: wyczytałem, że transponder z którego dekoder pobiera soft to 12188, V, 27500 - AXN SD, FOX LIFE. Na wymienionych kanałach dekoder powinien wykryć i pobrać soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne. Sprawdzałem w dekoderze i mam wersje 1.34.1.2. CP poinformował mnie że nie mam starszej wersji 1.34.1.4. i przez to nie mogę pobrać najnowszej wersji. Mają udostępnić niedługo starszą wersję abym po tej aktualizacji pobrał najnowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy więc jeśli moje pytania będą banalne to od razu przepraszam.

Dzisiaj dostałem dekoder i od razu mam pytanie.

Dlaczego przy każdym przełączeniu kanału wydaje dziwny dźwięk (takie pyknięcie), za każdym razem jak zmieniam kanał !!!

 

Dodam tylko że dekoder nowy ale wszystkie kable zostały tak jak były do tej pory i przy wcześniejszym dekoderze nie było tego dźwięku (jest on bardzo denerwujący) !

 

Jeszcze jedno nie wiem czy mi się wydaje ale mam wrażenie że obraz jest gorszy niż przy poprzednik dekoderze.

Czy to jest możliwe.

wszystko (kable, konwerter) pozostał stary, tylko nowy dekoder i mam wrażenie że obraz jest gorszej jakości niż wcześniej.

Nie pamiętam jaki miałem do tej pory ale płaciłem za niego 5 zł co miesiąc i dlatego z niego zrezygnowałem (jakiś dwuiglicowy ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy więc jeśli moje pytania będą banalne to od razu przepraszam.

Dzisiaj dostałem dekoder i od razu mam pytanie.

Dlaczego przy każdym przełączeniu kanału wydaje dziwny dźwięk (takie pyknięcie), za każdym razem jak zmieniam kanał !!!

 

Dodam tylko że dekoder nowy ale wszystkie kable zostały tak jak były do tej pory i przy wcześniejszym dekoderze nie było tego dźwięku (jest on bardzo denerwujący) !

 

Jeszcze jedno nie wiem czy mi się wydaje ale mam wrażenie że obraz jest gorszy niż przy poprzednik dekoderze.

Czy to jest możliwe.

wszystko (kable, konwerter) pozostał stary, tylko nowy dekoder i mam wrażenie że obraz jest gorszej jakości niż wcześniej.

Nie pamiętam jaki miałem do tej pory ale płaciłem za niego 5 zł co miesiąc i dlatego z niego zrezygnowałem (jakiś dwuiglicowy ?).

 

Zapewne miałeś ten dekoder Sagemcom ESI-88 - http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... m-esi88.cp - ten dekoder jest na procesorze STi z serii 71xx. Generuje relatywnie lepszy obraz od HD7000 który jest tanią produkcją na zlecenie Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie ten.

Czyli nie mylę się aktualny obraz jest gorszej jakości nie z dekodera poprzedniego.

Kurcze zamiast żeby sprzęt a co za tym idzie obraz był coraz lepszy to sytuacja jest odwrotna.

A co w kwestii tych dziwnych dźwięków bo to jest najbardziej irytujące.

Przy zmianie kanału zanim jeszcze pojawi się obraz słychać takie "pyk pyk "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...