Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odpiszą w łatwy sposób "bo to wymiana techniczna" :) Konfiguracja wymian jest tak stworzona by nie było sytuacji że pracownik nie ma czego dać w zamian za uszkodzony dekoder a nie dlatego żeby klient miał wybór. Zazwyczaj jest wymiana model na model.

Chociaż pewnie nie długo konfiguracja znowu ulegnie zmianie i będzie można wymieniać na PVR 7000, spokojnie poczekajmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas użytkowałem pace PVR z Cyfry z plazmą panasa 42". Teraz przesiadka na 7000. Pierwsze wrażenie to gorsza jakość obrazu, przy dużych zmianach koloru, jak np. oznakowania programu pojawiają się nieostrości i rozmyty obraz. Na pace takich efektów nie było. Ale oczywiście tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działania pilota i reakcji dekodera to dla mnie bajka. Pace był strasznym mułem, to wszyscy wiedzą, ale 7000 zapiernicza aż miło. Najlepiej to widać przy przewijaniu, zatrzymywaniu i włączaniu nagrań. Wszystko w ułamku sekundy. W pace zanim z przewijania przeszedł w tryb odtwarzania to mijało kilka minut nagrania, albo wcale nie reagował.

 

Pomocne jest też filtrowanie kanałów po pierwszej literze. Tu także prędkość działania jest wysoka.

 

Początkowo wkurzają te kropki przy przełączaniu, ale idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz mieć rację. Trudno, żeby wszystkie usterki wychodziły od razu. Ale to że ich nie ma, to fakt że sprzęt i soft jest dobrze przygotowany. Nie ma jakichś mega wtop i pilnej zmiany softu jak to często miało miejsce w Cyfrze. Z czasem mogą zacząć wychodzić usterki spowodowane zużywaniem się źle dobranych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem w sprawie czy jest możliwośc wzięcia tego dekodera. Oczywiście jest ale warunki nie do przyjęcia. Podpisałem 3 miesiące temu umowę na pełny pakiet na 15 miesięcy. Żeby wziąść ten dekoder musiałbym podpisać nową umowe na 29 miesięcy, więc im podziękowałem za tak atrakcyjne warunki. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz zmieniać ESI-88 na CPT PVR 7000? Przecież funkcjonalność jest praktycznie taka sama (chyba, że korzystasz z Ipli...), jakość sprzętu zapewne porównywalna, chociaż raczej ze wskazaniem na Sagemcoma (to "ciut" bardziej doświadczony producent), jakość odbioru podobna ze wskazaniem na Sagemcoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, aż skończy Ci się okres promocyjny - problem powinien zniknąć. U mnie zdarzyło się jedno takie nagranie a dysk zapełniłem już (dla testów... nagrywałem wszystko jak leci przez pierwsze tygodnie umowy ;) ) kilkukrotnie.

 

Swoją drogą w końcu wygrałem z lenistwem i zaprogramowałem pilot uniwersalny (taniocha... 30 PLN w Lidlu) i od razu zrobiło się luźniej ;) Nie wspominając o programach makro do uruchamiania poszczególnych konfiguracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czarnymi nagraniami to musisz poczekać ciut dłżej niż okres promocyjny. Jakieś 2 tyg po tym terminie wszystko wraca do normy. Chyba, że coś sobie włączyłeś po drodze np pakiet rozrywkę. Jeżeli chcesz wymienić dekoder na inny zgłość reklamację na piśmie. Opisz problem i zażądaj przywrócenia opcji nagrywnia lub wymiany dekodera na inny model np PVR 7000 o tej samej funkcjionalności. Jeżeli dział reklamacji Ci to klepnie będziesz mógł wymienić bez zmiany umowy. Wg umowy mają 30 dni na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem taki przypadek z 7000, podczas oglądania TVP2HD Boso przez Świat dekoder automatycznie przełączył się na Polsat (poz 1), a TVP2HD zniknął z listy. W ogóle nie było pozycji 114. Mieliście takie przypadki? To przez dekoder czy może takie cuda się dzieją przy aktualizacji listy, bo ponoć dodali dziś dwa kanały FTA do listy.

 

Czy wiecie jak dodać jeden kanał do listy? Próbując coś dodać wrzucił mi automatem kilkanaście kanałów z tej samej częstotliwości. I czy jest możliwość usunięcia i przestawiania takich kanałów? Czy też muszę skasować całą listę i wyszukać od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...