Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwość brania modułu CI+ jest już od dawna, także nie mów, że nie da się wziąć. A NC+ to w ogóle nie oferuje takiej możliwości.

 

wiem , ze jest mozliwosc wziecia modulu i tez go bede bral niedlugo :smile: , ale chodzi mi o to ze co troche wychodzi nowy dekoder cp i co jeden to gorszy wg. opini :read: i ktorych ludzie maja serdecznie dosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Pozwolę sobie przytoczyć mój problem dotyczący braku dzwięku oraz skalowania obrazu z dekodera na telewizorze(kilka postów wstecz)Otóż zawiozłem pvr7000 do punktu APS,a tam po podłączeniu do tv Samsung wszystko śmiga:jest dzwięk i obraz HD!Doradca oznajmił,iż musi być konflikt pomiędzy pvr7000 a telewizorem.Wcześniej w domu sprawdzałem na aż 4 kablach hdmi i nic.Następnie podpiąłłem dekoder u szwagra(jego tv z roku 2013)-dekoder działa jest ok.No to podpiąłęm u mojego wuja(tv z lat 2011-2012),a tam też wszystko ok,i to podłączone poprzez najtańszy kabel hdmi.U mnie telewizor z lat 2008-2009.Czyżby tu był problem,że starszy model?Choć player blu ray(rok 2010),Ferguson Ariva100e,Ferguson Ariva T65 działaą bez problemu.Dzwięk jest,i obraz w jakości full hd śmiga aż miło.Natomiast pvr7000 dzwięku zero,a jakość 576p i kicha.Słyszałem coś nieco na temat jakichś kabli iHDMI CEC,czy coś w tym rodzaju.Czy orientuje się może ktoś czy taki przewód pomoże?Czy nie warto w to inwestować?Przepraszam za nazbyt długi post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina softu w tym dekoderze. Po prostu informatycy sknocili to oprogramowanie. Ja np. mam 32 cale Panasonica HD Redy, który ma już 5 lat. Mam dekoder Sagemcom ESI-88 i wszystko mi śmiga po kablu HDMI. Może kolejna aktualizacja softu wyeliminuje ten problem. Trzeba tylko zgłaszać te problemy do CP, by wiedzieli, że HD7000 "gryzie się" z niektórymi modelami telewizorów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w punkcie APS wspomniałem doradcy klienta,czy jest możliwość wymiany na inny odbiornik,toteż usłyszałem odpowiedz iż wymiana jest możliwa jedynie na ten sam model dekodera.Tylko i wyłącznie.Nie na żaden inny.Tym samym mi przy okazji napomkną,że nic jego zdaniem się nie zmieni przy ewentualnej zmianie na kolejny pvr7000.A tak apropo dzisiaj użyczyłem sobie od mojego ojca jego dekoder na sprawdzenie:HD2000,podłączyłem pod telewizor przez hdmi,i hula cacy.Głos jest,obraz full hd też.Tylko i wyłącznie ten pvr7000 nie chce współpracować z moim tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina softu dekodera,a nie telewizora.

Przecież z innymi dekoderami działa poprawnie-przynajmniej tak wynika z postu autora

p.s. u mnie swego czasu na plaźmie Panasonica-7 letniego tez nie było problemu z odbiorem po podłączenie HD 3000,HD 5000 i Sagemcomie ESI-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracając do tematu nagrywania, zauważyłem dość ciekawą zależność:

Mam konwerter twin jako iż korzystam z MR.

PVR HD 7000 nagrywa zatem to co zaplanuje lub to co aktualnie oglądam. Podobno nie ma możliwości przy takiej konfiguracji oglądania jednego programu i nagrywania w tym czasie innego ( chyba że nie miał bym MR).

Tymczasem ostatnio zaplanowałem nagrywanie na programie TVP SPORT i jednocześnie w tym samym czasie oglądalem Fightklub. przypadkowo wlaczyłem nagrywanie i o dziwo oba programy nagrały się jednocześnie.

Testowałem na innych programach ale pojawia sie komunikat " wykryto konflikt nagrywania...."

Podobno ma to coś wspólnego z jednakowym transponderem. jak sprawdzić zatem które kanały moge jednocześnie nagrywać ogladajac inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FightKlub i TVP Sport nadają z różnych transponderów.

 

FightKlub z TP. 112 (10757/V, DVB-S2, SR: 27500, FEC: 3/4)

TVP Sport z TP. 114 (10796/V, DVB-S, SR: 27500, FEC: 5/6)

 

Tutaj masz dość dokładną listę kanałów na danych transponderach. http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na innych programach ale pojawia sie komunikat " wykryto konflikt nagrywania...."

Podobno ma to coś wspólnego z jednakowym transponderem. jak sprawdzić zatem które kanały moge jednocześnie nagrywać ogladajac inne??

Nagrywanie i glądanie innych programów jest możliwe o ile jest taka sama polaryzacja odbieranych programów oraz częstotliwość oscylatora niska/wysoka. Niekoniecznie musi to być ten sam transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pisałam wcześniej o dekoderze PVR 7000 że jest do niczego,napisałam do Polsatu że chcę taki dekoder jak poprzedni przed upływem 10 dni od chwili podpisania nowej umowy .Opisałam im wszystkie wady,uwzględniłam potem w rozmowie telefonicznej że jestem ich klijentem,powinnam być zadowolona,a nie jestem,i że nie mam zamiaru płacić za dekoder przez 2 lata skoro nie spełnia on moich oczekiwań co do nagrywania,że gdy kończyła mi się umowa i dzwonił do mnie konsultant, powiedziałam mu że potrzebuję dobry dekoder bo dużo nagrywam,a on zaproponował mi PVR 7000,a on może nagrywać tylko 1 zaplanowane nagranie na późniejszą godzinę-no i uwzględniono moją prośbę i wymienią mi dekoder na Sagemcom.Czyli można się z nimi dogadać,i nie prawda że mają nas gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Mam 2 pytania dotyczące dekodera pvr 7000:

Czy nagrywając program z listy ulubionych dekoder automatycznie przełącza się na listę oficjalną polsatu ?

Czy na wyświetlaczu oprócz nazwy kanału i cyfry jest dostępny znaczek informujący czy jest włączona oficjalna lista polsatu lub inna lista ulubionych ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Odpowiedzi do:okl1okl-podczas nagrywania z listy ,,ulubione"dekoder nie przełącza się na oficjałną listę polsatowską.Pozostaje na tej na której jest tj.ulubionej.Co do wyświetlacza,nazwa kanału wyświetla się przez jakieś 2-3sekundy każdorazowo po przełączeniu z kanału na kolejny kanał.Następnie pozostaje na wyświetlaczu tylko numer kanału.Taki problem tj.po nagraniu materiału wideo występował u mnie tylko na Fergusonach typu Ariva,które wcześniej posiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to już powiem wam jest cyrk na kółkach z tym dekoderem nie wiem jakim cudem ale mając pojedynczy konwerter i oglądając np TV4 moge sobie nagrać film np. na HBO, jakim cudem to możliwe? Mam tylko jeden kabel od anteny włożony do dekodera o co kama... oczywiście jestem zadowolony że tak jest ale jak to technicznie możliwe?

 

A co do rafcio082 to nie dośc że mam takie samo imie jak ty, też urodzony w 82roku i na dodatek mamy oboje zrąbane dekodery HAHA to jakieś fatum?

Też czekam na nowy soft bo już mi się nie chce chodzic wymieniać, czekać na ponowienie sygnału itd.

A wiesz co zauważyłem? ze jak mam włączony dekoder i dam nagrywanie to nagra film i można go odtwarzać , zaś jeśli dekoder był wyłączony i ma się sam włączyć i nagrać film to już nie odtwarza tego filmu u Ciebie tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ustawiam nagrywane filmu kilka godzin wcześniej przez EPD, i problem jest taki że nagrywanie zaczyna się w czasie trwania poprzedniej audycji , a nie równo ze startem mojego wybranego filmu.A najlepsze jest to że mojego filmu nie dogrywa wtedy do końca.

Ktoś ma jeszcze takią porażkę i ewentualnie jak z tego wybrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...