Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy Pace nie wysyła dzwięku 5.1 przez hdmi. Mam nadzieje że w nowym sofcie pod nc+ ta funkcja będzie dodana.

No właśnie, ciekawe czy to tylko kwestia oprogramowania, czy jednak sprzętowa? Gdyby dodano do Pace dźwięk DD przez HDMI to byłaby to bardzo pozytywna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podłączyłem dekoder do tv i nic.

Z telewizora do dekodera kablem. http://cbkom.pl/sklep/images/kabel%20euro.jpg

Oraz kablem zasilającym i kablem z anteny do wejścia na nią.

Kartę wkładam i nic...

Czarny ekran.

W instrukcji pisze, żeby wejść do menu. Niestety menu odpala mi się telewizora a nie dekodera.

http://www.tvtest.pl/wp-content/uploads/menu-640.jpg

 

Wie ktoś czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie. Żaden inny dysk nie będzie działał w tym dekoderze. Nawet dokładnie taki sam model jaki jest fabrycznie zainstalowany. Dyski z dekoderami są parowane. A że masz takie plany, to domyślam się, że nie obawiasz się kar za naruszenie plomb, bo dekoder masz "pozyskany" w sposób inny niż najem od C+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum więc na wstępie witam serdecznie wszystkich. Mam następujący problem, wraz z nową umową z C+ dostałem nowy dekoder Pace PVR HD, w zamian za stary Sagecom. Problem polega na tym, że nie mogę podłączyć Pace z TV za pomocą kabla hdmi :/ (pod euro działa, ale jakoś wiadomo jaka). Jest czarny ekran, czasami coś mignie (tak jakby obraz) ale to bardzo rzadko. Dodam, że kabel hdmi jest w standardzie 1.3, ale jest sprawny bo pod innym tv działa. Telewizor na którym nie działa połączenie z hdmi to philips 42pf7411/10 - wiem, że dość wiekowy, ale z tego co wyczytałem do obsługuje hdcp. Koledzy co może pomóc w tym wypadku, chcę się cieszyć z pełnego HD. Wymiana dekodera na philips pvr, czy może (jak zasugerował konsultant z c+), wymiana kabla hdmi na standard 1.4.

Dodam, że sagecom działał bez problemu na tym tv, jednak był podłaczony innym kablem hdmi (tym co był w zestawie, niestety musiałem go zwrócić).

Bardzo proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Panow. Chcialbym wziac multiroom i drugiego Pace. Bede mial do niego mozliwosc podlaczyc tylko jeden kabelek i chcialbym sie dowiedziec czy bede mogl nagrywac dana aducyje na jedyn? (rozumiem, ze nie ma mozliwosci jedno ogladac a nagrywac inne) Czy zeby w ogole cokolwiek nagrywac Pace musi miec dwa kable od antety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem szczęśliwym (hahaha) tygodniowym posiadaczem tego złomu dla mnie oprócz dysku 500 niczym sie nie rózni od sagemcoma (sorki ciut ciut sagemcom szybciej przełanczał kanały)

 

mam pytanie mam je juz tydzien a on dopiero zaladował 2 filmy VOD czy to jest normalne moze dostalem jakis gniot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą o mały włos wyrzuciłbym to g...no, przepraszam tuner przez okno. Dlaczego? Po raz drugi wstaje rano przekonany, że nagrał mi formułę jeden i po raz drugi w "moich nagraniach" pusto!!! Dodam, nagranie zaprogramowałem ręcznie (przycisk rec w planowaniu nagrań). Ustawiłem:

nazwa: f1

data: nd 17.03

nr kanału 007

start 06:55

koniec 09:00

cykliczność brak

ukryj nie

i zatwierdziłem. Teraz wstałem wchodzę naciskam "b", moje nagrania a tam pusto!!! Wczoraj zrobił mi dokładnie tam samo! Dlaczego nie nagrywa w trybie stand-by? Dlatego, że mam go w trybie "eco"? Mam konwerter pojedynczy i tak też mam ustawiony w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszą przyczyną różnych dziwnych zjawisk jest zbyt słaby sygnał satelitarny. Też miałem kiedyś problemy z nim, nie zawsze nagrywał to co miał zaprogramowane nawet jak nagrywanie było zaprogramowane na kanał naziemny. Nosiłem się z zamiarem jego wymiany ale po przeglądnięciu instalacji odkryłem pękniętą żyłę w kablu antenowym przy konwerterze. Po wymianie kabla na nowy wszystkie problemy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał mam bardzo dobry, więc to na pewno nie to.
Ja też miałem sygnał dobry, był na poziomie 4,5. Pęknięcie żyły nie powodowało całkowitego zaniku sygnału. Wystarczy jednak nawet sekundowy brak sygnału żeby działy się różne dziwne rzeczy, zwłaszcza jak to będzie się to działo w czasie nagrywania. Opisz swoją instalację antenową, jaka antena, jaki konwerter itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już drugi raz z rzędu dekoder nie nagrał mi zaprogramowanej audycji. Nastawiłem nagrywanie dziś na tvn7. Wracam do mieszkania, dekoder jest włączony (a wyłączałem go na pewno) na canal+sport hd a na ekranie komunikat aby sprawdzić ustawienia konwertera w menu bo zapewne są nieprawidłowe. Nie dało się nic zrobić, musiałem odłączyć dekoder od zasilania aby znów zaczął działać. W menu mam ustawiony konwerter pojedynczy, czyli zgodnie ze stanem faktycznym. W czym problem? Czyżby trzeba było przed wyłączeniem dekodera ustawić go na kanał, z którego chcemy nagrywać? Jakoś wcześniej czegoś takiego nie zauważyłem i nagrywanie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...