Skocz do zawartości

smartDOM - pytania, wątpliwości. Czy dostanę rabat?


a14122011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale raczej żadnych msc darmowych? i umowa na 24 plus te 5 msc bo tu dodają nie tak jak CP?

Tak, miesiące są sumowane, na darmowe też raczej nie ma co liczyć, bo Plus tego nie praktykuje przy przedłużeniu - chyba że naprawdę masz świetną gadkę, trafisz na bardzo wyluzowanego konsultanta, z jakichś przyczyn jesteś klientem szczególnej troski i będzie dobry układ planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie ten warunek "dedykowanej promocji" istnieje, widać to zresztą np. na stronie Plusa.

 

Dlatego, ponieważ nie mam takiego zapisu w moim regulaminie smartDom, może jednak przedłużę wszystkie usługi w cenie nie niższej, niż obecnie.

Bo jak rozumiem, mnie cały czas obowiązuje regulamin, który dostałem przy podpisaniu umowy, półtora roku temu (w którym nie ma ograniczenia na typ przedłużanej umowy)? Tylko, nie wiem, czy jeśli zapis w promocji przedłużeniowej mówi, że nie działa ona ze smartDomem, to dam rade przedłużyć...

 

Napiszę w weekend oficjalne pismo do CP (albo przez ICOK) z tym pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

pawel_bthd

 

Jeżeli masz telewizję jako uprawniającą, to spokojnie możesz wziąć sobie umowę 12/5 [bez wymiany dekodera i przy złożonym wypowiedzeniu umowy]. Przez 5 miesięcy nie płacisz nic za pakiet familijny max hd+film+cinemax+sport+ipla,a po tym czasie 69,9 [jeśli chcesz zachować IPLA] albo 59,9 jeśli IPLA ci zbędna. Wyjdzie ci średnio ok 41 zł/msc z IPLĄ i ok 35 zł bez IPLI. Czyli praktycznie połowę tego co płacisz teraz, a dwa pozostałe rabaty wynikające ze Smartdom będą Ci nadal przysługiwać. Oczywiście nawet ok pół roku przed końcem umowy na tv znów możesz złożyć wypowiedzenie, skrócić umowę i wziąć umowę 15/5 z kolejnymi darmowymi miesiącami, co jeszcze bardziej obniży koszty [o ile oczywiście ten mechanizm w DUK Polsat się nie zmieni]. Przy wymianie sprzętu do tv dostaniesz 3 darmowe miesiące [i raczej umowę 15msc] + ew opłaty aktywacyjne, czynsze w zależności od tego na jaki sprzęt chcesz wymienić itd. Generalnie i tak każda z tych opcji jest bardziej korzystna niż siedzenie na czasie nieokreślonym ;)

 

@

cabott

 

No właśnie ten warunek "dedykowanej promocji" istnieje, widać to zresztą np. na stronie Plusa. Chcąc np. dobrać jako drugą usługę telefon w Plusie masz inne telefony/ceny zaznaczając Smartdom jak w analogicznym abonamencie dla osób bez Smartdomu. Zresztą powoli ten program trochę psują, w CP chcąc wziąć umowę na internet ze sprzętem, wymuszają poniekąd jego płatną dzierżawę, w Plusie chcąc przedłużyć umowę z zachowaniem rabatu 50% wymuszają dodatkowo płatne raty za telefon. W jednym i drugim przypadku, chodzi po prostu o podwyższenie kwoty abo.

Jeżeli telewizję ma jako podstawowową usługę to nie może zmniejszyć kwoty abonamentu, gdyż zgodnie z regulaminem straci zniżki na pozostałe usługi.

 

Tak, miesiące są sumowane, na darmowe też raczej nie ma co liczyć, bo Plus tego nie praktykuje przy przedłużeniu - chyba że naprawdę masz świetną gadkę, trafisz na bardzo wyluzowanego konsultanta, z jakichś przyczyn jesteś klientem szczególnej troski i będzie dobry układ planet.

Są darmowe m-ce w Plusie przy przedłużaniu umowy. Umowa kończyła mi się w styczniu, przedłużałem w grudniu, dostałem 3 m-ce za darmo i nowa umowa też będzie się kończyć w styczniu oczywiście 2018.

Edytowane przez Le0nGC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że "psują" SmartDom, ale, w moim odczuciu, bardzo delikatnie

 

Jasne to ciągle jest fajny i korzystny program, tylko wszystko zależy od potrzeb i konfiguracji. W dość słabej sytuacji są obecnie osoby które jako drugą usługę mają telefon w Plusie i chcą sobie przedłużyć umowę z telefonem. Po zsumowaniu miesięcznego abonamentu + raty za telefon wychodzą czasem kwoty kosmiczne, zupełnie nie widać tego rabatu 50%. Generalnie jeżeli ktoś ma 3 usługi i ich używa - zwłaszcza z 1 edycji programu - to oczywiście cały czas może się to opłacać. 

 

 

@

pawel_bthd

a teraz nie wiem czy mi odpowiesz odnośnie Plusa czy telefon który kończy sie umowa w czerwcu jest tez do wyrwania cokolwiek z abonamentu?

najprawdopodobniej zostane tylko przy SIM ze względu na to co piszą odnosnie rat

 

Czy przy przedłużaniu przez stronę, pokazują CI się też opcje z telefonem ale bez rat? Generalnie ja bym się na twoim miejscu nie spieszył, marzec to jest miesiąc gdzie bardzo często operatorzy odświeżają oferty abonamentowe, twoja umowa jeszcze trwa, zawsze w ostateczności możesz pozostać przy umowie tylko SIM.

 

 

@cabott

Bo jak rozumiem, mnie cały czas obowiązuje regulamin, który dostałem przy podpisaniu umowy, półtora roku temu (w którym nie ma ograniczenia na typ przedłużanej umowy)?

 

 

Tak cały czas obowiązują Cię warunki z pierwszej edycji SmartDom. Oficjalne pismo przez ICOK powinno rozjaśnić sprawę. Może faktycznie w tym przypadku chodzi o to, żeby klientowi nie robić aż za dobrze, a praktyce zniżki i tak się naliczą ;)

 

 

@Le0nGC

Jeżeli telewizję ma jako podstawowową usługę to nie może zmniejszyć kwoty abonamentu, gdyż zgodnie z regulaminem straci zniżki na pozostałe usługi.

 

Jasne, że tak ale akurat w cytowanym przez Ciebie przykładzie, kolega nie obniży sobie miesięcznego zobowiązania. To, że dostanie darmowe miesiące, nie zmienia faktu, że jego zobowiązanie będzie cały czas wynosić 59,9 zł.

Edytowane przez poselsuski
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza usługa telewizja (fam + film sport + mr 84,90) druga telefon po 50% rabacie 50zł i internet za 1 zł.

 

Chciałbym zrezygnować ze SD.

Przedłużyć umowę na telefon z nowym telefonem z abo ~ 50 zł. A potem jeśli była by taka możliwość wziąć zniżkę 50% na telewizję podwyższając abonament do premium i zmieniając dekoder. ne EVOBOX. Internet nie jest tak znowu konieczny. Lecz za 20 zł dostałbym 40GB co by mi wystarczało.

 

Wypowiedzenia wysłałem do każdej usługi. usługi kończą się odpowiednio internet 6 czerwiec telefon 16 czerwiec telewizja 12 październik.

Praktycznie kasę płaciłbym taką samą (ale telefon bez rat, większy pakiet interentu, nowy evobox i hbo)

 

Moje pytanie jest takie czy można zrobić taką zamianę.

A jeśli tak to jakie są koszty wymiany dekodera i jak długa umowę zaproponuje mi cyfrowy polsat ( negocjowałbym w kwietniu na mniej niż 6 miesięcy przed końcem umowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Panowie mam pytanie jaki wpływ na negocjacje z umów z cyfrowym polsatem ma dobranie internetu w ramach smart dom w plusie? 

Rozważam właśnie takową opcję (lepsze warunki w zakresie urządzenia niż internet cyfrowego polsatu - tam za 5PLN więcej do abo dostaje się sprzęt na własność) - tylko nie wiem czy będzie to dla mnie opłacalne przy negocjowaniu cen umów o telewizję (obecnie mam umowę na 15 miechów z 5 gratis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu forum i regulaminów już się nieco pogubiłem, więc muszę zapytać: 2. i 3. usługę w Smartdom zawierałem w czerwcu 2014, więc zaraz kończą mi się umowy. Czy żeby przedłużyć obie umowy w Smartdomie muszą być one zawarte ponownie na 24 miesiące? I czy pierwszą usługę nierabatowaną też trzeba przedłużać zawsze na 24 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michall1234

Tak możesz mieć tv + 2 usługi telefoniczne, przy czym nie będzie to liczone według nazwijmy to klasycznego schematu [1 produkt 100% / 2 produkt 50%, 3 produkt -18,99 zł ]. Są tam różne obwarowania i konfiguracje, ale co do zasady można otrzymać zniżki.

 

@pawel_bthd

 

Hmm, jeżeli ta oferta przeszłaby Ci ze zniżką, to byłaby to świetna propozycja, nawet na 29 miesięcy... Biorąc pod uwagę cenę tego telefonu - ok 1000 zł - przez 29 miesięcy zapłaciłbyś coś trochę ponad 600 zł za wszystko.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pawel_bthd

 

Hmm, jeżeli ta oferta przeszłaby Ci ze zniżką, to byłaby to świetna propozycja, nawet na 29 miesięcy... Biorąc pod uwagę cenę tego telefonu - ok 1000 zł - przez 29 miesięcy zapłaciłbyś coś trochę ponad 600 zł za wszystko.... 

 

A może coś nie przejść? Również mam ta ofertę po wpisaniu swojego numeru z tym, że u mnie to druga usługa i 50% rabatu. Dla mnie oferta bardzo dobra. Jeśli umowa uprawniająca zostaje jaka zostaje, na drugiej i trzeciej umowie nie zmniejszam miesięcznego zobowiązania, więc chyba powinno być OK i rabaty dalej się będą naliczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tam mają straszny bałagan i zero komunikacji (szkoleń?) pomiędzy działami. Konsultanci powiedzą to samo co można znaleźć w internecie na głównej stronie, ale gdy się dopytasz o szczegóły oferty, to nabierają wody w usta, albo wygadują bzdury. Co się dziwić, skoro w większości to studenci z pracą na kilka miesięcy. SmartDom jest strasznie zawiły, co chwile zmieniające się regulaminy i chyba nad nim nikt to końca nie panuje. Na chłopski rozum (i regulamin) zniżka powinna się dalej naliczać o ile nie weźmie się niższego abonamentu niż pierwotnie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Le0nGC

 

Ipla w tym całym układzie traktowana jest zdaje się jako usługa dodatkowa, trochę na podobnej zasadzie jak czynsz za dekoder czy multiroom. To główne zobowiązanie jest na kwotę 59,9 i poniżej tej kwoty zejść niewolno. 

Sorki, że tak późno. Otóż ja miałem wcześniej taryfę OMG za 59,9 plus do tego pakiet internet ze smartfonem za 19,9. W salonie mi powiedziano, że dla mnie podstawą jest właśnie sam abo. Na infolinii jednak stwierdzili, że pakiet internetu jest jednak jego częścią i moje zobowiązanie wynosi 79,9 i nie mogę go zmniejszyć. To samo tyczy się ipli, jeżeli ktoś to ma w ofercie i płaci za to to liczy mu się do zobowiązania. Jeżeli jest to jako opcja dodatkowa, z której można zrezygnować to ja bym tak zrobil, aby obniżyć zobowiązanie przy przedłużaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy przysługuje mi smartDOM.

Mam internet + tv sat które były razem w promocji za 49,90zł (miałem po paru miesiącach dopłacać 10zł do tv ale się nie upominają)

Internet LTE 17 gb + 50 noc router i modem umowa do końca lutego

TV pakiet mini HD z modułem CI+ umowa chyba do maja

Jaką najlepszą ofertę powinienem wybrać, chcę dobrać również telefon.

Gdzie zadzwonić w razie czego czy może lepiej kupić przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś nie przejść? Również mam ta ofertę po wpisaniu swojego numeru z tym, że u mnie to druga usługa i 50% rabatu. Dla mnie oferta bardzo dobra. Jeśli umowa uprawniająca zostaje jaka zostaje, na drugiej i trzeciej umowie nie zmniejszam miesięcznego zobowiązania, więc chyba powinno być OK i rabaty dalej się będą naliczać?

 

Wg regulaminu, przynajmniej pierwszej edycji, tak właśnie powinno być. Generalnie czy to przez infolinię czy przez np forum Plusa, trochę migają się od jednoznacznej odpowiedzi, ale pewnie to tylko sposób na to, żeby klient przypadkiem nie płacił zbyt niskich rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...