Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na padole rozpaczy nabywcow HF 8800- Niestety mnie tez uwala regularnie. O dziwo wszystko chodzi ok za wyjatkiem HD.Mam legal C+ karte HD + [beep]. Ciekawe,ale na Premiere trzyma HD a C+ uwala. Dodatkowo nowa lista z 30.08 nie chodzi, a ta z 2.33 jest ok za wyjatkiem HD. Czy jest to zatem problem hardwaru, czy softu. Na poprzednich softach wywalało wszystko. Teraz chodzi lepiej na ostatnim sofcie i nie grzeje sie tak okrutnie- wręcz chłodny jest. Czy jest jakas koncepcja oprocz tradycyjnej wysylki do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie jeśli na innych kanałach chodzi dobrze, to poza radą @Mr. Orbity ja bym wyłączył napisy w menu (o ile masz je włączone). Chociaż myślę, że tutaj wina leży po stronie [beep]. Kiedyś czytałem, że pomaga kasowanie lub zmiana wartości providera 0065, ale o szczegółach tutaj nie będę pisał, bo to nie na to forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Fergosona 8800. I bynajmniej nie piszę tego sarkastycznie! Naprawdę cieszę się, że go mam. Wcześniej poza firmowym sprzętem Cyfry+ miałem ID Digital CI-20E. Do tego zestawu kupiłem sobie moduł Magic ver. 1.04.

 

Dlaczego nie działa mi w ferdku? Moduł widzi (przedstawia go jako Dragon Modul), a podczas oglądania (mając kartę wsadzoną do czytnika kart w Fergusonie), zaraz po włączeniu, na ekranie pojawia mi się okienko z napisem w stylu "PentaCrypt Modul insert card" czy coś takiego.

 

Dlaczego więc widząc moduł, po wsadzeniu karty Cyfry+ (legalne opłaconej) nie dekoduje mi kanałów?

 

Czyżby po prostu ten Ferguson nie był kompatybilny z modułem Magic?

 

Sam nie wiem. Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A widzisz to sprawa faktycznie jest dziwna. Ferguson ogólnie jest bardzo dobry (ja teraz śmiało mogę to powiedzieć i polecić ten sprzęt!). Proponuję Ci napisać do Telstara może oni Ci coś podpowiedzą, albo do Hollex'u. Hollex chętnie odpowiada i podaje ciekawe rozwiązania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko,po co korzystac z modulu do odbioru Cyfry w tym Ferdku :?: Jesli potrzebny jest do innych celow niech sobie siedzi,ale Cyfre ogladaj z czytnika,chybaze on jest zepsuty?Modul przeciez znacznie spowalnia wspolprace tunera z Cyfra,a bez niego przeciez wszystko swietnie chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko,po co korzystac z modulu do odbioru Cyfry w tym Ferdku :?: Jesli potrzebny jest do innych celow niech sobie siedzi,ale Cyfre ogladaj z czytnika,chybaze on jest zepsuty?Modul przeciez znacznie spowalnia wspolprace tunera z Cyfra,a bez niego przeciez wszystko swietnie chodzi....

Nie chodzi tu to czy oglądać z tego, czy z tamtego. Wsadzam kartę do czytnika i oglądam. Mi chodzi o sam problem, o którym nikt jeszcze na tym forum nie pisał. Magic nie działa z Fergusonem HF 8800 HD (przynajmniej na razie na moim), a na ID Humax'a działał i nadal działa.

 

Dzisiaj zakładam monoblocka, więc będę podpinał wszystko jeszcze raz. Może to coś zmieni? Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie

Mam maly problem ze swoim ferdkiem 8800

 

Zakupilem go sobie i wrzucilem liste kanalow po czym po okolo 2h calkowicie sie zresetowal

 

I od nowa musialem wgrac liste i znowu za jakis czas to samo, brak listy i na wyswietlaczu ferdka cos takiego [ ----- ]

 

Chcialem wrzucic nowy soft ze strony ferguson.pl ale wyskakuje mi ze mam wyzszy niz jest i nie mozna wgrac, lista kanalow oczywiscie ze strony oryginalnej ferguson.pl

 

Co mam zrobic ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zrób tak. Przywróć ustawienia fabryczne. Następnie przeskanuj satelitę (w zależności od tego z jakiego korzystasz), jak korzystasz z kilku to każdego w kolejności! Ustaw porty dla Diseq. Jak zakończysz operację przeszukiwania, wgraj najnowszą listę ze strony fergusona. Jeśli to nie pomoże to doradzam serwisik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyq - brak informacji. Nie zanosi się na to, że pojawi się we wrześniu, powątpiewam, czy zdążą na październik, ale trzymam kciuki ;)

 

Chcialem wrzucic nowy soft ze strony ferguson.pl ale wyskakuje mi ze mam wyzszy niz jest i nie mozna wgrac, lista kanalow oczywiscie ze strony oryginalnej ferguson.pl

 

Taki komunikat wyskakuje, gdy załadowany jest soft piracki. Da się wrócić do orginału, ale po przypadkach klientów, którzy przynosili HF-8800 HD do serwisowania wynika, że powrót do firmowego i tak nie pomaga do końca - robi się chyba jakiś mętlik w pamięci odbiornika i wywala listę. Możesz spróbować wrócić z softem do wersji fabrycznej, ale musisz odnaleźć plik czyszczący - już gdzieś w temacie padała jego nazwa. Po tym trzeba załadować soft z ferguson.pl, reset do ustawień fabrycznych i modlić się, aby nie wywalał listy, bo jak zacznie, to nie widzę innego wyjścia jak serwis.

 

Z tej właśnie przyczyny eksperymentowanie z lewym softem nie jest zalecane - jak się ktoś nie boi ew. wywalania listy, to można kombinować, ale jak się zaczną kłopoty, to klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@Mr. Orbita ten program do czyszczenia zwie się CZYŚCIK i można go pobrać z konkurencyjnego forum, jednak linku nie podaję. Ja do swojego Ferdzia nie wgrywam alternatywnego softu bo nie chcę żeby mu coś znów było. Działa idealnie, oglądam to co chcę, więc po co mi edukacja :roll: Dziwię się tym, którzy są gotowi poświęcić dobry sprzęt do zabawy w oglądanie kodowanych kanałów, a później mieć problemy i odsyłać tuner do serwisu. Ale to chyba indywidualne podejście każdego człowieka do sprawy:)

 

Lista ver. 1.00.6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Lista w wesji 1.00.7A

 

Najważniejsze zmiany!

Utworzona lista ulubionych o nazwie CYFRA+. Zawarte są tu kanały

pakietu ułożone zgodnie z układem nadawcy (nie zachowałem wolnych

miejsc, więc numeracja nie jest taka sama jak w dekoderach cyfry+).

Dodane nowe kanały w tym PROMOCJA.TV/MojaTV.

Nowe parametry dla testów HD

Cyfrowego Polsatu!

 

----------------------------------------------------------------------------

[Lista w wersji 1.00.8A

 

Wykasowane kanały wyłączone. Dodane nowe kanały z Hot Birda.

Zmienione niektóre nazwy kanałów.

 

Dodana została nowa grupa kanałów ulubionych - HDTV!, zawarte są tu

kanały HD Cyfry+ oraz kanały HD FTA z Astry 1.

 

-----------------------------------------------------------------------------

Lista kanałów w wersji 1.00.9A

 

Poprawione nazwy kanałów nadawanych z Astry 1, dodane nowe kanały

z tej pozycji oraz wykasowane kanały nieaktywne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Lista kanałów w wersji 1.01.0A

 

owy układ kanałów. Polskie kanały przeniesione na początek listy (1-19).

Dodane nowe wolne miejsca na nowe, planowane kanały (szczegóły w pliku

dołączonym do listy kanałów.

Kanały FTA ułożone językami i tematycznie!!!

250-369 - niemieckie

370-399-francuskie

400-549-włoskie

550-569-hiszpańskie

570-639-m.in. holenderskie, rosyjskie, węgierskie, czeskie i inne

640-769-arabskie i inne

770-804-angielskie

805-944-kanały planszowe oraz erotyczne FTA

945-1038-kanały promocyjne, testowe, powtarzające się na liście!

 

Poza tym w liście znajdują się wszystkie kanały Cyfra+ oraz wybrane

pozycje platform CP oraz N (tylko kanały, których nie ma w C+!).

 

Ulożone są też dwie listy ulubionych (Cyfra+ - z kanałami C+) oraz

HDTV z kanałami HD z C+ oraz FTA z Astry1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się skusił na kupno tego Fergusona HD, to co, polecacie mi czy nie?? A współpracowałby ze splitterem C+ ??? I jak EPG się sprawuje w nim???? Już poprawnie niż w innych Ferdkach?

P.S. Jaki jeszcze oprócz tego ewentualnie polecacie tuner HD do kupna, który by współpracował ze splitterem C+. Dzięki z góry. Pozdrawiam. :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie lub nie polecanie to czysto subiektywna ocena - ja tam polecam, ale zapewne zaraz się znajdzie kto nie poleci :P

 

Ze splitterem współpracuje

EPG od softu 1.03.6A jest z polskimi znakami dla obydwu platform (tj. Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu) https://satkurier.pl/?technika/&kat=38&id=37933

 

O innych tunerach to nie w tym temacie - tu o Fergusonie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...