Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Przygotowuję własną listę kanałów do tego tunerka. Myślę, że wersja beta pojawi się już na początku sierpnia na jakimś uploadzie. Dam znać jak już coś będzie gotowe. Muszę przyznać, że kupiłem ten tuner i miałem wiele obaw, ale pracuje bardzo szybko, przełączanie kanałów ekspresowe, współpraca z karta Cyfra+ wzorowa. Nic dodac nic ująć. Jak na Fergusona to bardzo mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mam prestiż razem ze wszystkimi dodatkami. Więc opcję HD posiadam i powiem szczerze, że nie zauważyłem żadnych błędów. Wszystko pracuje stabilnie i nie ma problemów. Polecam ten tunerek, choć DF9000PVR zepsół nieco moje zdanie na temat Fergusona, to 8800 HD daje radę i poprawił moje mniemanie o tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Powiem Ci szczerze, że też się tego obawiałem kupując Fergusona, ale jak narazie śmiga. Wiadomo są pewne wady, np na Canal+ Sport HD nie dzialaja napisy, ale juz na Canal+ Sport wszystko śmiga. Ogólnie sprzęt godny polecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sie upewnić bo gdzie nie gdzie można wyczytać ze są problemy

z dekodowaniem pakietu HD cyfry na niektórych sprzętach

 

Jeśli do dekodowania będziesz używać modułu Cyfry+ HD, to będą problemy - korzystaj z wbudowanego czytnika - tam działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jedyną wadą jaką zauważyłem to brak sygnału na transponderze 12.092H, 27500, 3/4 mimo iż kanały są wyszukiwane bez problemu, to Ferdek nie radzi sobie z ich odbiorem. Nie wiem czemu tak jest, ale ponoć to wina sprzętu, nie konwertera (tym bardziej, że na innym tunerze bez problemu odbieram ten transponder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A powiedzcie mi jeszcze Panowie jak u Was działa w czytniku karta Cyfra+. U mnie co 3-4 godzin pojawia sie zaciecie czytnika i wyskakuje napis czytnik kart i godzina oraz data w ktorym nastapila zwiecha. Nastepnie musze wyjac karte i wlozyc ja ponownie by pojawil sie obraz na kanalach kodowanych przez C+. Czy u Was tez tak jest czy to wina mojego tunka??

 

A taki byłem zadowolony z tego sprzetu i znów się naciąłem na Fergusona :cry: Na szczęście do 10 dni mogę go zwrócić i chyba tak zrobię. Jakoś nie mam szczęścia do Ferków chyba :cry:

Choć szczerze mówiąc poza tym wieszaniem się czytnika tuner jest wypas:) Normalnie jeszcze tak szybkiego tunera Fergusona nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem dokładniej sprawę problemów z odbiorem kanałów z transpondera na HB 12092 i sprawdziłem to na dwóch niezależnych antenach:

Ferguson HF8800, Humax HDCI2000 i Topfield TF7700 - rwanie sygnału a co za tym idzie niemożliwy prawidłowy odbiór.

Globo 7010CI na tych antenach stabilny odbiór.

Czyli wychodzi na to że głowice tunerków z MPEG2 i 4 mają problemy z tym tp przynajmniej niektóre głowice.

Mógłby się tą sprawą ktoś zająć w SatKurierze.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Prawdę mówiąć to Ferdek którego mam teraz już całkiem oszalał. Sygnał z Hot Birda 11.258 (trp. Nki) jest 0%, podbnie na Astrze 12.722H, 22000, 2/3. Natomiast normalnie wszystko działa na Philipsie HD od C+ i na Topfieldzie 7700. Nie mogę pojąć o co chodzi. Oddałem dziś tuner do sprawdzenia po 20 napiszę czy coś się wyjaśniło, bo mają mi go już dziś oddać ze sklepu po sprawdzeniu. Swoją drogą każdy narzeka na sprzęt C+ a jak narazie jest niezawodny w przeciwieństwie do kosztujących kolosalne pieniądze syfiastych odbiorników HD. Za ten sprzęt Ferdka czy Topfilda teraz nie dałbym nawet złotówki.

 

EDIT: Znalazłem sposób na brak sygnału na częstotliwości 12.722H, 22000, 2/3. Mianowicie wystarczy po wgraniu listy wejść w wyszukiwanie kanałów ręczne i ustawić przy tej częstotliwości PILOT włączony (domyślnie jest wyłączony). Wszystko ładnie wtedy śmiga:) Powoli rozgryam Ferdzia razem z kolegami z innego forum i znów zaczynam go lubieć :wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z 12,092H jest znany i zostanie usunięty, jednak jest to dość dziwne, bo wcześniej nie zauważyłem tego - jestem pewny, że jakiś miesiąc temu było na 100% dobrze na wszystkich odbiornikach HD - dziwne :shock: Robiłem zrzuty Subacquea z Fergusona, więc musiało działać. Nie wiem co jest :shock:

 

Zwiech na C+ (karta w czytniku) nie zaliczyliśmy w redakcji, nawet na C+ Film HD, który jest najbardziej "niesforny" ;) Na jakich kanałach występują problemy @PawelU1981 (wszystkie? HD? SD? Jakieś konkretne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zwiecha pojawia się na kanale Canal+ sport HD i jak dotąd tylko na nim. 3-4 godziny oglądania i zwiecha czytnika. Chociaż teraz wgrałem na nowo soft i listę i muszę przyznać, że jak narazie jest lepiej i nawet sygnał jest na transponderach 11.258H (hot bird) i 12.092H (choć tutaj max 10%, ale jest stabilny mimo to nic nie da się oglądać, bo tnie). Ogólnie jestem jak narazie z tego tunka zadowolony, choć ma swoje wady. Jednak jakoś bardziej mimo wszystko mi do gustu przypadł niż Topfield i Humax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten soft chętnie potestował ale mam już wgraną edukację i nie mogę teraz wgrać tego nowego softu z Telstara.

pzdr

 

Edycja:

Poszukałem trochę po forach i znalazłem sposób otóż jest taki plik czyścik.bin po wgraniu którego zerowane są w tunerze informacje o aktualnie wgranej wersji softu i można już wgrywać nawet starszy soft niż jest wgrany w odbiorniku.

Tym właśnie sposobem wgrałem soft 1023A i na razie jest OK. i nie wykasowała mi się lista kanałów a po włożeniu karty Cyfry za każdym razem ją rozpoznaje czytnik - poprzednio różnie z tym bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Witam!

Z ciekawości wczoraj wgrałem ten soft. Tuner śmiga bardzo ładnie. Karta Cyfry+ wykrywana za każdym razem, bez problemu. Ani razu się nie zawiesił. Ogólnie bardzo udana wersja softu. Telstar się postarał. Testowałem go pół nocy. Jak zauważę jakieś wady lub zalety, których jeszcze nie wychwyciłem to dam znać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbawco

widać nie jestem sam -)

Nieco wcześniej pisałem o restartach na moim ferdku, i to na sofcie fabrycznym i na 1.01.2A

 

ciekawe, że nowy soft 3 zniknął ze strony Ferguson.pl :?:)

 

pzdr

 

Acha

mój potrafi się nawet zrestartować będąc w czuwaniu -stand-by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja swojego zacząłem wentylatorem chłodzić od zewnątrz, żeby nie zdejmować obudowy, ale to nie wina ciepła. Ferdek zimny jak lód, a zwisy nawet na kanałach FTA jak były tak są, co kilka godzin (średnio co 1-2 godzin). Nie wiem już sam co jest przyczynął, ale nie przegrzanie!!! Zastanawiam się czy oddać go do serwisu, czy wywalić go na śmietnik, bo sprzedać komuś to już by było nieładne jak to taki w sumie niedopracowany tuner!

 

Edit:

Faktycznie nie ma już softu 1.02.3A na stronie producenta. Ciekawa rzecz!

 

Edit2:

Zacząłem myśleć co może być u mnie nie tak, skoro mój Ferdzio ładnie działał w sklepie jak sprzedawca go sprawdzał i zacząłem mocno i intensywnie myśleć :P I wymyśliłem! Sprawdziłem wszystkie kable, podłączyłem nowe kable, nadal były zwisy. I nagle olśnienie, w sklepie podczas sprawdzania w pobliżu Ferdka nie było głośników. Przestawiłem więc moje głośniki i restarty jak narazie są u mnie przeszłością, nie wiem tylko czy to chwilowy stan rzeczy, czy już mu tak zostanie. Tak więc nie zawsze to co wydaje się winą producenta jest nią faktycznie. Należy zawsze zacząć od siebie i posprawdzać wszystko w instalacji w domu, a później się udać do sprzedawcy, lub serwisu, bo można niesłusznie kogoś okarżyć i narobić sobie wstydu :roll: .

 

Edit3:

No i stało się. Znów zwiecha na canal+ film sd. Chyba oddaję ten sprzęt do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, współczuję.

 

Ja do akcji z serwisem dojrzewam, ale ciężko się rozstać z dekoderkiem :D

 

Mam do ciebie prośbę i do innych posiadaczy tego Fergusona:

sprawdźcie na swojej karcie gwarancyjnej datę wydania karty gwarancyjnej i datę sprzedaży, czy się pokrywają czy nie.

 

To dla mnie ważne

 

pzdr

 

mój ferdek stoi tuż przy subie...hm

 

PawelU1981

może zwiecha stąd, że on nie lubi szybkiego przełączania kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Właśnie zwiechy mam przy oglądaniu kanału spokojnie, a nie przy układaniu listy czy przełączaniu kanałów, wtedy działa idealnie. A po 1-2 godzin przy oglądaniu kanału się restartuje:(

 

Na mojej karcie data wydania z fabryki jest 29.06.2007. a data zakupu to 24.07.2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...