Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem kupić tego Fergusona 8800 HD ale po przemyśleniach zrezygnowałem i zdecydowałem się n-box recordera z N-ką. To nic ,że nie mój ale przerasta ferdka we wszystkim 8) Koszt zakupu za duży jak na mnie. A abionament i tak trzeba płacić :lol:

Nic dodać nic ująć ,jesteś the best

 

Edycja Mr. Orbita: Ostrzeżenie za cytowanie całości postu nad sobą. Regulamin się kłania. Pkt. 6 i pkt. 7. Dodatkowo jeden post usunięty, bo byłoby kolejne ostrzeżenie z pkt. 7 i 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerasta? A poukładasz sobie listę? A dodasz sobie kanał, jeśli jakiegoś będzie brakować? Zrobisz sobie własne listy ulubionych w ilości większej niż 4? Jeśli rozszerzysz zestaw satelitarny obejrzysz kanały z innych pozycji? Jeśli nie zapłacisz abonamentu będziesz mógł nadal oglądać kanały niekodowane? Pomijam wchodzenie do listy kanałów przez EPG, co jest rozwiązaniem potwornie niewygodnym.

 

No faktycznie przerasta, tyle, że w dół chyba :lol:

 

Na chwilę obecną przy porównaniu nBoxa i Fergusona to jak porównywać malucha (tyle, że dobry silnik mu wsadzili) i Mercedesa. Póki nBox nie doczeka się porządnego softu (a nie doczeka się, bo N nie ma żadnego interesu w tym, aby zmniejszyć ilość dziwnych blokad software'owych - im to na rękę) to tego typu porównanie jest bez sensu w ogóle.

 

Odbiornik platformy N to tuner wyłącznie dla N-ki, bez możliwości oglądania czegokolwiek innego, niż oni pozwolą i bez jakiejkolwiek możliwości poukładania listy po swojemu - jak komuś pasuje taki układ, że nie może później nic zrobić po swojemu i do tego tuner nie przechodzi na własność (a kara za zniszczenie sprzętu ostatnio wynosiła 1000 zł przy modelu bez dysku) no to faktycznie będzie zadowolony, ale nBoxa i Fergusona dzieli przepaść pod tym względem (na korzyść Ferdka rzecz jasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy tych list potrzebują jak nie wiem co i nic innego nie robią tylko skanują satelity w celu ogladania nowych FTA. Ten tuner to jest dobry ale dla maniaków. 95% ludzi ma to gdzieś, zwykle oglądają TV i to tę zdefiniowaną przez platformę, a nie zajmują się obsługą odbiornika.

A jeżeli chodzi o recordera i brak modułów do innych odbiorników to jest jeszcze jeden aspekt, oni planują również inne usługi niż TV i pozwolenie na taki misz-masz jaki jest w ilości odbiorników c+ i Polsatu mógłby im zepsuć plany. Ponadto jeżeli chodzi o treści HD przechowywane na dyskach to zapewne taki niezależny tuner nie zapewni w przyszłości ochrony twórcom filmów, wystarczy że ruscy jakiś sofcik zmajstrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o skanowanie - będę chciał mieć TVN na 1, TVP 1 na 2 czy jakakolwiek inna kolejność - już to się nie uda. Przykładowo nie mam części kanałów w abonamencie - niestety muszę skakać po czarnych ekranach. I tu jest właśnie przewaga Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz pierwszy

ja troche z innej beczki

mam od kilku dni tego fergusona i ogolnie jestem b. zadowolony ale...

jest tylko jedno ale - za to duze

nie odbiera mi zadej kanal hd - mam dwa rodzaje komunikatow na kanalach hd fta - "brak audio i video" i "brak sygnalu"

soft edukacyjny, lista zaciagnieta z innego forum (aktualna), monoblock

plasma podpieta przez hdmi

wszystkie kanaly na obu satelitach mi dzialaja (wlacznie z premiere)

jesli ktos jest mi w stanie pomoc bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety na tym tunerku HF8800 zauważyłem tą samą przykrą przypadłość co na AF7318 czyli fakt blokowania kanałów w simulcrypcie przez moduł CP.

A wygląda to tak:

w kieszeni karta cyfry a w slocie moduł CI. Na karcie Cyfry mam uprawnienia na Cinemax a w CP nie i wtedy właśnie moduł blokuje mi Cinemaxy - Tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Po wyjęciu modułu CP wszystko działa.

Dodam że na Golden Interstarze 8300 wszystko działa i ten komunikat z modułu się nie wyświetla. czyli jak się chce to można stworzyć dobrze funkcjonujący soft do odbiornika.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym z testowanych egzemplarzy nie mieliśmy podobnego problemu, więc nie wiem, gdzie może leżeć przyczyna.

 

Spróbuj przeszukać daną częstotliwość, gdzie nadaje kanał HD, który nie chce działać. Ferguson podobnie jak w serii xx18 nie zniszczy listy - tylko poprawi parametry, jeśli gdzieś coś jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym z testowanych egzemplarzy nie mieliśmy podobnego problemu, więc nie wiem, gdzie może leżeć przyczyna.

Spróbuj przeszukać daną częstotliwość, gdzie nadaje kanał HD, który nie chce działać. Ferguson podobnie jak w serii xx18 nie zniszczy listy - tylko poprawi parametry, jeśli gdzieś coś jest źle.

 

pomogl radykalny krok - powrot do ustawien fabrycznych i przeszukanie nieba - i wszystko smiga

wniosek: musialem sam cos namieszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy tych list potrzebują jak nie wiem co i nic innego nie robią tylko skanują satelity w celu ogladania nowych FTA. Ten tuner to jest dobry ale dla maniaków. 95% ludzi ma to gdzieś, zwykle oglądają TV i to tę zdefiniowaną przez platformę, a nie zajmują się obsługą odbiornika.

A jeżeli chodzi o recordera i brak modułów do innych odbiorników to jest jeszcze jeden aspekt, oni planują również inne usługi niż TV i pozwolenie na taki misz-masz jaki jest w ilości odbiorników c+ i Polsatu mógłby im zepsuć plany. Ponadto jeżeli chodzi o treści HD przechowywane na dyskach to zapewne taki niezależny tuner nie zapewni w przyszłości ochrony twórcom filmów, wystarczy że ruscy jakiś sofcik zmajstrują.

Ja potrzebuje tylko jednej listy,ale dobrej(z Cyfra i tym co oprocz niej ogladam).Musze miec mozliwosc wy[beep]a smieci.Np. w tej chwili na fergusonie 7018 mam ustawione lacznie ok 170 kanalow(niemal cala Cyfra,fta i jeszcze z astry PiD+fta) i w kolejnosci jaka mi pasuje.Dla mnie to podstawa,a zaden sprzet od platformy mi tego nie udostepni.Nawet w CP musialbym miec ich liste i swoja ulubiona,wiec trzeba byloby skakac z jednej na druga.Z przystepnych cenowo sprzetow Fergusony wymiataja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy też tak macie przy Ferdku HF8800 że trzeba pilota dokładnie kierować bo jeżeli troszkę przesuniemy go w bok to Ferdek nie łapie z niego sygnału.

Ogólnie porównując z Humkiem HDCI2000 to jest w Ferdku znacznie szybsze przełączanie kanałów, a jeżeli się go dobrze ustawi i zapewni odpowiedni poziom wentylacji to nie powinien się aż tak bardzo przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...