Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na moim HF8800 zdarzyło się już parę razy że na kanałach Canal+ zawiesił mi się tuner i trzeba było go restartnąć przełącznikiem z tyłu obudowy. Sprawa nie jest nowa i wiadomo że związane jest to z napisami DVB ale jak je wyłącze i potem ponownie włącze tuner to znów są chyba włączone - czerwony klawisz otwiera się menu i strzałką w bok przechodzę na menu napisów i kropką jest zaznaczone napisy DVB a ja bym chciał aby były stale wyłączone.

Jak ktoś zna jakiś sposób na to to bardzo proszę o radę ponieważ z tego tunerka nie tylko ja korzystam ale i moja rodzina i chciałbym im zaoszczędzić kombinacji z wyłączaniem zasilania.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesBond007

 

Nie jest wyszukiwany automatycznie - trzeba sobie samemu wpisać PID-y, do tego jak już wskoczy (co trochę trwa) to zarywa obraz. Ma to zostać poprawione w nowym sofcie.

 

Nie wiem co BBC robi, ale wykładają się na tym wszyscy - problemy mieli i Humax i Topfield i Pace i teraz Ferguson załatwił się na tym samym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca się przechodzic na niego z Humaxa HDCI2000 ?? CHetnie go kupię bo potrzebuje czarny tuner aby wygladał tak samo jak TV :D w Bielsku moge go kupic za 1050zl i tak się zastanawiam nad tym zwlaszcza, ze mam kupca już na Humaxa :D warto czy dac sobie spokój i poczekac na wersje z dyskiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wersja z dyskiem pojawi się pod koniec roku (zapowiadana jest na jesień, ale doliczyć trzeba standardowe opóźnienia :lol: ), ale jednak wstrzymałbym się na chwilę obecną, bo Ferdki mają otrzymać inny pilot, być może zmieni się też poważniej oprogramowanie - te egzemplarze, które poszły teraz to taki pre-release tylko dla fanów nowinek technicznych. W każdym razie jeśli chodzi o hardware - są takie same, oprogramowanie można zawsze zaktualizować samemu, a pilot jak pilot - byleby działał - to już jak uważasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja powiem tak - mam obydwa modele Humka HDCI 2000 i Ferdka HF8800.

Na korzyść Ferdka przemawiają:

- o wiele większa szybkość przy przełączaniu kanałów

- wbudowany czytnik kart z pracującą kartą Cyfry w HD

- mam odczucie że jednak Ferdek mniej się grzeje od Humka

- Ferdek wyszukuje bez problemów wszystkie kanały z pakietu Premiere podczas gdy HDCI2000 ma z tym ogromne problemy i dopiero wpisanie parametrów w liście w edytorze i wgranie z kompa pomaga.

 

Minusem w Ferdku jest brak złącza USB i jak narazie zbyt mała liczba kanałów na liście którą można zapisać tylko 3500 ale to ma się zmienić.

Wiem że tutaj o tym nie powinienem pisać ale jeśli porównujemy te dwa tunerki to jeszcze można dodać że na Ferdka jest soft edukacyjny a na Humka brak takowego.

Cena obydwu tunerów zbliżona.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja powiem tak - mam obydwa modele Humka HDCI 2000 i Ferdka HF8800.

Na korzyść Ferdka przemawiają:

- o wiele większa szybkość przy przełączaniu kanałów

- wbudowany czytnik kart z pracującą kartą Cyfry w HD

- mam odczucie że jednak Ferdek mniej się grzeje od Humka

- Ferdek wyszukuje bez problemów wszystkie kanały z pakietu Premiere podczas gdy HDCI2000 ma z tym ogromne problemy i dopiero wpisanie parametrów w liście w edytorze i wgranie z kompa pomaga.

 

kolega, ktory ma Humaxa potwierdza Twoje zdanie

dodaje jeszcze ze wedlug niego jakosc obrazu jest troche lepsza na Fergusonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam go od wczoraj i jak dla mnie za te pieniadze to rewelacja.Bardzo szybki,latwy w obsludze,calkiem przyjemny dla oka,szkoda ze klapka musi byc caly czas otwarta(ze wzgledu na splitter).Zaleta w stosunku do 7018 jest duzo szybsza edycja listy,zmiana kolejnosci w porownaniu jest blyskawiczna.Mozna przeskakiwac o caly ekran,zreszta i tak przemieszcza sie nawet po kolei duzo szybciej niz w tamtym modelu.To juz jest inna polka jakosciowa,to jednak widac na kazdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...