Skocz do zawartości

ETV (Edusat)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie uczących się, ale np. chcących utrwalić wiedzę, bądź chcących zdobyć nowe wiadomości. Sam oglądam wykłady z informatyki lub inne. Kanał jest ciekawy i potrzebny i masz rację, nie chodzi w nim o jakość HD :smile:

 

Jak dla mnie Edusat może być, tylko ten brak EPG :evil: nie wiem kiedy co jest. Jak było EPG to oglądałem dosyć często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (19.10) około 23:00 też nie było Gamesat'a. Może poprostu nie będzie go w weekend'y?

Nie. Napisałem w tamtym poście cytat ze strony, że tymczasowo zakończyli nadawanie by powrócić niedługo z normalną ramówką. Na dodatek wydaje mi się, że raczej w weekendy powinien nadawać, bo sporo osób z targetu ma wtedy wolny czas do obejrzenia.

 

U mnie też nie ma EPG przez to trzeba zgadywać, kiedy co leci. Czekam na stronę GameSatu z programem. Ja tam jestem zadowolony z obecności na Edusacie - lepszy rydz niż nic, choć z drugiej strony Hyper wyglądał lepiej (nie oglądam od 2007 roku, kiedy zrezygnowałem z C+) ale miał nieco gorszą zawartość programową. Ja z oceną GameSatu się wstrzymam do czasu obejrzenia paru emisji, po czym wyślę do redakcji kanału soczysty email z opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wiemy, kiedy Gamesat wróci na antenę. Zapytaliśmy ludzi odpowiedzialnych za ten program i oto ich odpowiedź:

 

Emisja testowa jest normalną rzeczą w każdej telewizji, służy do sprawdzenia aspektów technicznych. Test Gamesatu wypadł pomyślnie.

W każdym razie program Gamesat powróci z cykliczną ramówką w poniedziałek 27 października.

Edusat/Gamesat będzie już emitowany na nowym transponderze, więc jakość powinna być lepsza. Dołożymy wszelkich starań, aby zadowolić naszych widzów.

Info by Storm, źródło by: http://polygamia.pl

Link: http://polygamia.pl/gamesat-wraca-27-pazdziernika

 

Najbardziej podoba mi się to,że słuchają opinii, to się im chwali. Oby tak dalej panowie, odwalacie kawał dobrej i rzetelnej dla widza roboty, nie mogę się już doczekać kolejnego odcinek :) Najbardziej podoba mi się relacja z growych imprez, to w jaki sposób budujecie atmosferę: gratuluje :) Zachęcam forumowiczów do ponownego rzutu okiem na GS'a 27 Października o 22 :)

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edusat/Gamesat będzie już emitowany na nowym transponderze, więc jakość powinna być lepsza.
To raczej jest niemożliwe... Wina kiepskiego obrazu i dźwięku Gamesat nie wynika z niskiej rozdzielczości i bitrate kanału Edusat na tp. 12.558V, a raczej jest spowodowane sprzętem emisyjnym, jaki Edusat używa. Sprzętu to raczej nie wymienią :woot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina kiepskiego obrazu i dźwięku Gamesat nie wynika z niskiej rozdzielczości i bitrate kanału Edusat na tp. 12.558V, a raczej jest spowodowane sprzętem emisyjnym, jaki Edusat używa.

Ale przyznasz, że często Edusat nadaje w przyzwoitej jakości. Wszystko zależy od "bis-a". Wystarczyłoby, że Gamesat korzystałby z najlepszego sprzętu jakim dysponuje Edusat, bo na chwilę obecną na pewno tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, że często Edusat nadaje w przyzwoitej jakości. Wszystko zależy od "bis-a". Wystarczyłoby, że Gamesat korzystałby z najlepszego sprzętu jakim dysponuje Edusat, bo na chwilę obecną na pewno tak nie jest.
Rację jak najbardziej przyznaję, mimo to, do standardów to im nieco brakuje, ale czasami faktycznie mam wrażenie, że technicznie ten kanał przedstawia się bardzo dobrze, tylko ten logotyp nieco szpeci obraz. :woot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jeszcze relację z niby "Game Score" ,ale już nadawanej na pasmach Game Sat--) relacji z Xbox Live Fest 2008?? Tam była świetna jakość obrazu, jeśli taka będzie przez cały program, będzie przyzwoicie :) Najbrzydziej moim zdaniem wypadł First Look (pod względem jakości, choć nie jestem znawcą, raczej w tej dziedzinie laikiem, na oko potrafiłem odróżnić jakość z Festivalu, a First Looka:) Ja i tak mam nadzieję,że obraz się poprawi :twisted: Poza tym bardzo mnie ciekawi kto dostanie swoją pierwszą recenzję, którą wyemitują na swoim paśmie, będę z Wami konkurować na pewno za jakiś czas, mam nadzieję,że i moje recenzje się na antenie pojawią. Sprawa ogólnie nie będzie trudna, wystarczy Fraps, mikrofon, program do edycji filmu oraz ciekawa muzyka i można zaszaleć, co do stylistyki recenzji, cóż to, że jestem fanem CD-A, mówi samo za siebie, fuszerki na pewno nie od[beep]ziu'm :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, że często Edusat nadaje w przyzwoitej jakości. Wszystko zależy od "bis-a". Wystarczyłoby, że Gamesat korzystałby z najlepszego sprzętu jakim dysponuje Edusat, bo na chwilę obecną na pewno tak nie jest.

Twoim zdaniem Edusat dysponuje całym zapleczem technicznym do emisji programu? Ja bym raczej obstawiał, że program jest nagrywany na zwykłe analogowe BetaCamy (chociaż to i tak bardzo drogie rozwiązanie dla Edusatu, bo wszystko kosztuje) albo co gorsza - do zwykłych plików .avi albo .mpg w niskiej rozdzielczości, dlatego podczas emisji program jest du*nej jakości z racji kompresji oraz różnic rozdzielczości pomiędzy nagranym materiałem, sprzętem emisyjnym i w dodatku telewizorami w naszych domach. Może emitując program np. z płyt DVD mogłoby to wszystko nawet ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...