Skocz do zawartości

Nowe forum SAT Kurier (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wkurza ten szrotbox, niby wyłączony w profilu ale na stronie głównej dalej go widzę, co do punktacji to minusy nie powinny wpływać na reputację, inaczej dowcipnisie będą tak klikać by minusy przeważyły, chyba że Moderator/Admin to jakoś przyblokuje.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za całkowitym zlikwidowaniem, jedynie by dało się to wyłączyć (całkowicie) ;)

Ale Tobie teraz chodzi o to żebyś nie widział Shoutboxa, czy żeby wyłączyć dla wszystkich? Bo jak to drugie, to tak naprawdę trochę bez sensu to napisałeś, bo jeśli jesteś za całkowitym wyłączeniem, to znaczy że jesteś za likwidacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza ten szrotbox, niby wyłączony w profilu ale na stronie głównej dalej go widzę, co do punktacji to minusy nie powinny wpływać na reputację, inaczej dowcipnisie będą tak klikać by minusy przeważyły, chyba że Moderator/Admin to jakoś przyblokuje.

Tak trudno zjechać na pasek z SB i kliknąć minus po prawej stronie? Po problemie. Zwinie ci się ten panel i już nie widzisz.

Edytowane przez rafpolsat
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 +/- dziennie to optymalna ilość, za każdy minus dzień bez pisania na Forum a ci co w złości rozdają minusy 10 dni bez pisania na Forum,

SB znika na dole ale przycisk na górze zostaje i zlicza nowe posty w SB, pisałem chyba jasno, dziwne że nikt tego nie zrozumiał :-|

SB nie chcę Likwidować bo ma dużo Fanów widzę, zaraz Klub jaki powstanie i będzie mnie tępić, nie o to mi chodziło ;)

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu koledze @irek6311 o wyłączenie ShoutBoxa w sensie całkowite 'ukrycie' go dla tych, co nie chcą oglądać SB ;). Ja rozumiem tych, co chcą to ukryć - można zrobić opcję w ustawieniach, czy ShoutBox ma być włączony, czy też nie (domyślnie włączony) ;)

Edytowane przez Szymon9904
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z punktami reputacji? Będą dawały jakieś korzyści na forum?

 

Cała reputacja jest na razie tylko na próbę. Proszę się nie nastawiać do tego z góry na nie (jak @connor, co jeszcze nic mu się nie stało, a już rozpacza), bo to właśnie odpowiednio ograniczone jest fajnym narzędziem do wyróżniania dobrej aktywności. Nie jesteśmy na forum z moderatorami w stanie obserwować wszystkich, a czasami są na forum takie małe mróweczki, które pomagają innym. No i jak pomagają, to proszę nagradzać, jeśli to będzie grało uczciwie i nier będzie nadużyć, to takie mróweczki z czasem wyróżnimy rangą, a jak będą naruszenia, to cóż - wyłączy się, a kto naruszał - wyleci z forum ;)

 

Ewentualnie zamiast pisać "masz rację, zgadzam się, dzięki" możesz po prostu dać reputację. To coś jak like na Facebooku. 

 

To też - mądrze napisane ;) Właśnie zamiast tych "masz rację, zgadzam się" klikamy strzałkę w górę i wychodzi na to samo, a ktoś zostaje doceniony.

 

Dlaczego wprowadzono minusy na forum?

 

Wg mnie powinien być przycisk "zgadzam się". Pod postem powinno się znalezc dokładnie kto nacisnął ten przycisk.

Kategorycznie się nie zgadzam z minusami.

 

Dodatkowo dlaczego można rozdać 10 czy więcej plusów i tylko 3 minusy?

Co to za niekonsekwencja?

Dlaczego to się w ogóle ogranicza?

 

Oczywiście w ramach protestu będę rozdawał plusy na lewo i prawo, oczywiście do jak najbardziej durnych postów. Minusy do najgorszych.

Nie zgadzam się po prostu z taką formą oceny postów.

 

 

No i dlaczego te [beep]skie oceny ze wszystkich moich postów się sumują i są widoczne, jako wielka grafika, na moim profilu?

Serio, co za d.bil to wymyślił?

Dodatkowo to dlaczego jak kliknę na nazwę tematu to przenosi mnie do pierwszego posta i pierwszej strony?

Powinno przenosić do strony, gdzie ostatnio skończyłem czytać.

 

Jakieś niedopracowane to forum.

 

1. Jak klikniesz na ilość, to jest informacja kto to zrobił.

2. Właśnie dlatego, żeby ktoś się nie trafił, kto nagle uzna, że Cię nie lubi i Ci przywali z marszu 1000 minusów :> Celowo jest nierównomierność w tym, bo chcemy promować bardziej pozytywne reakcje niż negatywne.

3. Jak będziesz naruszał ten system, to najpierw mogę Ci wyłączyć możliwość przyznawania, a w dalszej perspektywie - zablokować dostęp do forum. Nawet jeszcze system nie zdążył dobrze się rozgrzać, może wartowałoby mu dać szansę, a nie obrażać się jak dziecko? System reputacji jest IMHO stosownie wyskalowany (jest możliwość dyskusji w tej sprawie, możemy coś tu pozmieniać, ale pamiętając, że może przyjść taki @connor i walić minusami bez sensu, nawet nie wiadomo czemu).

4. Po to się sumują, żeby było widać, czy ktoś jest w ogólnym rozrachunku pomocny, czy nie, to da możliwość wyróżnienia tych najbardziej pomocnych z czasem. Przecież chyba pomagasz na forum? No to z czasem sam zobaczysz, że pisząc fajnie będą Cię ludzie klikać i wyjdziesz na plus ;)

5. Tak przenosi - do ostatnio nieprzeczytanego wątku. Po konwersji mogło się coś źle przenieść, oznacz wszystko jako przeczytane i wtedy dopiero sprawdź.

 

Ogólnie dużo jakiegoś naburmuszenia, obrażania, a mało sensownych argumentów - minusuję to :P

 

Jaki jest limit dawania plusów i minusów?

 

Z tego co widzę jest niski a przeglądając obszerne forum wykańcza się szybko ich ilośc. 

 

Oczywiście nie rozdaję plusów i minusów na prawo i lewo, ale tyle jest tych postów, więc przydało by się zwiększyć ich limit trochę.

 

Na razie 10+ i 3- właśnie po to, aby nie było przeginania. Możemy to poddać pod dyskusję...

 

Pisałem przecież że dyskusji nie widzę, ale na stronie głównej zakładka jest i ciągle zlicza nowe posty w Shoutbox, szkoda że tego nie da się całkiem wywalić, tak po całości jednak nowe forum mi pasuje, jest dużo lepiej.

 

To nie są posty, tylko ile osób siedzi. Taka jakby reklama, żeby zachęcić tam do aktywności. Nie jest to na tyle istotne, aby jakoś z tym walczyć, kosmetyka, nie przesadzajmy ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak odnośnie tych minusów, kaspian0007 zamiast pisać w temacie że nie pasuje mu moja wizja minusy zaczął walić :evil:

Czarno widzę te +/- chyba że ktoś z Administracji to ogarnie, mi na Reputacji nie zależy i spokojnie ci co w złości na mnie dawajcie minusy,

jednak na Forum są też ci co dużo wnoszą swoimi postami, taka Reputacja in minus zniechęci ich do aktywnego udziału na Forum.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież właśnie dobrze zrobił - nie zgadza się, to puścił minus, zamiast pisać dwu/trzywyrazowy post "zgadzam się/nie zgadzam się". Problem by był, gdyby szukał każdego Twojego postu i na złość puszczał minusy, ale to nie ma miejsca, poza tym minusy są na tyle ograniczone, że nie poszalałby za wiele. Dodatkowo po to są widoczne informacje kto dał, żeby wykryć przypadki naruszeń i jeśli ktoś będzie leciał minusami bezzasadnie tylko na złość, to zbanuję go i tyle :D

 

Systemowi trzeba dać szansę, początkowe wyniki siłą rzeczy są mało miarodajne, bo za mało czasu minęło, za mało każdy zdążył napisać, żeby dało się kogoś docenić. Z czasem jak to się rozhula to IMHO wszyscy będą gdzieś na plusie w różnym stopniu ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi system reputacji pasuje i minimum z samymi plusami bym go zostawił.

 

Tak a propos wcześniejszych w tym wątku dyskusji o tym, że każda edycja zostaje odnotowana, to wystarczy nie edytować postu tylko napisać nowego i tak zostaną połączone, a śladu o edycji nie będzie. Jest to bardzo przydatne np. w wątku o sporcie w zagranicznej telewizji, gdzie często gęsto ruch jest mały i miałem dylemat czy nie czekać 24h z napisaniem nowego posta i żeby wątek się podbił na głównej, czy edytować przez cały dzień a czasowo będzie widoczny jako taki z rana (choć nie sprawdza się w przypadku poprawiania błędów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...