Jump to content

Recommended Posts

W zeszłym sezonie wieczorem obowiązkowo miecz ligi hiszpańskie, często mecz ligi francuskiej, czasami jakiś mecz z Belgii a teraz biedniej to wygląda

Edit:

Dal mnie pasmo/mecze wieczorne zaczynają się po 20

Edited by Maximus2

Meczów jest mniej, bo odeszło 4-5 spotkań La Liga i dwa mecze Ligi Francuskiej. To odczuwalne i widoczne po ramówce. To fakt, nie hejt czy opinia.

Jak to po co?  Jutro wieczorem będą trzy mecze na żywo ze SerieA jednocześnie + derby Sevilli, też źle?

Tylko, że od następnej kolejki może być tak, że Serie A wróci do normalnego terminarza. Czyli zarówno w sobotę jak i niedzielę będzie tylko jeden mecz o 20.30

W sobotnie wieczory Ligue 1 grają najczęściej najgorsze mecze. Niedzielne już wyglądają lepiej.

A alternatywy nie ma, bo kupowanie byle co - byle kupić nikogo nie usatysfakcjonuje.

Dlatego sporo abonentów CP, bądź tych którzy mają dostęp tylko do Eleven, narzeka na to że wykastrowali ofertę. Takie są fakty, a nie moja bądź czyjaś opinia. Chociaż za 1,2,3... Zlecą się obrońcy, którzy będą twierdzić że prawa drożeją, a klienci się nie znają na biznesie i Eleven nam nie dawało gwarancji, że będą mieli 3 ligi z topu na wyłączność. :D

W związku z  zaistnieniem na rynku Eleven to wykastrowaną ofertę raczej widziałem w innym kierunku, jedna liga na wyłączność  :wink:  

Też masz rację, bo te argumenty to często są przerzucane z jednej strony na drugą. W C+ też bywało, że w sobotę tylko Ekstraklasa, a w Niedzielę publicystyka. Dużo gdybania o godzinach meczowych, ale za bardzo nie ma czym tego wypełnić.

Tylko, że od następnej kolejki może być tak, że Serie A wróci do normalnego terminarza. Czyli zarówno w sobotę jak i niedzielę będzie tylko jeden mecz o 20.30

W sobotnie wieczory Ligue 1 grają najczęściej najgorsze mecze. Niedzielne już wyglądają lepiej.

A alternatywy nie ma, bo kupowanie byle co - byle kupić nikogo nie usatysfakcjonuje.

Wg mnie taka liga portugalska świetnie by pasowała do ramówki, Benfica/Porto/Sporting prawie zawsze grają w sobotę lub w niedzielę wieczorem, Może nie ma tam gwiazd z naj-naj-najwyższej półki, ale dość dobre tempo i poziom mają, trochę jak liga holenderska.

Nigdy nie widziałem meczu ligi portugalskiej, ale to brzmi chyba gorzej niż Ligue 1.

Tylko czy Portugalska ekstraklasa jest alternatywą? Czy też zapchaj ramówką?

Zawsze jeden mecz w tygodniu leci na RTPi (FTA z Hotbird), ja tam oglądam. Ale jeśli dla kogoś Benfica czy Porto jest tylko "zapchaj ramówką", to szkoda przekonywać, i tak będzie szukał wyłącznie Bayernu i Barcelony w programie.

Dokładnie, na tym kanale można obejrzeć wybrany mecz ligi portugalskiej, ale jakość obrazu to jednym słowem nasza Polonia 1.

Pisząc ''zapchaj ramówka'' miałem na myśli transmisję dla totalnej niszy/błędu statystycznego oglądalności. Oglądalność niższą niż Ligue 1.

Dla mnie to wszystkie transmisje nie mają znaczenia - oglądam tylko Serie A i ew.  EFL

Dlatego sporo abonentów CP, bądź tych którzy mają dostęp tylko do Eleven, narzeka na to że wykastrowali ofertę. Takie są fakty, a nie moja bądź czyjaś opinia. Chociaż za 1,2,3... Zlecą się obrońcy, którzy będą twierdzić że prawa drożeją, a klienci się nie znają na biznesie i Eleven nam nie dawało gwarancji, że będą mieli 3 ligi z topu na wyłączność. :D

Nie obrońcy,a głos rozsądku i opanowania. Co trzy lata są przetargi i trzeba się liczyć,że podmiot transmitujący dane rozgrywki je straci. Nie  hejtuję Canal+,że stracił LM i LE- normalne prawa rynku. Z La Ligą pamiętajmy,że problem był już trzy lata temu , kiedy to prawa nabyto od drugiej kolejki. Widać,że z jakiś powodów- zapewne ceny praw OBA podmioty uznały,że lepiej złożyć wspólną ofertę i się podzielić.Na świecie to często spotykane rozwiązanie, Z Lique 1 jest widać kłopot, skoro żaden podmiot tych praw nie nabywa, NC+, Eleven czy ktoś inny. To wszystko powoduje,że oferta Eleven jest uboższa,ale czy zła? Tu każdy musi już sobie odpowiedzieć sam. 

Nigdy nie widziałem meczu ligi portugalskiej, ale to brzmi chyba gorzej niż Ligue 1.

Tylko czy Portugalska ekstraklasa jest alternatywą? Czy też zapchaj ramówką?

Więc po się wypowiadasz skoro nigdy w życiu żadnego meczu nie oglądałeś? Oglądasz Serie A i ci to wystarcza to OK, twoja sprawa. Ramówka Eleven bardzo zubożała przez stratę połowy ligi hiszpańskiej, a oni zamiast jakoś zasypać tą dziurę to dodatkowo rezygnują z ligi francuskiej i belgijskiej. Ba, nic więcej nie pozyskują. Słabo to wygląda, zwłaszcza wieczorami... 

Edited by lukas_k

Gdyby był popyt na te ligi byłyby w jakieś TV. To nie przypadek, nie oglądamy tych lig,a prawa są w stosunku do zainteresowania za drogie.W NC+ też ubogo wieczorami. Dziś jest zawrotna liczba spotkań - 0 , ale jakoś podobnych komentarzy nie ma. Dlaczego NC+ za które bulisz nieporównywalnie więcej nie zadba by zawsze wieczorami miała 2-3 mecze do wyboru? To jest właśnie kwestia biznesowa i obserwacji zachowań konsumenckich. Bo to się nie opłaca. Nie chodzi o to by mieć cały czas wypełniony ramówki transmisjami. Inne kanały -TVP Sport, Eurosport, kanały Polsatu mają od at puste ramówki w niedzielne ramówki i żyją. Ba mają się bardzo dobrze,a Polsat wypuszcza kanały Premium , w którym transmisje są w trzy dni tygodnia i to co dwa -trzy tygodnie i co najważniejsze- Ci co mają to kupić-kupią i o to chodzi ,a nie o generowanie jak najwyższych kosztów i to zbędnie. 

Grupa docelowa w Polsce jest nie wiem 200-300 tysięczna kibiców- maniaków futbolu i są zagospodarowani przez te kilka lig najlepszych. 

Serio nie możecie tego ogarnąć że tych lig nikt nie oglądał? :-)

Cieplej na sercu wam się robiło, gdy w programie TV widzieliście jakiś mecz ligi francuskiej choć i tak ostatecznie go nie oglądaliście?

Ogólnie futbol ma słabą Widownię w Eleven skoro f1 bije na głowę wszystkie ligi razem wzięte. Pada mit że Polacy kochają futbol chyba od święta i dla reprezentacji

Gdyby Formuła-1 była taka popularna to Polsat by powalczył o prawa z Elevenem. Ale po odejściu Kubicy oglądalność spadła drastycznie, bo w większości wyścigów wiało nudą...

To nie do końca tak. Przy F1 zostali fani F1 - także Ci , którzy nimi zostali na fali Kubicomanii. Reszta odeszła. Wyniki były za słabe jak na kanał otwarty,ale w kanale kodowanym ta widownia była bardzo wysoka, średnia chyba 700 tysięcy w Polsacie Sport.

Wypowiadam się bo na siłę się doczepiacie do Eleven, każdy widzi że ramówka jest biedna jak nie mają wieczornego meczu La Ligi. Tak samo jest w C+. Tak już było latami w C+. Powtarzanie jednego i tego samego nie ma sensu.

Coś jak ukryty fanatyk C+4K, który jara się ilosciami transmisji na tym  kanale, ale nikt nie ogląda wszystkich tych meczów. Więc też wątpię by mecz Rio Ave - Sporting  był oczekiwanym wyborem. Niech na byle co kasy nie wydają.

No nie wiem, nie widzę za bardzo sensu tutaj kontynuować dyskusji na temat atrakcyjności ligi francuskiej czy portugalskiej dla przeciętnego abonenta ESN (zwłaszcza że nie ma ani jednej, ani drugiej w Polsce), ale patrząc choćby na listę meczów Ligue1 wczoraj od 20g. (Anger-Lille, Dijon-Caen, Guingamp-Toulouse itd), taki SportingCP-RioAve wcale nie brzmi gorzej :wink: (Chyba że ja jestem jakiś wyjątkowo wybredby bo oglądałem tylko mecze OM i OL).

Edited by dsd