Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby była jasność mój poniższy post odnosi się tylko do piłki nożnej. 

 

Abstra[beep]ąc od tego, że przez większość wakacji nie było właściwie co oglądać to nawet teraz przez okrojone godziny spotkań Serie A, okrojone prawa telewizyjne do Bundesligi, La Ligi, nieprzedłużenie praw do Ligue 1 ramówka Eleven wygląda dość chudo. 

 

Ludzie błagali o programy studyjne, a ja prawdę mówiąc zamieniłbym gadające głowy dla transmisji meczu na żywo. Po co mi wysłuchiwać jakiegoś pryszczatego nażelowanego Cześka czy innego Grześka skoro zerkam na flashscore'a, a tam rozgrywa się mecz do którego jeszcze do niedawna Eleven miał prawa. Programy studyjne to powinna być tylko ozdoba, dodatek, uzupełnienie całości, a całością powinny być prawa telewizyjne czyli możliwość transmitowania meczów. Ludzie jarają się meczami, a nie krawaciarzami w studiu. Gdy zbliża się liga to ja nie myślę o ekspertach Eleven tylko o meczach, klubach, piłkarzach, trenerach... 

 

Ludzie prosili też o czwarty kanał. Kiedyś też wydawał mi się całkiem sensowny, bo jeszcze wtedy w portfolio Eleven widniały pełne prawa do La Ligi, Ligue 1, Serie A i Bundesligi. Jednak w obecnym kształcie ten czwarty kanał wydaje się zupełnie zbędny. Myślałem, że będę za nim płakał, gdyż nie mam go w Cyfrowym Polsacie, którego jestem abonentem, ale tam właściwie nic nie ma więc jego braku właściwie nie odczuwam.

 

Nie rozumiem strategii Eleven. Nie rozumiem idei kupowania praw do Bundesligi, tej całej otoczki, organizowania konferencji prasowej, wysyłania komentatorów i ekspertów na mecze, na które żadna europejska stacja nie wysyła tylu dziennikarzy i wreszcie nie rozumiem idei... sprzedawania ważnych meczów tej ligi konkurencji. To wszystko nie trzyma się kupy. Po co to wszystko, ta cała pompa, wysyłanie dziennikarzy, c.h.w.a.l.e.n.i.e. się zakupem praw skoro zaraz potem ogłaszamy, że kluczowe mecze tej ligi telewidzowie Eleven zobaczą w... Canal+  :crazy:

 

Eleven na początku rzeczywiście mogło się podobać. Mieli trzy z pięciu najlepszych lig w Europie, które pokazywali ile fabryka dała. Zaraz potem mieli już cztery z pięciu najlepszych lig co brzmiało dość abstrakcyjnie dla tych wszystkich, którzy przyzwyczaili się do monopolu C+. Niestety prawda o tym dobrobycie również okazała się tak jakby abstrakcyjna. Bo chyba tylko abstrakcyjnie myślący ludzie wymyśliliby taki scenariusz jaki napisała ta stacja. 

 

Bundesliga, która miała okazać się jakimś zbawieniem dla Eleven okazała się przekleństwem dla telewidzów. Kiedyś mieliśmy trzy ligi do których Eleven miał pełnię praw. Dziś mamy jedną ligę do której Eleven zachował pełnię praw i dwie okrojone ligi. Czujecie to? Jak wchodzili na nasz rynek mieli 3 ligi full wypas, dziś mają 1 ligę full wypas i jakieś dwa strupy. Zastanawiam się co do tego doprowadziło. Staram się odpychać wizje, że to przez zakup Bundesligi to wszystko się spie  :censored: doliło , ale nie potrafię, bo z boku wygląda to wszystko tak, a nie inaczej.   

 

Kiedyś leciały jakieś mecze Ligue 1 czy innych lig, dziś na okrągło lecą spotkania 2. Bundesligi. WTF? Fajnie, że promują drugą ligę niemiecką sam czasami zerkam, ale chyba przyznacie, że coś tu nie pykło, że coś tu jest nie tak. W porównaniu z tym co mieliśmy na początku... zauważam wyraźny regres stacji Eleven i piszę to wam ja sympatyk Serie A, czyli ktoś kto zyska na tych wszystkich zmianach chyba najwięcej.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Można się tłumaczyć, że Ligue 1 nikt nie ogląda, że drogi, że to, że tamto, ale nie da się ukryć, że stacja straciła czołową ligę, którą miała w całości na wyłączność. Teraz zamiast meczów PSG, Lyonu, Monaco czy Marsylii musimy oglądać hity z 2. Bundesligi albo Championship (z całym szacunkiem, ale to jednak zaplecze). Jeszcze rok temu ciężko było znaleźć wolne miejsce w ramówce czterech kanałów, teraz to wszystko można upchnąć na 2-3 antenach. 

 

Czy zakup Bundesligi był "pocałunkiem śmierci", jakby to powiedział Probierz? Może, choć bardziej obstawiam, że jak zwykle chodzi o kasę. Przeliczyli się, przeinwestowali, a potem chcieli w jakiś sposób zarobić, więc sprzedali część Bundesligi do C+, potem wzięli z nimi na spółę La Liga, bo też pewnie w kasie pusto i na koniec sprzedali udziały Polsatowi. Szkoda, bo potencjał był ogromny. Pokazali, że można dać wszystkie mecze w kolejce i że gadanie o jakichś limitach czy nieatrakcyjnych meczach to mit. 

 

Co do programów studyjnych: obecnie straciły one swoją rację bytu. Z La Ligi nie mogą dawać przebitek z meczów, które ma C+ (co dla mnie jest kompletną głupotą i strzałem w kolano), Ligue 1 nie mają, więc jedynie w pełni mogą mówić o Bundeslidze i Serie A. Studio mają jakie mają, miało być innowacyjnie i w ogóle WOW, a się okazało, że Polsat w kilka miesięcy ogarnął lepsze studio niż oni przez rok, bo chyba tyle trwała ta mityczna budowa. 

 

Moim zdaniem błędem było powierzenie posady redaktora naczelnego Mirosławskiemu. Wiem jakie były zapowiedzi, pamiętam jak mówił, że on meczów komentował nie będzie (a zwłaszcza hitów) po czym nagle praktycznie w każdej kolejce brał po kilka meczów ligi hiszpańskiej, w tym przede wszystkim mecze Realu czy Barcelony. Poza tym jego zadufanie w sobie widać było na Twitterze, gdzie za jakąś krytykę albo zwrócenie uwagi był banik. 

 

Nie rozumiem też tego wysyłania ludzi na stadion. Po co to? Widz praktycznie nie ma z tego żadnej korzyści, a zgaduję, że nie są to tanie rzeczy. To już lepiej byłoby kupić za to jakieś konkretne, dodatkowe prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem było oczywiste,że sytuacja na rynku praw telewizyjnych będzie się zmieniać co trzy lata. Canal+ nie miał konkurenta jeśli chodzi o ligi zagraniczne, trzy lata temu się pojawił -Eleven i wszedł z przytupem - Serie A, La Liga czy Lique1. Później doszła Bundesliga. Jednak dla mnie było oczywiste,że co trzy lata mamy nowe otwarcie i te prawa mogą wędrować czy zmieniać swoją konfigurację. Canal+ też ma tylko 1 ligę piłkarską na wyłączność,ale ich oferta piłkarska jest super,a Eleven beznadziejna? Z Bundesligi mają to co najlepsze- mecz 1 wybboru, mogą p[okazać teoretycznie 7 spotkań na 9, a z Waszych postów wynika jakby to Eleven miało ochłapy z Bundesligi.

Lukas_k tylko co ma Mirosławski do kwestii praw? Stworzył bardzo fajną ekipę -komentatorów i ekspertów, postawił na ludzi merytorycznych i świeżych.To on pokazał jak wykorzystywać maksymalnie prawa, jak je opakować.  Za to winien być rozliczany.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem kilkanaście stron początkowych z tego tematu... :D niezłe kwiatki tam są... Alf Ty byłeś nieźle podjarany, nawet Ci napisem w jednym poscie, abyś dealera zmienił, Pawop zaś pisał, że żadnych praw nie będą odsprzedawać, Arkon się wkurzał, że prawa rozdrobnione... Ja pisałem, że płacił za to dodatkowo nie będę... Ale Mirosławaskiego wyczułem, że z tych jego szumnych zapowiedzi będzie kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Mirosławskiego. Od czasu "dokapitalizowania" Eleven jego aktywność w mediach społecznościowych bardzo spadła. Wcześniej rzucał zajawki, newsy, plany transmisji - od niedawna niemal całkowita cisza, została mu tylko komentatorka. Wielkich wniosków z tego wyciągać nie będę, może to przypadek, a może już go zmarginalizował "większościowy udziałowiec" na poczet kolejnych zmian :)

 

Co do reszty - oddanie części Bundesligi w zeszłym roku, a teraz części LaLiga to raz - słabe PRowo, a dwa - znaczące oszczędności finansowe. Optymista napisze, że zbierają kasę na ESA i PL, pesymista - że się zwijają. Wg mnie prawda leży po środku - spodziewam się sojuszy Eleven przy przetargach, by można się było odbić i PRowo i finansowo, bo chwilowo mam takie odczucie, że jazda na nich jest większa, niż była wcześniej właśnie przez te decyzje kosztem swoich widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alf dokładnie tak. Oferta się zrobiła mizerna, ale niektórzy nadal próbują bronić polityki stacji. Nie rozumiem tego, ani stwierdzeń że tak przecież musiało być. 4 kanał w ogóle nie był potrzebny. 

Łączenie Ekstraklasy i Eleven w tym momencie brzmi jak jakiś nieśmieszny żart.

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem było oczywiste,że sytuacja na rynku praw telewizyjnych będzie się zmieniać co trzy lata. Canal+ nie miał konkurenta jeśli chodzi o ligi zagraniczne, trzy lata temu się pojawił -Eleven i wszedł z przytupem - Serie A, La Liga czy Lique1. Później doszła Bundesliga. Jednak dla mnie było oczywiste,że co trzy lata mamy nowe otwarcie i te prawa mogą wędrować czy zmieniać swoją konfigurację. Canal+ też ma tylko 1 ligę piłkarską na wyłączność,ale ich oferta piłkarska jest super,a Eleven beznadziejna? Z Bundesligi mają to co najlepsze- mecz 1 wybboru, mogą p[okazać teoretycznie 7 spotkań na 9, a z Waszych postów wynika jakby to Eleven miało ochłapy z Bundesligi.

Lukas_k tylko co ma Mirosławski do kwestii praw? Stworzył bardzo fajną ekipę -komentatorów i ekspertów, postawił na ludzi merytorycznych i świeżych.To on pokazał jak wykorzystywać maksymalnie prawa, jak je opakować.  Za to winien być rozliczany.. 

 

Nie powiedziałbym, że mają to co najlepsze z Bundesligi, bo oprócz meczu Bayernu to C+ ma 2 z 3 najciekawszych spotkań (2 i 4 wybór  jak pamiętam dobrze). Tak naprawdę to tylko kibice Serie A mogą być zadowoleni (a to i tak abonenci CP nie mają dostępu do E4, na którym też zdarzają się mecze). Jeżeli ktoś chce oglądać Real Madryt albo Barcelonę to też  nie ma gwarancji, że będzie to na Eleven.

 

Edytowane przez senac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bundesligą musieli mocno przegiąć finansowo, tak się chwalili tymi prawami, a liga traci u nas na popularności. Ja nie dziwię się, że non stop wybierają Bayern, bo póki jest Lewandowski, to mają oglądalność. Ostatnie ruchy na rynku praw pokazują, że na rynku są dwaj wielcy - CP i NC+, i dalej cały peleton z Eleven na czele. :) Eleven nie ma szans na Lotto Ekstraklasę, ewentualnie na jakieś ochłapy jak teraz Eurosport. ;)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że mają to co najlepsze z Bundesligi, bo oprócz meczu Bayernu to C+ ma 2 z 3 najciekawszych spotkań (2 i 4 wybór  jak pamiętam dobrze). Tak naprawdę to tylko kibice Serie A mogą być zadowoleni (a to i tak abonenci CP nie mają dostępu do E4, na którym też zdarzają się mecze). Jeżeli ktoś chce oglądać Real Madryt albo Barcelonę to też  nie ma gwarancji, że będzie to na Eleven.

 

Podobnie jak nie mają gwarancji,że będzie to w kanałach NC+. Chcąc oglądać wszystkie mecze Realu czy Barcelony tak czy siak muszą oni abonować kanały Eleven i mieć kanały NC+. Abonenci CP przez lata nie mieli żadnej topowej ligi zagranicznej i żyli, myślę,że większość abonentów CP ma Eleven ze względu na F1, która ma chyba w Elevenach najwyższą oglądalność. To utrata F1 co może wielu bolec myślących,że nic poza piłką nie istnieje byłaby ogromnym ciosem dla Eleven. Od kolejnego sezonu będzie w Eleven PGE Ekstraliga i też liczba abonentów może wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, dni Eleven są policzone. Jestem przekonany, że z czasem Polsat zastąpi je własną marką.

Weź nie kracz lepiej. Spoglądając na obecną strategię Polsatu zrobiliby tak, że w celu zachowania tych kanałów (pod obecną lub nową nazwą) będzie trzeba aneksować umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie Ekstraklasy i Eleven w tym momencie brzmi jak jakiś nieśmieszny żart.

 

Obecnie żyjemy w takiej rzeczywistości medialnej, jeśli chodzi o prawa sportowe, że nic nie jest żartem, a wszystko może być możliwe ;)

Z kolei dzielenie się ligowymi prawami to żadna nowość, na wielu zagranicznych rynkach to się dzieje. Prawa po prostu są za drogie na jednego gracza. Oglądalność Bundeslgi, LaLiga czy Serie A też nie jest wysoka. Więc nie warto przepłacać dla kliku maniaków.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...