Jump to content

Recommended Posts

W sobotę 29 września programy studyjne przed meczem Juventus - Napoli rozpoczną się już od godziny 17:00. Dziennikarze Eleven zapowiedzieli studio na murawie Allianz Stadium w Turynie. Reporterzy ES będą w stolicy Piemontu już od środy. Przeprowadzą wywiady, ale zajrzą też do Rzymu na konferencję prasową z udziałem Francesco Tottiego, który pochwali się swoją autobiografią (polska premiera książki została przewidziana na 2019 r. ~~ SQN). Szlagier Serie A także zostanie skomentowany tam na miejscu. Wcześniej mocny przedsmak wieczornych emocji, czyli Derby Rzymu. Transmisja na żywo z tego wszystkiego w Eleven Sports 2. 

Edited by Project_ALF
  • Haha 1
  • Upvote 2

Kapica będzie w Soczi. Cieawe jak to rozwiążą. Ale sobota zapowiada się fantastycznie. Oby poziom dotrzymał.

Jednak miałeś racje Alf, ten Kruk to jednak słaby gracz, zagaduje głównego komentatora, wtrąca się, komentuje podczas hymnu już skandowania nazwiska piłkarza strzelającego gola, do tego nie trzyma poziomu oczytanych speców Serie A. To już Wiśniowski miał więcej ciekawego do powiedzenia niż on w studiu niedzielnym.

I niech się Polsat ogarnie z tym ES4...

6 godzin temu, MartinFC napisał:

I niech się Polsat ogarnie z tym ES4...

Z tego powodu dzisiejszy mecz Juventusu z Bologną obejrzałem na zagranicznym Eleven Sports 2 po angielsku.

To co najbardziej mnie uderzyło to sposób realizacji całej transmisji i szacunek dla telewidza / abonenta. Porównałbym to do sytuacji z niektórymi markowymi kanałami telewizyjnymi, które w innych krajach serwują kontent premium, a w Polsce jakieś wypłuczyny. 

Okazuje się, że sytuacja z Eleven Sports wygląda podobnie. Żeby to jakoś lepiej zobrazować napiszę jak wyglądała transmisja meczu Juve - Bologna w zagranicznym Eleven:

1 - długi wstęp przed meczem (włączyłem o 20:50 i transmisja już trwała)

2 - żadnych reklam przed meczem ani w trakcie spotkania

3 - w przerwie mieliśmy odpowiednio:

a) highlightsy z pierwszej połowy

b) statystyki pierwszej połowy

c) jeszcze raz bramki z pierwszej połowy

d) przejazd kamery po trybunach

e) krótka przerwa na reklamy i zajawki

f) powrót do Turynu i znowu jakieś highlightsy pierwszej częsci

g) wyjście piłkarzy z tunelu

4 - po meczu kamera była na boisku tak długo jak trwał hymn Juventusu i piłkarze nie zeszli do szatni, a co potem?

- wgląd na coraz bardziej wyludniające się trybuny oraz ultrasów zwijających swoje flagi i transparenty   

- obszerniejsze highlightsy z pierwszej połowy

- statystyki pomeczowe

- wyniki pozostałych meczów

- aktualna tabela  

- terminarz dzisiejszych meczów i weekendowej kolejki

- bramki z dzisiejszego meczu (powtórzone dwa razy)

Od razu mi się skojarzyło to wszystko z tym porównaniem jednego z użytkowników SK, który kilka lat temu porównał ramówki polskiego oddziału Discovery ze swoimi kuzynami z zagranicy. U nas non stop jakieś Wojny magazynowe i inne Bitewki na wysypiskach, a tam filmy dokumentalne jak na Planete i starym dobrym NGC. 

PS. Wniosek oczywiście taki, że niektóre zagraniczne kanały mają Polaków za jakichś podludzi. 

Edited by Mr. Orbita
Wycięte wszelkie odniesienia do piractwa - to forum nie popiera żadnych pirackich form dostępu do kanałów TV.

Pewnie tak, dodam tylko, że to nie był jakiś kanał serwisowy, który świeci tylko wtedy gdy jest mecz, bo zaraz potem była retransmisja spotkania Romy z Frosinone, a w zapowiedziach m.in. "Super Saturday" (derby Rzymu, Madrytu, hit: Juve - Napoli).

U nas niestety obowiązują zupełnie inne standardy. Gdy włącza się pomeczowy 'highlights' komentator od razu żegna się z telewidzami. Gdy jest przerwa w meczu to zamiast oglądać najlepsze akcje pierwszej połowy to przez prawie 15 minut oglądamy reklamy, zapowiedzi i powtórkę jakiegoś innego meczu, którą to powtórkę oglądaliśmy już z miliard razy xDDD np. ostatnio uwzięli się na skrót meczu Bayernu z Bayerem. Gol Robbena niedługo będzie mi się śnił po nocach. 

Czy w tym kraju są jeszcze jacyś dziennikarze z jajami, którzy przeprowadziliby poważny i bezkompromisowy wywiad z Mirosławskim wytykając mu te wszystkie niedociągnięcia? Myślę, że nie, bo potem nie dostaliby pracy w Eleven / nie zostaliby zapraszani do studia Eleven xDDD Wspaniale, że Eleven zazwyczaj pokazuje niemal wszystko do czego ma prawa, za to można tę stację chwalić co nie znaczy, że wszystko inne działa bez zarzutu, bo nie działa. 

Edited by Mr. Orbita
Słownictwo - regulamin.

Chyba ślepy jestem. Zawsze cisnąłem po Eleven że mają kiepską jakość, a w ubiegłym tygodniu Bundesliga i wczoraj kawałek powtórki Juve (po Realu) wydawały mi się całkiem w porządku. Może przez ten PSP i ich logo na pół ekranu. Mimo, że mecze o 19 są ok, to nieprzyjemnie mi się to ogląda.

Edited by boss509

Ja też wczoraj miałem włączony w nocy w tle Eleven Sports i akurat leciał mecz Juventusu z Bologną. Też właśnie zwrócił moją uwagę fakt, że jakość wyglądała całkiem sympatycznie. 

17 godzin temu, boss509 napisał:

Chyba ślepy jestem. Zawsze cisnąłem po Eleven że mają kiepską jakość, a w ubiegłym tygodniu Bundesliga i wczoraj kawałek powtórki Juve (po Realu) wydawały mi się całkiem w porządku. Może przez ten PSP i ich logo na pół ekranu. Mimo, że mecze o 19 są ok, to nieprzyjemnie mi się to ogląda.

Ja też mam właśnie takie samo wrażenie ;) 

Nie wiem coś chyba z netem mam , choć wyniki na speed test niby dobre,ale ten ping 15. Nie da rady nic na Elevenach. O dziwo Ipla daje radę dziś. Jak oglądać Eleven czy wydarzenia z Eleven 24 h do tyłu, bo nie znajduję tego, znajduję tylko jakieś krótkie materiały.. 

Edited by wislok

No i znowu nie będzie transmisji z Championship, ani dziś ani jutro... 😠

Wygląda na to że Polsat w ramach "współpracy" zabronił ESN puszczać jakiekolwiek transmisje na żywo, zwłaszcza piłki nożnej w tym samym czasie co oni nadają Ligę Mistrzów. Pewnie jak na razie za mało ludzi chce płacić dodatkowo za ich kanały "premjum", to wymyślają takie metody...

• Like 1
  • Confused 1
6 godzin temu, dsd napisał:

Wygląda na to że Polsat w ramach "współpracy" zabronił ESN puszczać jakiekolwiek transmisje na żywo, zwłaszcza piłki nożnej w tym samym czasie co oni nadają Ligę Mistrzów.

Wybacz, ale głupoty piszesz.

• Upvote 1

No spoko, to taka hipoteza tylko z mojej strony, bo jednak dziwny zbieg okoliczności że do tej pory zawsze nadawali te mecze wtorkowe/środowe, a ostatnio już nie. Dodam że wczoraj Sky nadawał mecz Ipswich, którego bramkarzem jest Białkowski,a zawsze łatwo promować mecz z Polakiem.

• Barti locked this topic
  • Barti unlocked this topic