Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A niektórzy mówili, że 4K jeszcze długo nie będzie w ELEVEN SPORTS. A tutaj taka niespodzianka. Skoro przekaz będzie/jest poprzez IPTV, to bit rate powinien być zadowalający. HD w sieciach kablowych również jest podobno przecież dobre, czy bardzo dobre. Jedynie poprzez satelitę dają nam jakieś ok. 7 Mbps.

 

Dziwne, że Formuła 1 nie będzie w 4K. Sky już oferował te wyścigi w tej rozdzielczości.

 

Jak i też wyprzedzili CANAL+, jeśli chodzi o nadawanie kanału UHD.

 

Ciekawe kto będzie kolejnym operatorem, który po pół roku (od 1 czerwca?) dołączy do siebie ELEVEN SPORTS 1 4K. Może nc+... :)

 

Chyba że wyłączność dotyczy jedynie przekazu kablowego i IPTV.

 

Tym czasem sobotni mecz Bayernu na Canal+. Kpina Eleven z abonentów, którzy mają ich pakiet.

Kpina? Taką mają umowę, więc powinieneś być przygotowany na to, że pewne kąski będą też w CANAL+.

 

 

.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven rusza w 4K ;) Będzie Eleven Sports 1 4K :)

W Orange.

Za parę chwil będzie news na portalu ;)

 

EDIT: Proszę: https://satkurier.pl/news/165478/eleven-sports-z-kanalem-4k-w-ofercie-orange-tv.html

 

Zasada będzie taka - cały kanał będzie podnoszony do 4K, natywnie w 4K będzie pojawiać się LaLiga i Bundesliga - wybrane spotkania.

 

EDIT 2: Co się tak zawiesiliście - 5 minut bez postu? :P

 

Nie wiem szczerze mówiąc po co...Mało kto ma tv 4k, nie mówiąc o deku. Ile ludzi to zobaczy? 5%?

 

Co prawda nie mam Orange, ale mam nadzieję, ze to nie spowoduje, że zaczną sobie rządać więcej niż 7-15 PLN na miesiąc...bo mnie np. takie coś pasuje. Wiadomo HD średnie, ale lepsze to niż 12-13 i 70zł za to. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mało jest ludzi którzy mają  ale już zaczynają kusić promocjami z tv 4k UHD także na pewno ktoś się skusi w takim zestawie(ORANGE) a jaki jest tv ano taki jaka jest jego cena w sklepie np 3tyś za 55 cali a na raty w operatorów już inna głównie 48 rat razy rata

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś niewiele osób miało dekodery i telewizory HD. Taka sama śpiewka  [...]

Ja myślę że nie do końca. Zmiana z 4:3 SD na 16:9 (HD czy SD) naprawdę był ogromnym skokiem technologicznym i nie było trudno namówić wszystkich (widzów i nadawców tv) żeby wydali na to kasę. Teraz to już poza producentami elektroniki i operatorami pay-tv nikomu się nie spieszy do 4K/UHD, zresztą eksperyment z 3D był dość kosztownym niewypałem dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc po co...Mało kto ma tv 4k, nie mówiąc o deku. Ile ludzi to zobaczy? 5%?

 

Co prawda nie mam Orange, ale mam nadzieję, ze to nie spowoduje, że zaczną sobie rządać więcej niż 7-15 PLN na miesiąc...bo mnie np. takie coś pasuje. Wiadomo HD średnie, ale lepsze to niż 12-13 i 70zł za to. Takie jest moje zdanie.

Nikt im nie da więcej niż 15zł za paczkę Eleven. Jeśli podniosą to ludzie zrezygnują. Z resztą chyba zdają sobie z tego sprawę i np. w Polsacie od jakiegoś czasu Eleven jest oferowany jako "podstawa" przy doborze pakietów. Jak dla mnie to co najmniej dziwna praktyka jeśli są niby tacy konkurencyjni ze swoimi transmisjami. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że sport ogląda coraz mniej ludzi, a dostępność jest ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale pierw powinni dostarczać dobre HD by się zająć 4K.

 

Chociażby przez internet, bo dużo prościej, a przede wszystkim znacznie taniej niż przez satkę. Nawet owe dobre HD, to dla nich problem właśnie z powodu kasy, którą musieliby wybecelować za odpowiednią ilość miejsca na transponderze. Cztery kanały w dobrym HD, nad wyraz konkretna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nie do końca. Zmiana z 4:3 SD na 16:9 (HD czy SD) naprawdę był ogromnym skokiem technologicznym i nie było trudno namówić wszystkich (widzów i nadawców tv) żeby wydali na to kasę. Teraz to już poza producentami elektroniki i operatorami pay-tv nikomu się nie spieszy do 4K/UHD, zresztą eksperyment z 3D był dość kosztownym niewypałem dla niektórych.

 

Nie porównuj 3d do 4k to są dwie rożne technologie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i też wyprzedzili CANAL+, jeśli chodzi o nadawanie kanału UHD.

Ciekawe kto będzie kolejnym operatorem, który po pół roku (od 1 czerwca?) dołączy do siebie ELEVEN SPORTS 1 4K. Może nc+... :)

.

Czy ja wiem czy tak wyprzedzili..., 4K na kablu to każdy może sobie puścić, nawet MWE czy STARS TV :D, sztuką nie jest nadawać po kablu tylko na satelicie.

Może i C+ robi tylko okolicznościowe 4K , ale potrafi dotrzeć do odbiorców satelitarnych, a ES1 UHD nie będzie na sat, więc nie będzie w nc+ ani teraz, ani za pół roku ( no chyba że mnie coś ominęło, albo zaczną nadawać 4K na sat) :)

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie na satelicie 4K to żadna sztuka, a strata pieniędzy, jeśli w tym samym miejscu można dać 5 kanałów HD, tak więc na więcej niż 1-2 kanały 4K plus jakieś okazjonalne transmisje to bym liczył w obecnych warunkach transponderowych.

Chyba, że powrócimy do czasów, kiedy jeden kanał nadawano dla 8 platform, a różniły się tylko ścieżki językowe, to wtedy może będzie ich parę więcej ;). W kablu nie ma tego problemu, więc tam wybór kanałów 4K będzie znacznie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie rzucą się od tak na 4K. Tak samo było z HD 11 lat temu jak w roku 2006 platforma N zaczęła nadawać pierwsze kanały w jakości HD. Trzeba czasu by cokolwiek więcej się ruszyło. W Polsce mamy ponad 100 kanałów w HD w każdej z platform. Dajcie platformom oraz rynkowi polskiemu trochę czasu, a będzie tak samo dostępne 4K jak teraz HD. 

 

Co do Elevenów, ciekawi mnie koszt startu kanału w 4K. Ciekawe ile by kosztowało miejsce na satelicie jakby tak Eleven chciał się pojawić w 4K na HotBirdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa...Przez krótką chwilę pozwoliłem sobie sprawdzić zaraz po konferencji.

Kanał z oznaczeniem w EPG ultra HD, logo identyczne jak ES 1.W odpowiednich warunkach podczas meczu w jakości native 4K czy jak to się tam nazywa będę miał okazję porównać z HD, który jest następny na liście u operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa...Przez krótką chwilę pozwoliłem sobie sprawdzić zaraz po konferencji.

Kanał z oznaczeniem w EPG ultra HD, logo identyczne jak ES 1.W odpowiednich warunkach podczas meczu w jakości native 4K czy jak to się tam nazywa będę miał okazję porównać z HD, który jest następny na liście u operatora.

Pewnie nie masz jakiegoś sprzętu do nagrywania i porobienia zrzutów ekranów w oryginalnej rozdzielczości z kawałka nagrania, hm? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z ramówki ES4 na sobotę 02.12 podanej tutaj:
https://player.pl/playerplus/program-tv

W czeluściach praw Eleven odnalazła się od sierpnia niewidziana Jupiler Pro League! Spójrzcie na 17:55. :D Oznacza to transmisję spotkania Lokeren-Anderlecht. Jeszcze się okaże w przyszłości, że cudem szkocką Premiership odnajdą. :D No chyba że to zmienią w ostatniej chwili, w Eleven jak wiadomo wszystko możliwe. ;)

W EPG też można znaleźć potwierdzenie tego faktu. Wiadomo też na razie, że w piątek w ES4 Malaga-Levante (przed meczem jakieś Studio Live, hmm), a w sobotę Hoffenheim-Lipsk.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...