Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku, ile ty masz lat. Poczytaj o kosztach wynajmu transpordera i opłat za coraz większe bitrate. Wydali dziesiątki milionów, więc niech wynajmą jeden transporder na jeden kanał UHD? Tak, jeden kanał w konkretnym UHD potrafi zapchać jeden transporder. Co dalej, nadal 12 zł za 3 kanały?

 

Czlowieku a ile Ty masz lat, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

W którym to miejscu napisałem coś o kanale UHD? Wystarczy, jakby dorównali do jakości C+ a byłoby dobrze. W porównaniu do wydanych milionów na prawa, byłby to niewielki ułamek tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak kształtują się ceny, by posiadać taki pakiet? Pytam, bo co niektórym chyba się w głowach poprzestawiało. Najlepiej extra jakość za pół darmo. Przez takie właśnie myślenie, NC+ traci ligę za ligą. Zwyczajnie nie mają kasy. Skupią się na ekstraklasie, bo przyciąga najwięcej widzów. Moim zdaniem, angielską też stracą, ale o tym przekonamy się za dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku a ile Ty masz lat, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

W którym to miejscu napisałem coś o kanale UHD? Wystarczy, jakby dorównali do jakości C+ a byłoby dobrze. W porównaniu do wydanych milionów na prawa, byłby to niewielki ułamek tej kwoty.

A dlaczego NC+ zjeżdża obecnie z jakości? Kasa. Chcesz kanał 12 mega, to płać za taki przesył. Inni za tę sumę zrobią dwa kanały  po 6 mega lub trzy po 4 mega. Stars TV kiedyś wspominał o takich finansach, gdy podobni do ciebie wydzierali się w niebogłosy, że powinien zrobić na satelicie kanał z dobrym HD. Wszystko można zrobić, ale nie za śmieszne pieniądze, które gotowy jesteś płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak kształtują się ceny, by posiadać taki pakiet? Pytam, bo co niektórym chyba się w głowach poprzestawiało. Najlepiej extra jakość za pół darmo. Przez takie właśnie myślenie, NC+ traci ligę za ligą. Zwyczajnie nie mają kasy. Skupią się na ekstraklasie, bo przyciąga najwięcej widzów. Moim zdaniem, angielską też stracą, ale o tym przekonamy się za dwa lata. 

 

Jak już powiedziałem C+ "stracił" prawa tak samo jak i stracił je Sky Sports.Czyli uznał że nie warto i oddali.Zrobili do tego układ z Eleven co widocznie im się bardziej opłaciło i mamy i tak to co utracili w swojej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego NC+ zjeżdża obecnie z jakości? Kasa. Chcesz kanał 12 mega, to płać za taki przesył. Inni za tę sumę zrobią dwa kanały po 6 mega lub trzy po 4 mega. Stars TV kiedyś wspominał o takich finansach, gdy podobni do ciebie wydzierali się w niebogłosy, że powinien zrobić na satelicie kanał z dobrym HD. Wszystko można zrobić, ale nie za śmieszne pieniądze, które gotowy jesteś płacić.

 

Ktoś przed chwilą podawał bitrate Ekstraklasy 12 mega, więc jednak tak nie zjeżdzają i stac ich na to. Skoro Eleveny stać na tyle praw, (mimo smiesznej ceny za pakiet) to byłoby ich stać też na lepszą jakość. Trzeba tylko chcieć. A porównywanie Elevenów do malutkiego Starsa mija się z celem... Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji odkodowanej paczki Eleven w Multimediach mam okazje porównać obraz z kablówki i nc+. W kablowce było tylko nieznacznie lepiej a raczej mają dosył światłowodem a nie via sat więc wygląda,że albo tak słabej jakości obraz jest produkowany co byłoby trochę dziwne albo gdzieś po drodze ktoś ewidentnie partoli przesył.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być wielkie halo, więc obejrzałem studio przed meczem. Wejścia OK, nic ponadstandardowego, za to od razu walnęli się na wstępie przy spotkaniach i godzinach - wszystkie mecze o 20:30 w tej kolejce są rozgrywane, wiedzieliście? :) No i druga sprawa - jeśli już za ekspertami wiszą plazmy i muszą na nich puszczać herby i loga dla klimatu (pomysł fajny) to niech to będzie miało swoją jakość, bo kwadratowe, ruchome piksele zwracały bardziej uwagę niż ekspert na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem osobiście z UK, interesuje mnie opcja UHD BT Sport. Ciekawe jak to się prezentuje. 

 

A wracając do Eleven - kontaktowałem się z nimi w marcu tego roku. Szukałem odpowiedzi na pytanie o jakości transmisji, nie mam dostępu do ich Facebooka (łącze się z UK), więc wysłałem zapytanie. 

 

O to ich odpowiedź : 

 

eleven.png

 

Trochę czasu już mineło, a jakość nadal średniawa. 

 

Dodając jeszcze coś od siebie na temat Bundesligi - lepsza jakość całej transmisji niż na Eurosporcie. Jak ja [beep]nie nie znosiłem oglądać niemieckiej na tym ich kanale.. Wszystko wyciszone, atmosfera meczowa poziom -100, słychać samych komentatorów, jakość obrazu też słaba.. Za sam dźwięk Eleven ma duży plus i cieszę się, że wzięli tę ligę pod swoje skrzydła. 

 

Co nie zmienia faktu, że ich HD jest naprawdę mocno do poprawy. 

 

Możemy sobie wyobrazić taka jakość obrazu nadawanych meczów w PL telewizji. 

 

Nawet mecz Chojniczanka - Pogoń Siedlce byłby czymś, od czego ciężko byłoby oderwać wzrok.. ;- ) 

 

https://youtu.be/-f8njvaNmK4

Edytowane przez passwordV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedziałem C+ "stracił" prawa tak samo jak i stracił je Sky Sports.Czyli uznał że nie warto i oddali.Zrobili do tego układ z Eleven co widocznie im się bardziej opłaciło i mamy i tak to co utracili w swojej platformie.

Bredzisz, tak C+ specjalnie oddal wszystkie ligi, na pewno..

Specjalnie stracił swoje ligi żeby dostęp do nich miał CP XDDDDD O kasę w Eleven bym się nie obawiał przelicytowali Eurosport w przetargu na Bundesligę a ich właścicielem kupił ostatnio Ledds United i dał kasę na transfery. Rzeczywiście nic te prawa nie były warte XDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Eleven przelicytował Eurosport w przetargu na Bundesligę, to świadczy tylko o tym, że mocno musieli za te prawa przepłacić, bo wszak Discovery, do którego należy Eurosport to nie jest jakaś tam mała i uboga firemka, której nie byłoby stać na zakup takich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz, tak C+ specjalnie oddal wszystkie ligi, na pewno..

Specjalnie stracił swoje ligi żeby dostęp do nich miał CP XDDDDD O kasę w Eleven bym się nie obawiał przelicytowali Eurosport w przetargu na Bundesligę a ich właścicielem kupił ostatnio Ledds United i dał kasę na transfery. Rzeczywiście nic te prawa nie były warte XDDDDD

 

Gdzie napisałem że oddał specjalnie?Zwyczajnie uznał że suma jaką płaci konkurencja jest zbyt duża.Z resztą nie dyskutuje bo szkoda czasu.Poczytaj czym jest Eleven zamiast walić xdddd jak małe dziecko na forum Bravo.

 

@Bloo41 dokładnie tak się stało.Przepłacili bo chcą zbudować potężny sportowy konglomerat wszak są posiadaczami większości praw które "kupili"

Szkoda że jakość ich produktu to zwyczajne technologiczne bagno,a spowodowane jest to zwyczajnie podejściem do naszego rynku który jak widać jest co najmniej nieistotny.

Szczęśliwie się składa że mam inną,zdecydowanie lepszą możliwość oglądania bundesligi i la liga bo tylko to mnie tam interesuje.Szkoda że nadal la liga w jakość tego będzie lecieć z dźwiękiem z telefonu komórkowego z 2007 roku.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości narzekacie i macie racje ale pamiętajcie, że na Eurosporcie ta jakość również była bardzo słabo, pewnie Polakom z założenia się gorszą wersję wysyła (może tańszą) wiec to już jest niestety standard.

 

Co do studia fajnie że taki rozmach ale to co mi się rzuciło w oczy to studio na płycie stadionu które było (tak wiem) w jeszcze  gorszej jakości, ja nie wiem czy oni to studio telefonem nagrywali czy co no ale to była masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypominam, że Eurosport się wykosztował na IO. A wątpię, by te prawa jakoś dużo kosztowały. W zależności od kraju jest inna cena za dany produkt. Wyobraźcie sobie np. taką sytuację jak w UK, że ktoś za prawa do Ekstraklasy żąda nagle miliarda złotych. Swoją drogą, spółka w 2011 chciała za prawa pół miliarda i wtedy sezon 11/12 był przełomowym do tego stopnia, że do ostatniej chwili nie było wiadome kto pokaże rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem pierwszą połowę meczu Bayernu w Vectrze. Jakość troszkę lepsza niż w nc+. Tak piszecie o niezwykle bogatej ofercie 11, a ja się głęboko zastanawiam nad sensem ich wykupowania. Serie A i liga francuska nie interesują mnie w ogóle, podobnie F1, Bundesligę i tak mam w Eleven Sports w pakiecie w Vectrze, a poza tym tam jak obejrzę jakiś jeden czy dwa mecze w miesiącu to i tak dużo. Zostaje La Liga, ale zanosi się na dominację Realu i dołowanie Barcy. Oglądanie sfrustrowanego Messiego z komentarzem Mirosławskiego i w kiepskiej jakości. Żadna przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wykupuj, To jest Twoja indywidualna sprawa i ocena. Ja sobie nawet nie wyobrażam braku dostępu do Eleven w sytuacji praw jakie na chwilę obecną mają. W NC+, gdyby nie dostęp do Eleven, w zasadzie nie miałbym co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na tym forum już nie można złego słowa powiedzieć na 11. Niektórzy to już są takimi fanboyami Eleven jak kiedyś słynny Piotrek (chyba) Polsatu.

Dla mnie mogą nawet co tydzień pokazywać wszystkie mecze na żywo z LL, Bundesligi czy Seria A, ale i tak nie mam czasu na obejrzenie tego wszystkiego.

@Arkon wyraził tylko swoje zdanie, a wy już go atakujecie. Nie każdy ma czas jak wy oglądać przez cały weekend TV. Fajnie, że jest wybór, ale jak mam do wyboru ligę angielską lub coś co leci na Eleven to wybieram ligę angielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla przecież właśnie o to chodzi.Każdy ogląda mecz który go interesuje stąd 95% meczów które mają z każdej ligi to gnioty tylu Lens z Auxerre czy Getafe kontra Levante.W Premier League też takie są ale jednocześnie jest więcej meczów typu Man United vs Stoke czy Chelsea vs West Brom które są zawsze ciekawe.

 

W ligach,które ma Eleven takich meczów praktycznie nie ma stąd nawet nie ma regularnych transmisji bo wybierają ciekawsze z każdej ligi.I to moim zdaniem zdecydowało o olaniu tych lig przez Canal+ który postawił na naszą ligę(bądź co bądź) wiele ludzi to ogląda i najatrakcyjniejszą ligę świata czyli angielską.Szkoda LM ale to też nie jest aż taki kąsek skoro ewentualne mecze polskich drużyn muszą być odkodowane i finał również.Wiele osób ma dostęp do tych meczów za darmo poprzez różne żródła a kto wie czy CP co wcale mnie nie zdziwi nie sprzeda tych meczów tak jak ma to miejsce z tenisem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...