Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał przygotowuje się do startu chyba od początku roku, z tego co pamiętam tak Mirosławski mówił. Ok, większość praw została oficjalne podana stosunkowo niedawno ale potwierdziły się praktycznie wszystkie wcześniejsze zapowiedzi więc dziwię się, że nie byli dogadani ze znaczną częścią operatorów. Wg mnie ceny i na jakiej zasadzie trafia do oferty powinny być ustalone z z niektórymi już dawno a w momencie oficjalnego potwierdzenia najważniejszych praw, kanał automatycznie powinien trafić do oferty (przynajmniej do części kablówek bo nie wiadomo jak wygląda sytuacja z nc+). Do znalezienia miejsca na satelicie było sporo czasu. Może trochę zbyt prosto dla mnie to wygląda ale cóż, nie można nie nadawać sygnału TV mając dwie z topowych lig, na którym zależy dużej grupie kibiców, oglądających je od kilkunastu lat w jednym miejscu (nie licząc chwilowego zawirowania z serie A parę sezonów temu). No chyba, że na dniach sytuacja się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalizm pełną parą..Z kolei poważni,liczący sie operatorzy nie dołączą kanału widmo do swojej oferty i przez to taka dziwna patowa sytuacja.

Tak na marginesie nie kojarzy aby kiedykolwiek jakiś kanał miał premiere,ruszał z transmisją w niedziele. W niedziele to się już się leży i ogląda :D .Kanał powinien wystartować co najmniej w piatek,nawet chociażby z planszą testową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kanał widmo nie nadaje:) Tak jak czułem wałek a 1000km:)

 

Jaki wałek.Podobnie jest w Belgii tam tylko jeden operator narazie ich dołaczył a Polska jak widac ciezki temat. Wynajecie miejsca to nie jest prosta sprawa. Zapewne licza ze cos wynegocjuja a dwa kanały HD to dużo zajmują miejsca. Stacja moze w koncu pokaże to czego inne stacje nie pokazuja.Stacja zaczyna od zera. Poczekamy, zobaczymy i osądzimy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak startowała Wizja Sport.Było to robione z wielką pompą,zaproszono wielu gości (min.Andrzeja Gołotę),powstał tor kartingowy gdzie można było się ścigać z Robertem Kubicą.Jednym słowem działo się !

Start Eleven jest "inny" jeśli by nie powiedzieć niskobudżetowy. Karmią wszystkich trailerami,ruszają bez emisji testowej.Nikt nie wie czego się można spodziewać. Trochę to słabo wygląda.No i gdzie tu marketing ? Reklamy w gazetach,innych stacjach telewizyjnych,bilbordach itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak stratowała Wizja Sport.Było to robione z wielką pompą,zaproszono wielu gości (min.Andrzeja Gołotę),powstał tor kartingowy gdzie można było się ścigać z Robertem Kubicą.Jednym słowem działo się !

 

Hehehe. Także pamiętam. Chyba nawet była wielogodzinna transmisja z tego wydarzenia na Wizji Sport. To były czasy :)

 

A co do Eleven. Panowie spokojnie. Pewnie w zakresie dostępności coś się ruszy, jak wystartuje drugi kanał.

Myślę, że operatorzy specjalnie zwlekają z podpisaniem umów, by "ugrać" dobre ceny. Z tego co obiło mi się o uszy, operatorom nie zależy na sprzedaży tych kanałów jako "premium" (dodatkowo płatne), bo to trudno sprzedać. Tym bardziej, że brak w polskiego sportu, który przyciąga widzów. Operatorzy bardziej chcą "włożyć je" w wyższe pakiety programowe. Jak będzie? Zobaczymy za kilka miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak startowała Wizja Sport.Było to robione z wielką pompą,zaproszono wielu gości (min.Andrzeja Gołotę),powstał tor kartingowy gdzie można było się ścigać z Robertem Kubicą.Jednym słowem działo się !

Start Eleven jest "inny" jeśli by nie powiedzieć niskobudżetowy. Karmią wszystkich trailerami,ruszają bez emisji testowej.Nikt nie wie czego się można spodziewać. Trochę to słabo wygląda.No i gdzie tu marketing ? Reklamy w gazetach,innych stacjach telewizyjnych,bilbordach itp ?

 

Tylko że wtedy Robert Kubica miał może ze 12 lat ;) Pamiętam bo oglądałem to na żywo. Dopiero po latach, oglądając filmy na yt dopatrzyłem się ze był tam Robert. Co do eleven to ciekawe kiedy będą w Toyi bo akurat do tej kablówki również mam dostęp (oprócz ncplus). Na razie dodałem kanał do tunera z enigma i będą oglądał po streamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Śledziłem ten temat od samego początku i pozwolę sobie napisać coś pierwszy raz. Rozumiem, że to forum, które zrzesza miłośników telewizji satelitarnej, ale gruntownie nie zgadzam się z powtarzaną tu kliszą o beznadziejnej jakości Eleven w internecie. Jeśli przyjrzymy się usługom takimi jak NBA TV, z której czasami korzystam, to jakość jest porównywalna, mniej więcej 1,5 Mb/s. Nigdy nie narzekałem na jakość obrazu, bo uważam to za świetną opcję dla osób, które nie posiadają telewizora i nie chcą się wiązać na dłuższy czas. Podobne usługi funkcjonują w Polsce z dużym sukcesem, jak IPLA, EurosportPlayer czy Sport.tvp.pl. Kanał(y) grupy ESN trafią prędzej czy później do platform satelitarnych oraz sieci kablowych. W tym momencie nie znamy szczegółów negocjacji z poszczególnymi podmiotami. Niektórzy wrzucają tu swoje przemyślenia, co i jak. Nadaje to oczywiście kolorytu, ale ile razy można pisać to samo? Szczególnie irytuje to osoby, które obserwują dyskusję od jej rozpoczęcia. Tyle, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak startowała Wizja Sport.Było to robione z wielką pompą,zaproszono wielu gości (min.Andrzeja Gołotę),powstał tor kartingowy gdzie można było się ścigać z Robertem Kubicą.Jednym słowem działo się !

Start Eleven jest "inny" jeśli by nie powiedzieć niskobudżetowy. Karmią wszystkich trailerami,ruszają bez emisji testowej.Nikt nie wie czego się można spodziewać. Trochę to słabo wygląda.No i gdzie tu marketing ? Reklamy w gazetach,innych stacjach telewizyjnych,bilbordach itp ?

 

Tyle, że przed właściwym startem Wizji Sport, prawa były emitowane na Wizji 1 i kanale promocyjnym Twoja Wizja z logiem Wizji Sport. Więc akurat podobieństw do startu Eleven tutaj jest bardzo wiele ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

@kunkore, może korzystałeś z league pass'a. NBA TV to oddzielna usługa, kanał tv z wybranymi meczami (zazwyczaj ok. 10 tygodniowo) za mniej więcej 20 zł za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek.prz: rzeczywiście źle podliczyłem bitrate. Od średniej 9 mbps nadal daleko od rzekomych kilkunastu Mbps. Skorzystaj z tunera, który mierzy bitrate i zobacz jak ono skacze ;-). Transpondery nie są z gumy - jeśli masz pasmo np. 54 Mbps i 7 kanałów HD, każdy jeszcze po 2 ścieżki dzwiękowe itd to cudów nie ma. Te kanały nie nadają obrazu kontrolnego gdy leci mecz na innym kanale.

 

Oczywiście, że bitrate skacze, ale generalnie to wszystko są skoki chwilowe.

Poniżej linki do 2 przykładowych połówek meczów (każda po 50 minut) zgrana z tunera TV - posiadam kablówkę realizowaną poprzez IPTV:

http://i.imgur.com/QAiRwfL.jpg

http://i.imgur.com/eNW9Jjq.jpg

Jak widać - jest tam mnóstwo momentów powyżej 10 Mbps, a bitrate zawsze spada na wszelkiego rodzaju zbliżeniach, scenach bardziej statycznych.

 

Dla porównania wykresy z bitratem dwóch filmów:

http://i.imgur.com/c2jzvim.jpg

http://i.imgur.com/jDTRpjj.jpg

I tu widać to o czym mówiłem - dla filmów te wahania są znacznie większe, bo znacznie więcej jest statycznych ujęć, gdzie wysoki bitrate jest niepotrzebny i spokojnie może być niższy.

 

Śledziłem ten temat od samego początku i pozwolę sobie napisać coś pierwszy raz. Rozumiem, że to forum, które zrzesza miłośników telewizji satelitarnej, ale gruntownie nie zgadzam się z powtarzaną tu kliszą o beznadziejnej jakości Eleven w internecie. Jeśli przyjrzymy się usługom takimi jak NBA TV, z której czasami korzystam, to jakość jest porównywalna, mniej więcej 1,5 Mb/s. Nigdy nie narzekałem na jakość obrazu, bo uważam to za świetną opcję dla osób, które nie posiadają telewizora i nie chcą się wiązać na dłuższy czas. Podobne usługi funkcjonują w Polsce z dużym sukcesem, jak IPLA, EurosportPlayer czy Sport.tvp.pl. Kanał(y) grupy ESN trafią prędzej czy później do platform satelitarnych oraz sieci kablowych. W tym momencie nie znamy szczegółów negocjacji z poszczególnymi podmiotami. Niektórzy wrzucają tu swoje przemyślenia, co i jak. Nadaje to oczywiście kolorytu, ale ile razy można pisać to samo? Szczególnie irytuje to osoby, które obserwują dyskusję od jej rozpoczęcia. Tyle, pozdrawiam.

Też bym chciał, żeby można było mówić o porównywalnej jakości streamach w internecie, ale na razie (zwłaszcza w Polsce) to fikcja. Nie korzystałem nigdy z NBA TV więc ciężko mi się do tego odnieść, ale jeśli bitrate tam jest rzeczywiście 1,5 Mbps... to nawet nie ma co tego porównywać. Taką jakość można oglądać na 10-calowym tablecie, albo od biedy na 19-calowym monitorze. Jeśli wyświetlisz taki stream nawet 30-calowym telewizorze (nie mówiąc już o większych!) to zobaczysz obrzydliwe piksele i ogromne makrobloki. Do tego dodajmy jeszcze stabilność takiego rozwiązania oraz klatkaż - sport w TV masz pokazywany w 50 klatkach z przeplotem, co daje dużo lepsze wrażenie płynności niż 25 klatek bez przeplotu. Co do IPLI - to najlepszy przykład na przepaść jakościową między TV a usługą internetową - przy okazji meczu Polska - Niemcy na Polsacie porównywałem oba rozwiązania i różnica na korzyść TV była dramatyczna. Streaming w sieci jest fajnym dodatkiem, ale na razie (podkreślę to jeszcze raz - na razie!) nie ma szans, aby oferował podobną jakość do TV. Nie wspomnę już o tym, ile osób nie mogło obejrzeć finału MŚ w siatkówce Polska - Brazylia, gdy ten można było obejrzeć "za darmo" na ipli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...