Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie jest - to chwilowa średnia, której nikt nie liczy ze 150 minut, tylko np. z 1,5 minuty. Nagraj sobie coś z Canal+ Sport i sprawdź rzeczywistą średnią z całego meczu ;).

 

Tak się składa, że mam akurat świeży przykład. Mecz Lecha z kwalifikacji z TVP1HD (z satelity nie naziemnie). Ok. 2 godziny nagrania z bitratem na poziomie między nawet 5.5 a 10.5 zajmuje 8GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, a TVN Turbo da sobie rozwalić ramówkę 5 meczami francuskiej w weekend :) Zejdźcie na ziemię. Co z tego że wakacje, ale to jest raczej niemożliwe.

Mozliwe ze TVN Turbo nie da sobie rozwalic ramowki, tylko przejdzie rebranding, dla jednego kanalu ESN, a z drugim ESN sobie wystartuje ? Takie kompromisy obu podmiotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, a TVN Turbo da sobie rozwalić ramówkę 5 meczami francuskiej w weekend :) Zejdźcie na ziemię. Co z tego że wakacje, ale to jest raczej niemożliwe.

Mozliwe ze TVN Turbo nie da sobie rozwalic ramowki, tylko przejdzie rebranding, dla jednego kanalu ESN, a z drugim ESN sobie wystartuje ? Takie kompromisy obu podmiotow.

Ty tak serio? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest - to chwilowa średnia, której nikt nie liczy ze 150 minut, tylko np. z 1,5 minuty. Nagraj sobie coś z Canal+ Sport i sprawdź rzeczywistą średnią z całego meczu ;).

 

Tak się składa, że mam akurat świeży przykład. Mecz Lecha z kwalifikacji z TVP1HD (z satelity nie naziemnie). Ok. 2 godziny nagrania z bitratem na poziomie między nawet 5.5 a 10.5 zajmuje 8GB.

 

No, i to daje raptem 6,7 Mbps średniej dla audio/video ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką daje średnią to nie wiemy, bo bitrate na TVP1HD jest ZMIENNY. A mi się nie chciało teraz całego oglądać i mierzyć procentowo, która wartość ile czasu występowała.

 

Widać za to, że mecz z niewielkim bitratem zajmuje aż 8GB. Takich meczów przez weekend można spokojnie obejrzeć np. 8. Więc nawet pakiety po 100GB na internet skończą się szybko, a przecież internet przydaje się nie tylko do oglądania streamów. A stacjonarny to tak jak pisałem, wieczorami rozłącza co kawałek a jeszcze częściej skacze prędkość. Tak więc nie wyobrażam sobie, żeby ktoś przejął takie (moim zdaniem) fajne prawa i blokował je w necie. Napisz mejla do Orendż, bo chyba tylko im jeszcze nie mówiłeś o XXI wieku.

 

Bardzo miło, że mecz będzie na Turbo, choć podzielam zdanie kolegi @TimesSquare, że dla nowego kanału taki debiut to kompromitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, a TVN Turbo da sobie rozwalić ramówkę 5 meczami francuskiej w weekend :) Zejdźcie na ziemię. Co z tego że wakacje, ale to jest raczej niemożliwe.

Mozliwe ze TVN Turbo nie da sobie rozwalic ramowki, tylko przejdzie rebranding, dla jednego kanalu ESN, a z drugim ESN sobie wystartuje ? Takie kompromisy obu podmiotow.

Ty tak serio? :lol2:

Nie. Ja tak pol zartem, pol serio. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nc+ stawiała warunki mecz uzyczono by nSportowi. A jednak zabaczą go abonenci kablówek i CP. Nie kombinujcie bo to za trudne.

No i wszystko robione z głowa. Tania reklama kanału na starcie PRAWIE w całej POLSCE. . Rozmowy z redystrybutorami to nie 15 minutowe spotkanie przy kawie... a jakby ktoś zapomnial to TVN Turbo jest stosunkowo daleko od ITI Neovision.

Szkoda, ze w dyskusji "wykazują się" byznesmeny i przedsiębiorcy, których największym osiagnięciem jest ekonomiczny zakup bułek w markecie. Ci 'znawcy" na pewno zrobilibi mux pięciu kanałów HD i pokazywali prawie wszystkie sporty swiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emirates: wiemy, bo widzimy ile zajmuje. I wiemy jednocześnie, że dla przekazu takiej samej jakości nowoczesnymi kodekami przez Internet starczy 60% tego pasma ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emirates: wiemy, bo widzimy ile zajmuje. I wiemy jednocześnie, że dla przekazu takiej samej jakości nowoczesnymi kodekami przez Internet starczy 60% tego pasma ;).

 

Ja nie wiem, jeśli masz jakieś dane na ten temat to chętnie zobaczę (tak samo i te nowoczesne kodeki). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakikolwiek stream miał jakość choćby słabego HD. A przy dynamicznych scenach zawsze pikseloza (np. C+SOnline) i to samo będziesz miał na stronie Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ale znalazłem ciekawe info które napisał ktoś na forum nc+..moze byc troche prawdy ,czytając wcześniejsze wypowiedzi,ten TVN turbo itp..otóz

Do tego kogos dzwonili z nc+ :

- Liga Hiszpańska na 100% zostaje u nich ale to jeszcze nie zostało puszczone do mediów

- ciągle negocjują aby jakieś tam mecze ligi włoskiej i francuskiej również mogli pokazywać (nie wiem czy

wszystkie czy wybrane).

 

Wiem, że źródła "wiarygodne" :D -Infolinia :) ,ale całe to oczekiwanie,taka dziwna cisza może mieć związek z tym ,ża nc+ coś tam sie dogaduje z ESN

Dodam, że to info zamieścił koleś dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Mateusza Świecickiego na TT odnośnie ligi francuskiej czy tylko do obejrzenia na stronie Eleven:

 

@matiswiecicki Czy liga francuska transmitowana przez Eleven też będzie do obejrzenia tylko na stronie?

 

matiswiecicki: to sie moze zmienic kazdego dnia!

https://twitter.com/matiswiecicki/statu ... 3520697344

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ale znalazłem ciekawe info które napisał ktoś na forum nc+..moze byc troche prawdy ,czytając wcześniejsze wypowiedzi,ten TVN turbo itp..otóz

Do tego kogos dzwonili z nc+ :

- Liga Hiszpańska na 100% zostaje u nich ale to jeszcze nie zostało puszczone do mediów

- ciągle negocjują aby jakieś tam mecze ligi włoskiej i francuskiej również mogli pokazywać (nie wiem czy

wszystkie czy wybrane).

 

Wiem, że źródła "wiarygodne" :D -Infolinia :) ,ale całe to oczekiwanie,taka dziwna cisza może mieć związek z tym ,ża nc+ coś tam sie dogaduje z ESN

Dodam, że to info zamieścił koleś dzisiaj...

 

 

Również nie wydaje mi się, aby taką ściemę puszczali, gdyby nie byli tego pewni. Moim zdaniem doskonale już wiedzą, że La Liga zostaje u nich, ale OFICJALNEGO komunikatu jeszcze widocznie z jakichś tam formalno-prawnych przepisów nie mogą podać. Trochę jak z transferami piłkarzy. Czasem każdy już praktycznie wie i potwierdza, że dany piłkarz przechodzi z klubu X do Y, a klub zwleka z oficjalnym ogłoszeniem decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie skończy to się Elevenami na wyłączność ale chciałbym się mylić bo taka konsekwencja jest fatalna. nc+ zresztą zabrało już Adventure HD, Sportklub czy Baby TV na takiej zasadzie.

Dlatego moim zdaniem: Wyłączność = [beep]kość po stronie nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie skończy to się Elevenami na wyłączność ale chciałbym się mylić bo taka konsekwencja jest fatalna. nc+ zresztą zabrało już Adventure HD, Sportklub czy Baby TV na takiej zasadzie.

Dlatego moim zdaniem: Wyłączność = [beep] po stronie nc+.

Skoro będzie w necie to już niema mowy o wyłączności

Może by tylko tak niestety że będzie na sacie tylko na nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...