Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, cidik napisał:

Powinien być włączany tylko kiedy są natywne traci 4K, ewentualnie gdy ich nie ma, to byłaby plansza kiedy będę owe transmisje

Masz rację , ale Eleven 4K ma większy bitrate I to jest duży plus w przekazie HD.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie wiele dziwnych rzeczy śmieszy, ale większość ludzi, w tym ja widzi po prostu lepszy obraz na Eleven 4K w porównaniu z Eleven 1 HD. Oczywiście powinno być tak, że są tam tylko mecze w 4K, ale i tak większość meczów na tym kanale wygląda co najmniej dobrze. W porównaniu z Viaplay, to jest genialnie. :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I to jeszcze upscal z 1080i, a nie p. Z nieprzezroczystym logotypem, żeby zakryć ten z kanału HD :D.

Już kiedyś tutaj wstawiałem ten "wspaniały" obraz, ale zdjęcie już wygasło, więc jeszcze raz - zrzut sprzed chwili.

 

eeevbb.jpg

 

Po prostu powalająca jakość. I to krzywo przycięte logo. Dobrze, że jest aż dwa razy na satelicie ten przekaz, żeby nikomu nie umknął...

Ale tak jak już kiedyś pisałem, Viaplay wstawiłby 4K w logo to też niektórzy by uwierzyli (a ten mecz wyżej właśnie w tym "4K" wygląda jak to 720p od nich)...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cidik napisał:

Śmieszy mnie to, jak niektórzy twierdzą że podwyższony bitrate HD z tego samego źródła do 4K... przy upscalu wygląda lepiej

I co dziwnego w tym, że jeśli materiał w tym samym czasie niesie więcej informacji o pikselach, to nawet po upscalu będzie lepiej wyglądał? Zapraszam do siebie. Mam sporo filmów na BR w 1080p, których odpowiedniki można znaleźć na serwisach streamingowych również w HD. Na telewizorze będzie upscal do 4K. Jak powiesz, że nie widzisz różnicy, to wyślę do okulisty.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to niby za wielka różnica czy zupskaluje Ci telewizor to 1080i czy zrobi to w badziewiarski sposób Eleven dokładając wypalające OLEDy logo, żeby zakryć zwykłe? ;)

 

Już kiedyś było takie TVP1 rzekomo HD w telewizji n, tylko tam nie podmieniali logotypu.

A wygladało tak samo albo i gorzej niż bezpośredni przekaz SD MPEG2 chyba jeszcze wtedy, który zreskalował telewizor ;).

Tylko to bylo jakieś 12 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Drmscape napisał:
I co dziwnego w tym, że jeśli materiał w tym samym czasie niesie więcej informacji o pikselach, to nawet po upscalu będzie lepiej wyglądał? Zapraszam do siebie. Mam sporo filmów na BR w 1080p, których odpowiedniki można znaleźć na serwisach streamingowych również w HD. Na telewizorze będzie upscal do 4K. Jak powiesz, że nie widzisz różnicy, to wyślę do okulisty.

zapraszam do mnie. Zrobimy upscal z VHS do 4K. Zapewne zobaczysz więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zuzia napisał:

To nie jest prawdziwe 4K. Z Vectry dla porównania.

A ktoś pisze, że to 4K? 

Dyskusja toczy się o tym, że obraz na ES1 4K wygląda lepiej niż na ES1. Tylko tyle a widzę że poruszenie takie, jakby ktoś podważył że Ziemia krąży wokół Słońca. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablówce mam na żywo porównanie i "4K" nie wygląda lepiej. Zwłaszcza w Vectrze, która nadaje ten kanał w 4K z jakimś śmiesznym bitrate.

Na satelicie być może jakaś rożnica jest dzięki większej róznicy bitrate (zwykłe Eleveny 5-6 Mbps, 4K pod 20), ale w cuda nie wierzę.

Zwłaszcza, jak materiał źródłowy jak w przypadku meczu BAR - MCI wygląda jak dobre SD ;).

 

Ogólnie, przez 99% czasu na satelicie można byłoby osiągnać identyczny albo i lepszy efekt (oczywiście bez działającego na zmysły napisu 4K w logo ;)) zwiększając bitrate wszystkich czterech Eleven HD do powiedzmy 10 Mbps, zamiast nadawać 2 kopie pseudo4K. I jeszcze by zaoszczedziło to sporo miejsca na sat.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał:

A ktoś pisze, że to 4K? 

Dyskusja toczy się o tym, że obraz na ES1 4K wygląda lepiej niż na ES1. 

Oczywista oczywistość, że upscal. Nie wiem jak na satelicie, ale w Vectrze HD też wygląda dość przygnębiająco, bitrate 6,5 Mbps. Tylko takie małe porównanie.

 

3 godziny temu, bgmnt napisał:

eeevbb.jpg

Kolory też jakieś inne.

 

Vectra-Eleven-HD.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten screen, który dałem jest zrzucony z VU z satelity z przekazu od Polsatu i rzeczywiście kolory są jakieś podkręcone. I juz ktoś wcześniej tutaj o tym pisał w temacie. Eleven HD ma je słabsze.

Może to właśnie sprawia, że niektórzy uważają, że obraz jest lepszy na wersji "4K" ;d.

W dodatku na wersji 4K widać jakieś takie dziwne efekty typu aberracja chromatyczna np. na reklamach z jasnymi elementami.

W C+ Online zniknął mi ostatnio Eleven 4K więc nie zrzucę dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "zauważenia" różnicy bitrate to raczej matematyka jest potrzebna. I że się rózni to już napisałem. Natomiast my dyskutujemy o tym co widać na ekranie.

Zwłaszcza w takich sieciach jak UPC, gdzie zwykłe Eleven mają do 14-15 Mbps, a "4K" 25 Mbps czyli jest de facto nadawane trochę gorzej, nawet biorąc uwagę zyski z H265 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...