Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem milionerem. Kupuje wytwórnię piwa, sad jabłek i piekarnię.

Przez kilka lat pieczywo i browar dostarczam do sklepu X, po czym nagle myślę, a może oddam biednemu i zaprzestanę sprzedawać to do sklepu X, tylko oddam biednym, albo innym mniejszym sklepom.

To są moje jabłka, browary oraz pieczywo i to ja mam 100% w tym i mogę z tym zrobić co chce, co mi się podoba.

 

Tak samo MP Silva może zrobić co chce z tym co ma, tym co kupił na teren Polski. Ciężko to zrozumieć chyba co niektórym :)

 

@arkona boli widać to co pisze, oj boli. Nie umiesz obiektywnie patrzeć na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon i spółka wytłumaczcie mi jedno. Jaki sąd lub inny organ nakaże MP Silvie sprzedać prawa do ligi włoskiej, hiszpańskiej dla jakiejś stacji? Jest takowy organ? Ktoś mi może odpowiedzieć na to pytanie? :)

 

To MP Silva jest w posiadaniu 100% na te prawa na Polskę i to ona może zrobić z nimi co zechce. Wytłumacz mi arkon proszę. co było z Serie A 2 lata temu? 2 kolejka grała a w Polskiej TV nie było ligi włoskiej. Ktoś nakazał Silvie sprzedaży tych praw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie znacie prawa- To,że coś jest czyjąś własnością nie oznacza,że może zrobić z tym co chce. Nie pamiętasz sprawy piekarza, który rozdał chleb i doczepił się do niego fiskus,że powinien zapłacić podatek?? Odbiegliśmy daleko jednak od tematu. Moim zdaniem Przetarg to jedna z form odsprzedaży praw TV, podałem konkretne przykład,że nie ma obowiązku ogłaszania przetargu, nie zostało to w sposób wiarygodny obalony. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kolejka grała a w Polskiej TV nie było ligi włoskiej. Ktoś nakazał Silvie sprzedaży tych praw?

To chyba wiadomo :)

Lepiej zarobić mniej, ale zarobić mniej niż nie zarobić wcale i dlatego prawa poszły tak później, zresztą to samo było co roku z F1.

@up Podatek to ciężki kawałek chleba, że tak powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby MP Silva nie chciała 2 lata temu sprzedać praw do nSportu to nie byłoby Serie A w nSport. Czekaliśmy 2 kolejki, a nigdzie Serie A nie było.

MP silva nie jest zmuszona do sprzedaży praw. Jak chce to sprzeda, jak nie to nie, jak chce to odda to swojemu kanałowi córka - Eleven Sport. Proste

A kanał córka - Eleven będzie powoli się spłacał, będzie to badanie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tu jadu wylewacie na ten Canal+. przecież to jedyna stacja która dba o Polską piłkę /.1Ligę póżniej Ekstraklasa/. Dzięki Canal+ mamy wszystkie mecze w HD od kilku lat , boiska z podgrzewaną płytą i oświetlenie /od kilkunastu lat/. Niektóre kluby to istnieją dzięki kasie od Canal+. A co do

 

przetargu o ekstraklasą to zaistniał PAD bo został tylko Canal+ /reszta odleciała/. Teraz MP Silwa ma problem bo został jedynie Canal+ na placu boju, nie pomógł nawet straszak w postaci Evelen Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wiedział, że Ekstraklasę kupi i tak i tak Canal+.

MP Silva wiedział o tym i ciągnął coraz bardziej i bardziej by Canal+ wypluło jeszcze więcej kasy.

to Canal+ się wciągnął w to wojenkę cenową. MP silva wiedział, że tylko Canal+ jest w stanie dac tyle kasy i chciał wycisnąć z Canal+ ostatnie grosze.

 

Bo gdyby okazało się, że Ekstraklasy nikt by nie pokazał to społeczeństwo do kogo miałoby pretensje? Do MP Silvy czy Canal+? :)

oczywiście, że do Canal+ bo Canal+ nauczył nas, że tu jest ekstraklasa. Więc Canal+ zaplątał się we własne sidła. Musiał kupić ekstraklasę, bo czarny PR poszedłby na stronę Canal+. Ludzi nie obchodzi to za ile poszły prawa, ludzie nie wiedza, że ekstraklasa jest tak warta. |Wiedza, że będzie i ma być w Canal+. i nie obchodzi ludzi to ile jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w gospodarce rynkowej, to,że coś jest znane i nawet dobre nie oznacza,że mam się zachowywać jak dziecko i życzyć innemu podmiotowi (Eleven) upadku. Tylko dlatego,że po prostu chce tu robić biznes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas rozchodzi się o to czy prawa zostały sprzedane czy też nie. Eleven twierdzi, że zakupił prawa do włoskioej i francuskiej ligi natomiast MP&Silva podaje, że wciąż prawa na rynek polski nie zostały zakupione. Ktoś kłamie i ktoś tu kręci ale nie wiadomo kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TimesSquare: Ilość błędów w postach tutaj jest niesamowita i świadczy o nieznajomości rynku przez forumowiczów.. MP Silva nie jest żadnym pośrednikiem dla Serie A itd. Oni kupują te prawa za kwotę A i sprzedają dalej doliczając swoją marżę, jako dystrybutor za kwotę B.

 

MP & Silva was selected unanimously by Serie A's 20 clubs Monday to distribute Serie A TV rights internationally for another three seasons.

 

The London-and Singapore-based company will pay 172 million euros ($219 million) for the first year of the deal, 185 million euros ($236 million) for the second year and 200 million euros ($255 million) for the final year.

 

I to już jest wyłącznie sprawa MP Silva komu, za ile i na jakich zasadach te prawa sprzeda. Serie A dostało swoją kasę z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że "Serie A S.A." nie ma nic do gadania w sprawie sprzedaży praw. Gdyby MP&Silva nie sprzedało np. praw do Serie A to mieliby problemy. Uważasz, że we Włoszech nic by sobie z tego nie robili, że w Polsce nie jest pokazywana ich liga? Albo w Niemczech? Robiliby sobie i to dużo. MP&Silva miałaby na rynku markę złej firmy. Niewiarygodnej. W przyszłych przetargach byłoby na straconej pozycji.

 

Co do znaczenia słowa "pośrednik". Oczywiście, że masz rację w tym co piszesz. Mnie, w tym, że pisałem, że są oni pośrednikami, chodziło przede wszystkim o to, że MP&Silva zastępuje tak jakby "Serie A S.A." w sprzedaży tych praw na poszczególny rynek. Może rzeczywiście nie wytłumaczyłem tego właściwie o jakie pośrednictwo dokładnie chodzi.

 

Najważniejsze to żeby ludzie przestali sądzić, że kanały Eleven pochodzą od MP&Silvy. To są zupełnie inne podmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś im nie przeszkadzało, że pokazywane są u nas 2-3 spotkania na krzyż, tak więc myśle, że mają na to wywalone. Sponsorów i tak niespecjalnie interesuje polski widz ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie znacie prawa- To,że coś jest czyjąś własnością nie oznacza,że może zrobić z tym co chce. Nie pamiętasz sprawy piekarza, który rozdał chleb i doczepił się do niego fiskus,że powinien zapłacić podatek?? Odbiegliśmy daleko jednak od tematu. Moim zdaniem Przetarg to jedna z form odsprzedaży praw TV, podałem konkretne przykład,że nie ma obowiązku ogłaszania przetargu, nie zostało to w sposób wiarygodny obalony. Amen.

Sprawa z mojego miasta 8)

 

@Emil.1603 tu pisała o tym osoba która niby jest blisko powiązana z tą tematyką.Przynajmniej ma taki opis i swojego czasu przy przetargu na F1 dość dobrze była poinformowana viewtopic.php?f=11&t=34578&p=1099325#p1099325

Ale nie wiadomo czy teraz, jakby brali Formułę 1, to czy także MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętacie, ale np. władze Formuły 1 nakazywały nie tak dawno temu, że transmisje zawodów (w pierwszej kolejności) muszą być w kanale ogólnodostępnym, dlatego Polsat bez problemu wygrywał przetargi na pokazywanie zawodów. Czy ktoś wie, czy doszło do zmian w tym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w interesie pośrednika leży sprzedaż praw. Jednak czy jeśli nie sprzeda to traci wiarygodność?? Jakoś ten co ma NHL chyba nie traci. Ten co pozyskał jako pośrednik ma kłopot bo właściciel praw otrzymał swoją dolę. Dla mnie sprawa jest prosta- jest zainteresowanie danymi rozgrywkami w Polsce jest i podaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Z NHL sprawa wygląda tak, że ten pośrednik prawdopodobnie już nigdy nie dostanie tych praw. Obłożenie transmisji na świecie jest absolutnie za małe i NHL jest niezadowolona. Bardzo możliwe, że od przyszłego roku zobaczymy NHL w jakieś Polskiej TV bo zmieni się pośrednik na któryś bardziej znany typu IMG czy MP&Silva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...