Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, to jest aż niewiarygodne, ilu nagle znalazło się ekspertów od przetargów, nieuczciwej konkurencji, marketingu, dumpingu i wszystkich tych kwestii związanych z zakupem praw sportowych :) Trochę za dużo jadu się wylewa z tych postów i każdy chce mieć tu rację, natomiast ja tylko grzecznie przypomnę sedno sprawy: jeśli wejdzie ESN to nie będzie to darmowy kanał, czyli za to co teraz było w pakiecie trzeba będzie dodatkowo zapłacić...

 

Fajnie, że pojawiło (?) się coś nowego na rynku, ale serio, warto kruszyć kopie o to, że de facto abonent potencjalnie nie zyska, tylko realnie, finansowo straci? Jako dumny posiadacz kablówki z bardzo tanią paczką C+ mam dostęp do pełnej oferty sportowej i mogę śmiało powiedzieć, że dodatkowy grosz, który mam zapłacić za dodatkowy sport, który teraz mam w pakiecie, jest może i rynkową koniecznością, ale zakładam, że takich jak ja będzie więcej, bo i NC+ i CP potencjalnie dodając nowy kanał nie zrobią tego za darmo. Zatem przerzucanie się argumentami o ustawianych przetargach, czy ch[beep]em/ganieniem MP&S albo NC+ zwyczajnie mija się z celem, bo na końcu i tak finansowo traci widz, nawet jeśli zyska relatywnie większą ilość transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale CP może także grać na nosie Canal+.

Może za plecami porozumieć się z eleven, podkupić jeszcze razem ligę hiszpańską i LE i udzielić sublicencji Polsatowi Sport, przez co wbić nóż w plecy dla Canal+.

CP nie lubi, nie nawidzi się z Canal+, to już od dawien dawna.

 

Sytuacja była podobna z Orange Sport i Canal+, gdy Canal+ udzielił sublicencji dla OS i Os miał ekstraklasę, ligę francuską, NBA i mecze reprezentacji anglii i francji.

Tutaj może być podobnie, Eleven tylko w CP, więcej meczy seria a, hiszpańskiej i francuskiej, bo i eleven by pokazywał i Polsat Sport.

 

CP ma pole do popisu, może mówić Canal+, że ok podamy ich do sądu,itd. a w rzeczywistości dogadać się z Eleven i koniec Canal+ Sport jest bliski.

 

Najwięcej do stracenia ma nc+, a wygranym i tak i tak będzie CP. Kwestia jak zwycięsko wyjdzie, czy Eleven zagości w CP, czy dogada się z CP i Polsat Sport i zrobią sublicencję jakoś i wykoszą Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to Canal+ jest darmowy?? Z góry założyliście,że to będzie kanał dodatkowo płatny?? Czytałem wywiad z Patrykiem Mirosławskim i takich wniosków nie wyciągnąłem. Być może będzie to kanał oferowany w ramach danego pakietu?? Jeśli NC+ na siłę będzie chciała pozbawić swoich abonentów dostępu do danych lig i innych wydarzeń sportowych to będzie próba przeciągania linii i zniszczenia tego kanału. Pytanie czy wygra ta chęć czy dobro abonenta platformy?? Patryk Mirosławski powiedział wyraźnie- kanał nie chce walczyć,a współpracować i być obecny w platformach satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunkore: Podlega, ponieważ Ministerstwo Sportu ma uprawnienia kontrolne w PZPN czego wielokrotnie używało. Nadal natomiast czekam aż podeślesz ustawy które określają konieczność organizowania przetargów na cokolwiek przez prywatną firmę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

browar, odja, aJednak, Wolf czy jak tam jeszcze, ktoś jeszcze te nicki zlicza ? ; - )

 

MP&Silva kupił prawa do (Ekstraklasy) i może robić z nimi co zechce

Co zechce to może sobie robić tak jak Ty co zechcesz sobie zrobić na kolację, czy kanapki z zółtym serem a na to pomidora czy szczypior, tyle mogą co chcą.

 

Umowa pomiędzy Ekstraklasą S.A. a MP Silvą jest na zasadzie kontraktu doradczego z zagwarantowaną sumą. Z racji tego w interesie MP Silvy jest wynegocjowanie jak najwyższej kwoty od nadawców, przynajmniej takiej jaką Ekstraklasa S.A. zagwarantowała klubom, czyli swoim udziałowcom a przy sprzedaży i tak decydujący głos komu, co ma zarząd spółki Ekstraklasy S.A. i bez jej zgody i akceptacji MP Silva niewiele może.

 

Ostatecznie zarekomendowaliśmy Klubom podpisanie kontraktu doradczego z sumą gwarantowaną, która w każdym roku obowiązywania umowy da Klubom znacząco wyższe środki niż do tej pory. Jeśli w toku negocjacji agencji uda się uzyskać wyższe kwoty niż suma gwarantowana, ewentualna nadwyżka będzie podzielona pomiędzy Ekstraklasę a doradcę.

http://www.ekstraklasa.org/mp-silva-dor ... traklasy/9

 

 

 

Jeżli ciągle MP Silvie nie udało się wynegocjować przynajmniej tej kwoty zagwarantowanej, a na to wygląda bo ciągle nie ma komunikatu o sprzedaży praw a Ekstraklasa S.A. twierdzi, że mogą negocjować nawet w lipcu, tak było mówione przy sprzedaży praw w mediach cyfrowych nabytych przez Onet, Przeglad Sportowy, to na miejscu nc plus na pewno nie podwyższałbym obecnej oferty tylko spokojnie czekał do startu ligi, Ekstraklasa S.A (bo ostatecznie to ona sprzedaje prawa) i tak sprzeda te prawa nawet parę dni przed startem ligi, nawet jak na stole nie będzie 150 milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darco_san Właśnie chodzi o to, że niewiele wiadomo, same sprzeczne informacje się pojawiają. Mi ogólnie nie zależy obecnie na tych kanałach, jeśli nawet powstaną, w co wątpię, bo prawa, które podobno nabyli mnie nie interesują. Będę się martwił jeżeli będą posiadać jakieś prawa, na których mi zależy. Poza tym osobiście uważam, że rozdrabnianie praw nie za dobrze się dla mnie skończy, bo mam jedynie dostęp do UPC, a jak wiadomo ten operator potrafi dodawać do oferty jedynie kanały śmieciowe, za które pobiera opłaty od nadawców. Nawet teraz mam ograniczoną ofertę kanałów sportowych Canal+, z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunkore: Podlega, ponieważ Ministerstwo Sportu ma uprawnienia kontrolne w PZPN czego wielokrotnie używało. Nadal natomiast czekam aż podeślesz ustawy które określają konieczność organizowania przetargów na cokolwiek przez prywatną firmę :).

Jakie kurna ustawy, tu chodzi o przepisy że nie można dawać nikomu praw pod stołem, czyli między innymi takiemu Elevenowi, co jest złamaniem przepisów antymonopolowych, dlatego takie nc+ może to zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolf68:

Tak, ESN startuje po to, żeby udzielać sublicencji Polsatowi Sport. :lol2: Weź już przestań. Chcą wszystkiego wyłącznie dla siebie i nie obchodzą ich stare podziały, dlatego platformy mają obiekcje.

 

@wislok:

Kanał ma być ekstra płatny. Ale jak operatorzy będą pobierali tę opłatę, to już ich sprawa. Generalnie będzie jak z Filmboxami. Niby premium, a w części kablówek i platform kanały są w regularnych pakietach.

 

@eLBeG:

Niewiele wiadomo, bo ESN nie chce wojny z platformami sat. Chcą po cichu się ze wszystkimi dogadać. Nadmierny rozgłos im tylko szkodzi. Mógłby powstać jakiś wspólny front starych układów i ESN przepadnie. A na razie mają szansę dogadać się z CP. Bez platformy byłoby trudno zaistnieć na stałe w Polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunkore: Podlega, ponieważ Ministerstwo Sportu ma uprawnienia kontrolne w PZPN czego wielokrotnie używało. Nadal natomiast czekam aż podeślesz ustawy które określają konieczność organizowania przetargów na cokolwiek przez prywatną firmę :).

Jakie kurna ustawy, tu chodzi o przepisy że nie można dawać nikomu praw pod stołem, czyli między innymi takiemu Elevenowi, co jest złamaniem przepisów antymonopolowych, dlatego takie nc+ może to zgłosić.

 

Przepisy definiowane są przez ustawy. Tak więc ponownie pytam na jakiej podstawie tak twierdzisz. Proszę o konkretny akt prawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze w układ na linii Eleven Polsat Sport, niż w sojusz Canal+ Polsat Sport.

Polsat Sport nie nawidzi się z Canal+ i mowa o sojuszu? Przykładem jest przetarg na ekstraklasę. Jedni winią innych. Ekstraliga w żużlu tak samo.

 

Więc idze to tak: sojusz Polsat Sport z Eleven.

Eleven udziela sublicencji Polsatowi sport na ochłapy, ligi włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej, może też i te same spotkania, kto wie. Eleven jest dostępny na tp CP, jest w CP i sieciach kablowych.

Wówczas nc+ błaga Eleven by dołączyć do swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunkore: Tak, i zapewne dlatego, że jest całkowicie prywatny, PZPN podlega Ministerstwu Sportu :D.

Przestań się juz kompromitować tą podwórkową wiedzą...

Ponownie proszę o podanie przepisów nakazujących organizację przetargów przy sprzedaży czegoś przez prywatną firmę.

 

Nie piernicz głupot. Jako prywatny przedsiębiorca(a takowym jestem) nie mam prawa nikogo faworyzować i sprzedawać swoich usług tylko firmie X. Tak jak w moim sklepie w Łodzi nie mogę wywiesić kartki z napisem "tego Pana nie obsługujemy" Każdy z ulicy ma prawo przyjść i coś u mnie kupić, a mi nie wolno odmówić sprzedaży.

 

Forowanie jednej ze stron podchodzi pod nieuczciwą konkurencję i zmowę(która jest karalna). Konkretne przepisy podam po powrocie do domu.

 

Ale co to ma do rzeczy. Załóżmy, że masz do sprzedania jako ten przedsiębiorca samochód, warty 30 tysięcy. Przychodzi do Ciebie klient X, który mówi, że zapłaci właśnie 30 tysięcy. W Twoim, czy kunkore rozumowaeniu łamiesz prawo, bo przecież powinnieneś poczekać na innych klientów, może ktoś dałby 31.. :D. Widzę, że niektórzy nadal żyją w czasach gospodarki centralnie sterowanej, albo chcieliby..

 

Nieee, przykład bardziej dokładny. Przychodzi klient X (NC+) i sklada wniosek o kupno. Wnioski można skladac do przykładowj daty. Okazuje się jednak, że właściciel już oddał ten samochód koledze. A plakat, że samochód jest na sprzedaż nadal wisi.

 

Do du** takie przykłady, ale jak już chxecie się bawić to poprawnie ;) Za miesiąc się wszystjo wyjaśni. Zgłaszam wniosek do admina o zamknięcie wątku do odwołania (bardziej oficjalnych informacji na temat tych dwóch kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek1008: ale Ty wychodzisz z błędnego założenia, że jakiś przetarg w ogóle był :D. MP Silva ani żadna inna prywatna firma nie ma żadnego obowiązku organizować przetargów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP silva nie musi nic organizować. To oni zakupili prawa i to oni mogą je dać każdemu komu chcą. Mogą sami założyć kanał i pokazywać to.

Mogą oddac nawet TV Trwam.

To oni zapłacili za to i to od nich zależy czy odsprzedadzą to z zyskiem, czy stracą czy komuś w ogóle sprzedadzą czy nie.

 

Jak było z F1? W ostatnim dniu negocjowali ceny. Ile było praw, które ma MP Silva i które nikt nie chciał w TV? A oni przecież mają, bo zakupili na Polskę i z nimi mogą robić co chcą. Mogą w ogóle ich nie sprzedawać.

Kto rozkaże agencji MP Silva na sprzedaż ligi hiszpańskiej komuś? No kto???? Sąd? :lol2::lol2:

 

Sąd też kazał MP Silvie sprzedać f1 Polsatowi w ostatnim dniu bo nie było chętnych lub mało dawali? :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest proste jak drut.

Pośrednik kupił więc może te prawa nawet trzymać w szafie, bo ma taki kaprys i może oddać komuś innemu, bo on jest w danej chwili właścicielem 100% praw i może z nimi zrobić co tylko chce.

Przetargi w ogóle były ogłoszone na te ligi, że tak wszyscy z nc+ tutaj krzyczą?

Czego nie rozumiecie?

 

@up. Mamy podobne zdanie na ten temat jak widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka prawda ;)

Pośrednik kupił i może trzymać w szafie i nikomu nie sprzedawać.

 

Sąd nakazał MP silvie sprzedawać F1 Polsatowi?? Paranoja.

 

Oni mogą robić co chcą z tymi prawami, to oni zakupili je na Polskę i mogą ich sprzedać komu chcą, a mogę trzymać w szafie. Cięzko zrozumieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z wnioskiem o zamknięcie tematu. Jest ciekawie, można sobie pospekulować i forum żyje. Okaże się, kto analizował najtrafniej. ;) Potem już będzie tylko nudne narzekanie nad faktami. "Dlaczego tak", "nie podoba mi się" itp. I co jakiś czas jednak pojawia się w mediach artykuł na ten temat. Teraz może być ich więcej, bo start się zbliża. A sprawa ciekawi wielu. Przed startem NC+ ludzie pisali więcej, a admin niczego nie zamykał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Nie musiało być przetargu żadnego i koniec. Umowa skończyła się z dniem końca ligi dla Canal+ i prawa są wolne.

Teraz MP Silva może zrobić z nimi co chce, już nie mają zobowiązań do Canal+, że musza im oddać. Prawa się skończyły i MP Silva może oddac TV Trwam, a może je trzymać w szafie. Jaki sąd nakaże MP Silvie sprzedać ligę włoską, hiszpańską i inne komuś? Odpowie mi ktoś na takie proste pytanie? Jaki sąd każde pośrednikowi, który zakupił 100% praw sprzedać je komuś? No jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Myster

Mieć podobne zdanie z @browarem- gratulacje :).

Straszny śmietnik się w tym temacie zrobił. Ja rozumiem, że lato ale trochę lodu na rozgrzane głowy co poniektórym by się przydało :). Będą te kanały, to będą nie mamy na to wpływu. Jeśli nie pozyskają nowych praw, to mogą zażyczyć sobie nawet 50 zł i tak mam to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie sytuację, gdy ligi włoskiej nikt nie pokazywał? Dopiero od 2 kolejki chyba nSport kupił prawa? I co sądzicie o tym? MP Silva mógł jej w ogóle nie sprzedawać, ale było parcie więc puścili je komuś.

Jakiś sąd wtedy powiedział? "Ej, Wy, musicie sprzedać ligę włoską komuś, bo mamy tu kibiców interu, juve, Milanu!! Musicie sprzedać bez dyskusji". Ktoś tak powiedział? MP Silva może z prawami robić co chce, co jej się podoba. Czy Wy nie umiecie, nie potraficie zrozumieć tak prostej sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkton

Ja myślę po swojemu i na chłopski rozum, jak ktoś ma 100% własności to logiczne chyba, że może zrobić z tym co chce.

Wyobraź sobie, że masz X milionów i możesz

a) oddać biednym

B) spalić w piecu

c) kupić super hiper fiber furę

d) trzymać w szafie

 

Wniosek jest taki, że możesz zrobić z tym co chcesz, bo jest Twoje i amen,

A to, że inni patrzą obiektywnie, a nie zza ramienia nc+ i Polsatu jakie to będą straty/podwyżki przez nową stację, to zrobił się sajgon i jakieś pomówienia ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...