Skocz do zawartości

Pogoda


fan tv
 Udostępnij

Wiadomość dodana przez Barti

Sprawa organizacyjna:

Pisząc w niniejszym wątku o pogodzie u siebie, należy wskazać swoją lokalizację.
Lokalizację można podawać każdorazowo w swoim poście w niniejszym wątku lub ustawić ją na stałe w swoim profilu na forum. Wówczas lokalizacja będzie widoczna za każdym razem, przy każdym poście na forum.
Podana lokalizacja nie musi być szczegółowa. Wystarczy przybliżona, np. region, województwo itp.
Posty, w których nie będzie zawarta lokalizacja Użytkownika, będą z niniejszego wątku bezwzględnie trafiały do Kosza.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie o 19:00 termometr był w słońcu, ale zbliżało się ku zachodowi, więc nie świeciło tak mocno, ale i tak termometr wskazywał 39,3 stopni, na cieniu było pewniej trochę mniej, ale ile dokładnie było w cieniu po południu to nie sprawdzałem. Przydałby się deszcz, tydzień bez deszczu i takie upały i dokuczliwa jest ta susza. Teraz już prawie ciemno, a i tak jest jeszcze 28,8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do 20-tego sierpnia będziemy się smażyć, w tej chwili 27 stopnie i noc duszna się zapowiada.

Gorzej, ja slyszalem ze nawet do 26-tego, tak podali w jednym z kanalow informacyjnych od Polsatu. Na pozostalych kanalach, juz takiego okresu nie podawali o tak dlugich upalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zerwał się silny wiatr, pewnie będzie burza. Polecam :arrow:blitzortung.org

Stronka całkiem ciekawa. :) Tylko nie wiem, jak przybliżyć tę mapę, bo widoczny jest cały świat. Da się? :roll:

Z boku klikasz Europa -> EUR Wschodnia.

Dzięki! :)

Ewentualnie klikasz u góry Dynamiczna Mapa i można dowolnie przybliżać dany obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili 27 stopnie i noc duszna się zapowiada.

 

U mnie wieczór był jeszcze gorętszy, przed 21 jeszcze 31,3 stopni.

Podobno do 20-tego sierpnia będziemy się smażyć, w tej chwili 27 stopnie i noc duszna się zapowiada.

Gorzej, ja slyszalem ze nawet do 26-tego, tak podali w jednym z kanalow informacyjnych od Polsatu.

W ostatnich latach końcówki sierpnia zazwyczaj zimne i pochmurne, tak pachniało przełomem wrzesnia a października.

 

Ale pamiętacie jak około 20 czerwca było tylko kilknaście stopni i wszyscy narzekali, że bardzo zimno i że pachnie wrześniem, ale dla mnie te upały to już mnie męczą.

 

W tej chwili... 39,9 stopni. :wink:

 

EDIT: Już jest 41,0 stopni w cieniu oczywiście. Rekord w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili jest 29°C. Jednak chwilę temu przeszła niewielka burza. Wcześniej był "piekarnik", bo aż 37°C i cały czas pełne słońce. :/ W chwili obecnej niebo jest mocno zachmurzone.

 

Edycja - godz. 15:50

Ponownie wyszło słońce i temperatura "skoczyła" już do 33°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że 29 stopni to ciepło to wczoraj w południe gdy tyle było to czułem choć pewną ulgę bo dzień wczesniej było 41 stopni w cieniu. Było 29 stopni bo było pochmurnie, po 14:00 wyszło jednak słońce i się zrobilo 35 stopni. I znowu wczoraj nie mogłem zasnąć. :x

 

W nocy krótko spałem, ale nie żałuje, że obudziłem się o 7 rano. Wychodze na dwór a tam... prawdziwa ulga. Tylko 23 stopnie i fajny wiaterek. I ogólnie dziś do 11:00 było bardzo znośnie w porównaniu z poprzednimi dniami bo nie było wreszcie bezchmurnie, tylko prawie pełne zachmurzenie. Ale znów od popołudnia bezchmurnie i 38,6 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś synoptyk, nie prezenter pogody więc można wierzyć, mówił że prognoza na 24 godziny jest bardzo pewna. Na 48 godzin już troszku mnie. Prognozy na dalej niż 3 dni to bardziej wróżenie. Synoptyk dostaje kilka modeli, wariantów co się może wydarzyć i swoim doświadczeniem i wiedzą wybiera jeden który jest prezentowany jako prognoza długoterminowa. Czyli te prognozy mówiące o upałach przez najbliższe kilkanaście dni nie muszą się sprawdzić. Chociaż przy takich upałach pewnie wszystko nad Europą stoi i łatwiej przewidzieć co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zmierzona dziś o godzinie 15.00 - 35.4 stopnia w cieniu, Ja takiej anomalii jak tegoroczne upału to w życiu nie pamiętam, owszem były gorące i upalne lata, ale aż tylu dni w których temperatura sięga prawie 40 stopni w cieniu to nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej anomalii jak tegoroczne upału to w życiu nie pamiętam, owszem były gorące i upalne lata, ale aż tylu dni w których temperatura sięga prawie 40 stopni w cieniu to nie pamiętam.

 

Jaka anomalia? - w sumie lato, pożnie, schyłkowe ale nadal lato. Tyle że niestety chłodny lipiec spowodował że wcześniej pojawiły się układy baryczne bardziej typowe dla wczesnej jesieni (one zawsze zapewniały ciepły pogodny wrzesień - babie lato, złota polską jesień), dzięki nim mam mamy zasysane zwrotnikowe powietrze nie co wcześniej i stąd dość wysokie temperatury - gdyby to zaczęło się te dwa tygodnie później to byłyby typowe temperatury jaki pamiętam z końca sierpnia w latach 80tych (28 'C - 31 'C). Mamy taki extras od natury trochę lata bo w lipcu go bardzo mało było. W latach 90tych jeszcze wyższe temperatury utrzymywały się przez kilka miesięcy non-stop.

 

Gorsze to, to że nawet chłodne fronty atmosferyczne nie są wstanie zapewnić deszczu i niestety szybko wytracają aktywność. W lipcu i praktycznie zero opadów konwekcyjnych a o burzy - eeech pomarzyć tylko... Praktycznie w tym roku to burz nie ma (w porównaniu np. z latami 2006, 2007.... po kilka burz dziennie - w lipcu nie było dnia bez burzy i to oberwaniem chmury). Mamy suszę - ale dodam iż te suszę to już wieszczono oficjalnie w PRL'u w latach 60-tych - powód - nie globalne ocieplenie ale brak gospodarki wodnej w naszym kraju.

 

Porządnej burzy od wielu, wielu lat nie widziałem. Ostatnie to jakieś 2006 rok. Wcześniej to np. lata 1999, 1995.... No ale takich jakie były w 1984 i 1980 roku....

Nawet pamiętam snieżyce z gęsto walącymi piorunami w styczniu - więcej wyładowań w 10 minut niż obecnie przez całe lato....

 

Młodzież łatwo jest wmówić bajki o anomaliach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...