Skocz do zawartości

Pogoda


fan tv
 Udostępnij

Wiadomość dodana przez Barti

Sprawa organizacyjna:

Pisząc w niniejszym wątku o pogodzie u siebie, należy wskazać swoją lokalizację.
Lokalizację można podawać każdorazowo w swoim poście w niniejszym wątku lub ustawić ją na stałe w swoim profilu na forum. Wówczas lokalizacja będzie widoczna za każdym razem, przy każdym poście na forum.
Podana lokalizacja nie musi być szczegółowa. Wystarczy przybliżona, np. region, województwo itp.
Posty, w których nie będzie zawarta lokalizacja Użytkownika, będą z niniejszego wątku bezwzględnie trafiały do Kosza.

Rekomendowane odpowiedzi

A jakoś rano pokazuje miej więcej prawidłowo, ale gdy były chłodne dni i około 20 stopni to temperatura się jakoś zgadzała.

To oni tą temperaturę to nie wiem czy oni naprawdę mierzą, czy podają ile miała być, bo u mnie w tym roku naprawdę było 41 stopni pewnego dnia.

I że niby 38,9 to było najcieplej? A mówili, że pewnego dnia w niektorych miejscach temepratura ma przekroczyc 40 stopni przeciez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni tą temperaturę to nie wiem czy oni naprawdę mierzą, czy podają ile miała być, bo u mnie w tym roku naprawdę było 41 stopni pewnego dnia.I że niby 38,9 to było najcieplej? A mówili, że pewnego dnia w niektorych miejscach temepratura ma przekroczyc 40 stopni przeciez?

 

1. Dokładność popularnych termometrów +/- 1'C to tak byłaby super.

2. Wygrany grunt emituje ciepło poprzez podczerwień, dlatego adekwatny pomiar robi się w specjalnym osłoniętym przed podczerwienią pudle ale przewiewnym. Niespełnieie tego warunku może znacząco zawyżyć pomiar temperatury powietrza latem zimą zaś przy bezchmurnej pogodzie zaniżyć nocą.

 

 

Sobota dała w kość. Było już jesiennie. Do południa siąpanina od czasu do czasu, po południu kilka punktowych deszczy, ale pod wieczór zimnica. Pojawili się już ludzie z ciepłych kurtkach!. Jesień, typowa jesień tak na koniec września początek października w danych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sobota dała w kość. Było już jesiennie. Do południa siąpanina od czasu do czasu, po południu kilka punktowych deszczy, ale pod wieczór zimnica. Pojawili się już ludzie z ciepłych kurtkach!. Jesień, typowa jesień tak na koniec września początek października w danych czasach.

 

W kurtkach? Ja codziennie chodze w krótkich spodenkach kiedy mogę i nie jest mi zimno, bo u mnie w ciągu dnia naprawdę jest ciepło, albo nawet gorąco!

I nawet na termometr nie trzeba patrzeć, żeby wiedzieć, że jest gorąco. Przez ostatnie kiladziesiąt dni temperatura w godzinach 14:00-15:00 nie było niższa u mnie niż 25 stopni nigdy. Jednie chłodno coraz częsciej jest tak od 21:30 do 7:00, choć ostatnie trzy poranki znów nie takie zimne bo około 15 stopni. Tylko przeszkadza trochę silny wiatr, który w ostatnich dniach reguralnie wieje, ale tylko tak miej więcej między 9:00 a 18:00.

 

Dziś znowu słońce i na razie już 26,9 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kurtkach?

Nic dziwnego jak odczuwalna temperatura była na poziomie 10 - 12 'C a powietrza na poziomie 14'C. Zasługa opadów deszczu.

Od 15 sierpnia około 7: 00 to już tylko nieliczni odważni paradują w krótkich spodenkach i z t-shirtem. Rano do 8:00 to jest 13 - 15'C max.

 

Jutro dwudniowe załamanie pogody i spadek temperatur nad ranem poniżej 10'C. W czwartek szansa na jakieś 24 'C.

 

I nawet na termometr nie trzeba patrzeć, żeby wiedzieć, że jest gorąco.

W pracy za oknem jest goła duża ściana co przed 15.08 działała jak promiennik podczerwieni. Od 15.08 jedynie daje "światło" ale ciepła już nie. Na "żarówę" grzejącą trzeba poczekać te blisko 11 miesięcy.

 

Obecnie jest 21 - 22 ''C za oknem.

 

Rok temu w bloku gdzie mieszkałem oraz w kamienicy z lat 30 XX w, gdzie pracuje w ostanich dniach sierpnia uruchomiono centralne ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kurtkach?

Nic dziwnego jak odczuwalna temperatura była na poziomie 10 - 12 'C a powietrza na poziomie 14'C. Zasługa opadów deszczu.

Od 15 sierpnia około 7: 00 to już tylko nieliczni odważni paradują w krótkich spodenkach i z t-shirtem. Rano do 8:00 to jest 13 - 15'C max.

 

Jutro dwudniowe załamanie pogody i spadek temperatur nad ranem poniżej 10'C. W czwartek szansa na jakieś 24 'C.

 

Wcozraj u mnie gorący dzień i wieczór bardzo ciepły, nie da się wytrzymać z długim rękawem!

 

A jeśli chodzi o ranek @activa42 napisał to wczoraj, więc chodzi o dzisiaj. Nie wiem skąd masz te informacje, że dzisiaj nad ranem poniżej 10 stopni. U mnie jest wręcz przeciwnie. Poranek bardzo ciepły, o godzinie 6:10 było równe 20,0 stopni, ale to dlatego, że niebo pochmurne.

 

U mnie nie było ani jednego dnia zimnego w ostatnich tygodniach. W prawie każdy dzień słońce grzeje bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaro, ponuro, gęste sarem typowo jesienny chmury. Tylko czekać aż zacznie siąpić.

W czwartek chwilowa poprawa - okolo 25'C. Ale w piątek kolejny front i zmiana kierunku wiatru na północny i ochłodzenie do 19 - 20'C.

Dynamiczna pogoda, typowa dla wiosny i jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać aż zacznie siąpić.

No i popadało. Noc zrobiła się wyjątkowo zimna. Trzeba było zamknąć lekko uchylone okno (do tej pory non-stop). Dziś rano około 7:20 - zaledwie 13'C. Mimo słoneczka

 

Hip, hip hurra. Fala frontowa ominie Łódź. Nie będzie krótkiego wdarcia się powietrza napływającego z północy. Zachmurzy się po południu w piątek co zaowocuje wyjątkowo ciepłą nocą z piątku na poniedziałek - >19'C. Szkoda że susza potworna bo byłyby już grzyby. Ale za to w sam raz na nocną imprezkę pod chmurką :jupi: . Chmury zapobiegną wzrostowi temperatur powyżej 24 - 25'C. Czwartek dzięki braku chmur zapowiada się cieplejszy od piątki i soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powrót gorąca i bezchmurnego nieba.

Ciepło w dzień tak. Co do bezchmurności - rano jeszcze tak.

Około 13:30- - 14:00 - upału nie odnotowano.

Jutro jest szansa na ciut więcej ciepełka.

 

Na termometrze dziś było równe 30,0 stopni.

Termometry - te popularne potrafią mieć znaczny błąd. Nie tylko przesunięcią skali ale i też mnożnik skali odbiegający od 1. Nie są cechowane podczas produkcji - bo koszt produkcji byłby o rząd wyższy. Przy takiej (30'C) temperaturze to spora pusta ściana za oknem działała już jak piekarnik. Nie czuć w ogóle ciepła - i tak już jest od 14.08.2015.

 

 

Dziś rano - nieco chmur wysokich co od razu czuć. Nieco chłodniejszy od wczorajszego ranek - 14'C o 7:45 (oficjalny pomiar).

W słońcu gdy wyjdzie z tych altostratusów czuć powiew lata. Jednak schowa się za te wysokie chmury to już odczucia upału nie ma. Temperatura 26'C.

 

Jednak jęzor powietrza z północy przedrze się do środkowej Polski. Piątek załamanie pogody, zmiana kierunku wiatru prawie o 180' w piątkowe popołudnie. Zmiana dotrzyma do pogody.

Mocniej się zachmurzy Temperatury po przejściu frontu od 15'C w nocy do 20 - 21'C w dzień, front przyniesie chmury. W niedziele poprawa pogody, wznowi zmiana kierunku wiatru i miłe ciepełko 24 - 25'C.

W nocy z piątku na sobotę ew. rano w sobotę możliwy deszcz (deszcz może się najwcześniej pojawić późnym popołudniem w piątek). Modele z większą siatką prognozują front już od piątkowego poranka zaś te z gęsta siatką dopiero po południu w piątek.

 

Temperatura gruntu dziś 35' - 36'C. (w upalnie dni takie jak w bły jeszcze pierwszej połowie sierpnia to osiągała 50'C - słońce już niżej a i powietrze nie jest "upalne").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powrót gorąca i bezchmurnego nieba.

Ciepło w dzień tak. Co do bezchmurności - rano jeszcze tak.

Około 13:30- - 14:00 - upału nie odnotowano.

Jutro jest szansa na ciut więcej ciepełka.

 

Na termometrze dziś było równe 30,0 stopni.

Termometry - te popularne potrafią mieć znaczny błąd. Nie tylko przesunięcią skali ale i też mnożnik skali odbiegający od 1. Nie są cechowane podczas produkcji - bo koszt produkcji byłby o rząd wyższy. Przy takiej (30'C) temperaturze to spora pusta ściana za oknem działała już jak piekarnik. Nie czuć w ogóle ciepła - i tak już jest od 14.08.2015.

 

 

Dziś rano - nieco chmur wysokich co od razu czuć. Nieco chłodniejszy od wczorajszego ranek - 14'C o 7:45 (oficjalny pomiar).

W słońcu gdy wyjdzie z tych altostratusów czuć powiew lata. Jednak schowa się za te wysokie chmury to już odczucia upału nie ma. Temperatura 26'C.

 

.

Wiadomo domowe termometry nie aż tak idealnie oddają wysokość temperatury, ale tak bardzo przeciez nie mogą sie mylić bo po co one by były.

A propo ścian, ściana na której mam termometr jest przez większośc dnia w cieniu i nie jest idealnie tak bez niczego. A gorąco to u mnie czuć, choć nie aż tak jak kiedy było koło 40 stopni, a po drugie do tych upałów się przyzwyczailiśmy, i 32 stopnie nie robi teraz, przy najmniej na mnie wrażenia.

 

Co do bezchmurności, dziś do 13:00 u mnie bezchmurnie, teraz trochę pojawiło się chmur, ale upał jest: 32,6 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...