Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam ten konwerter pod 23,5E.Akurat musiałem trochę cofnąć do tyłu uchwyt od zeza bo był za wielki i nie mieścił się pomiędzy 19,2E i 28,2E i tutaj ten konwerter ze względu na długą szyję się nadał gdyż miałem sporo zapasu do regulacji.Świetnie nadaje się do zeza z uchwytem 257.jpg

 

Odnośnie TurkSata i Hispasata.Zwykłe 60 od Famavala wystarczą do każdej z tych satelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprzedawałem te Inverto Extend jako instalator, i muszę przyznać, że jest różnica pomiędzy Extend a Black! I to spora!

Moim zdaniem wzmocnienie mają na poziomie lekko wyższym jak standardowy LNB... daleko odbiegając od Inverto Black Ultra np.

Robiłem sobie kiedyś test u siebie na balkonie... Extend Rot TWIN, i BLACK ULTRA TWIN

Zauważyłem na 10719 taką różnicę (przy Triaxie 100cm na HB 13,0E)

 

1. Extend:

-sygnał = 85%

-jakość = 92-95%

 

2. Black:

-sygnał - 88-89%

-jakość = 97-98%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Lewa strona do zagospodarowania. Bez obaw możesz zakładać konwerter na 4,8E. 1W i 4W może być ale już nie będzie tak łatwo i potrzebna duża precyzja. Proponuję zakup konwerterów z wąskimi feedami, np. Inverto Black Ultra.

Oprócz 4,8E,1W,4W myślę także o 42E oraz 30W i do tego http://www.hollex.pl/akcesoria/przelaczniki/1323-przelacznik-diseqc-16-1-wavefrontier

Do 42E oraz 30W osobne anteny.Mam nadzieję że mój Ferguson obsłuży ten przełącznik

Do 42E antena 90 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

50 km dokładnie na północ od Warszawy na 110 cm antenie odbiór z 42E mam na styk a czasami niektóre kanały zanikają. Na Turksacie są różne wiązki. Dwie z nich dość dobrze pokrywają teren Polski ale trzecia jest bardzo wymagająca. Im dalej na północ tym gorzej. Zerknij na www.lyngsat.com, tam znajdziesz jakie kanały w jakich wiązkach nadają. Ferguson powinien sobie poradzić z tym przełącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg opisu wiązek 2A oraz 3A wynika że na na 3A West potrzebuję 60 cm,3A East 90 cm,2A West 60 cm, 2A East 1.2 m (nie widzę na flysat wiązek S1,S2..?)

Myślę o założeniu anteny 80 cm od Cyfry,nie złapię 2A East 1.2m.Ale Ty piszesz o dwóch wiązkach a ja widzę że jest szansa na złapanie trzech ( z czterech)

Czy coś źle rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisząc o trzech wiązkach opierałem się na mapkach z tej strony: http://www.turksat.com.tr/content/view/187/199/. Jedna z wiązek jest ciężka w odbiorze co widać na pierwszy rzut oka. Najlepiej ma południe Polski. U siebie mam sprawdzony odbiór wszystkich transponderów ze wszystkich wiązek na antenie 110 cm i z najsłabszej wiązki odbiór jest na styk ale bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście to co się tam podaje jest niezgodne z prawdą. Najlepiej będzie jeśli kupisz majowe wydanie SAT Kuriera. Przy transponderach w wiązce tureckiej będą gwiazdki.

 

Uciekam z pozycji 42E. Zamierzam przestawić drugą antenę na 4W. Pierwszej nie zamierzam ruszać, nadal będzie na niej układ 28,5/28,2E + 19,2E (centralny) + 13E +4,8E. 1W z pierwszej anteny przeniosę na drugą i wtedy będzie na niej układ 4W (centralny) + 1W. Odległość tylko 3 stopnie ale wierzę, że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena przestawiona.

 

0b2e82850852761emed.jpg

 

Triax TD110. Konwertery to Golden Interstary: po lewej quad ustawiony na 4W a po prawej twin skierowany na 1W. Myślałem, że odbiór będzie gorszy ale mimo 3 stopni różnicy i dużych konwerterów jest całkiem nieźle. Antenę ustawiłem na 4W dlatego lewy konwerter jest jak najbliżej środka. 0,8/1W jest na zezie. Odbiór 5W jest przypadkowy bo to tylko 1 stopień od Amosa. Wskazania Fergusona AF-7318:

 

0,8W

10.716 V - 99%

10.872 V - 99%

10.872 H - 99%

11.247 V - 99%

11.325 H - 99%

11.372 V - 99%

11.403 V - 99%

11.747 H - 99%

11.862 H - 99%

11.900 H - 99%

11.919 V - 99%

11.958 V - 99%

12.341 V - 99%

12.418 V - 99%

12.476 H - 99%

 

1W

11.165 V - 70%

11.183 V - 90%

12.527 H - 99%

12.531 V - 99%

12.563 V - 99%

12.563 H - 90%

12.607 H - 90%

12.607 V - 99%

12.643 H - 90%

12.643 V - 90%

12.687 H - 80%

12.687 V - 90%

12.718 V - 80%

12.723 H - 80%

12.735 V - 99%

 

4W

10.723 H - 99%

10.759 H - 99%

10.890 V - 99%

11.122 H - 70%

11.178 H - 99%

11.260 H - 99%

11.288 H - 99%

11.347 H - 99%

11.435 H - 60%

11.572 H - 99%

11.592 H - 99%

11.647 H - 99%

 

5W

11.064 H - 0% (wiązka skierowana na Algierię, słaby sygnał w Polsce dlatego brak odbioru jest usprawiedliwiony, nie płaczę bo wszystkie nadawane tu kanały są na Hot Birdzie)

11.096 V - 90%

11.478 H - 0% (tu za to nie wiem czemu nie działa, powinno)

11.554 V - 50%

11.591 V - 40%

12.543 H - 99%

12.615 H - 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11.478 H - 0% (tu za to nie wiem czemu nie działa, powinno)
Od jakiegoś czasu sygnał z tego transpondera jest jakoś słabszy. Jeśli ten "zez" na 4W jest idealnie ustawiony na tego satelitę, to powinieneś go przestawić o jakieś 0,5° w kierunku 5W i sygnał wskoczy. Oczywiście nie wykluczone, że tym sposobem możesz popsuć odbiór innych kanałów, szczególnie niektórych w scpc na 4W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, posiadam antene triax TD78, oraz dwa konwertery zamocowane za pomocą uchytu duoblock, mam równiez uniwersalny uchwyt czy dało by rade dołączyc jeszcze jeden konwerter na Astre 2 ? wyglądało by to tak ze duoblock trzymałby konwertery od HB i Astry a uniwersalnym zamocowałbym trzeci konwerter do konwertera od astry 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rafix - dziękuję za odpowiedź bo nie potrafiłem sobie wcześniej wytłumaczyć braku sygnału. Na Amosie byłem już kiedyś i wszystko z 5W obierało prawidłowo.

 

Aston - teoretycznie się da. Zależy tylko czy po założeniu duoblocka będzie miejsce na założenie uniwersalnego uchwytu. Pytanie jeszcze czy uniwersalny uchwyt nie ma za małego pola manewru do regulacji by zzezować o 9,3 stopnia. Na Twojej antenie powinno się dać ale na mojej 115 cm byłoby to już niemożliwe. Możesz też mieć problem z niektórymi kanałami z 28,5E bo nie mają w Polsce zbyt dużej mocy sygnału (i nie myślę tu o Astrze 2D o której nie ma co marzyć). Im dalej na wschód Polski tym sygnał słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Końcowy efekt rozbudowy o zezy na antenie Triax TD100 (85x95) od lewej :Thor 0,8W,Sirius 4.8E,HB 13E,Astra 19.2,Astra 23.5E,Astra 28.2E.

13E,19.2E,23.5E działa wszystko,28.E wszystko oprócz spot beeama,4.8E -nie działa 12680H,12681V,12693V,12705H, 0.8W - nie działa albo bardzo słabo Thor6 oraz większość z Intelsata 1.0W.

Z thora raczej już nic nie wycisnę więcej,prawie 30 stopni od skrajnej pozycji 28.2E.Ale będę jeszcze próbował.Może przesunę antenę bardziej na zachód,osłabnie mi sygnał na 28.2E a może wskoczą brakujące tp z 4.8E i 1.0 W?

c218a802c80d959f.jpg

 

Myślę jeszcze o turksacie więc może ta antena pójdzie pod 42 E a zafunduję sobie Triaxa TD115...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz małe konwertery więc może jest to złudne wrażenie ale u mnie konwertery quad Golden Interstar ustawione na 4,8E i 1W były do siebie przyklejone. Podejrzewam, że na tym uchwycie nie jesteś już w stanie ich do siebie przysunąć. Może to jest przyczyna. Jednak najprawdopodobniejsze jest to, że odległość robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgodnie z opisem @jarka999 praktycznie przykleiłem do siebie LNB Siriusa i Thora/Intelsata.Podniosłem także konwerter.Usunąłem jedną ze śrub mocujących i efekt jest taki że na ten moment nie mam 12054,12092 (DVB S-2) i jeszcze któregoś.Oczywiście jest parę tp z poziomem 10-20%.Ale poprawa jest niesamowita.Jeszcze będę próbował wyśrubować wynik.W tym miejscu dziękuję koledze @jarek999 za okazaną pomoc dzięki któremu udało mi się na jednej małej antenie dokonać rozbudowy na dodatkowe 4 pozycje.

W tym momencie pewien etap dla mnie się kończy.Następny który mi chodzi po głowie będzie dość kosztowny i pracochłonny to albo duża antena z siłownikiem 1,5m posadowiona na ogrodzie albo obrotnica STAB z Triaxem TD115..Dziś nawet rozmawiałem z panem z firmy Laminas.15 minut rozmawialiśmy o antenach....Na ten moment brak polarmountów do tej anteny ale zapewniał mnie że na jesień już będą.Wtedy nawet jedna z polaryzacji Astry 2D będzie niestraszna..2 rozwiązanie z obrotnicą to niewątpliwie tańsze rozwiązanie ale nie zapewnia mi tylu przeżyć co 1,5m.Policzę i zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie-czy moznaby do bigsat s77cx podłączyć przełącznik diseqc 1.2 na 8 konwenterów.dokładnie chodzi o to,że czytałem w opisie przełącznika 1.2 viper i maximum ,że obsługują ten protokół i w tunerze trzeba go ustawić jak obrotnicę-czy można w ten sposób podłączyć 8 konwenterów.obecnie mam 4 na diseqc na 4 konwentery.mam kilka konwenterów i chciałbym je wykorzystać.no i w jaki sposób te 8 skonfigurować w ustaw obrotnicy i czy będzie to działać oczywiście.protokół niby ten sam,więc może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak piszesz niby powinien obsłużyć.może źle próbowałem,bo próbowałem ten swój na 4 konwentery przełącznik zrobić na ustawieniach obrotnicy na pozycjach ale coś mi nie wyszło.może zły pomysł żeby na nim próbować i dlatego nie wyszło.działał mi tylko pierwszy konwenter.tak próbowałem ,żeby sprawdzić jak to działa w ogóle.nie robiłem tego wcześniej.możliwe,że na tym na 8 konwenterów będzie ok.może tego na 4 konwentery tak się nie da zrobić.stąd moje wątpliwości.maximum chyba będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy w przełączniku na 4 konwertery tak się da. Nawet jak się da to ustawianie go tak jak pod obrotnicę byłoby całkowicie pozbawione sensu bo po co kombinować jeśli po ludzku można przypisać porty do odpowiedniego konwertera. Przełącznik na 8 konwerterów powinien działać z Twoim Bigsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
... Lepiej wybierz coś innego niż Viper bo mam taki przełącznik i nie jestem do końca zadowolony.

Z czym masz problem?Ja mam Maximum 8/1 i można powiedzieć że jestem zadowolony tylko że mam problem z przelączaniem na polaryzację pionową z Astry 19.2 na Fergusonie.Reszta 5 satelit przełącza się elegancko.Pytam bo może mój Maximum jest badziewny i wymienię na VIPERA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...