Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne. Nigdy tam anten TV nie było. Raczej wieżowiec Komobexu,komin Elsenu lub komin Fortum były nadajnikami RTV nie licząc Błeszna i Wręczycy. Ale może komin byłej mleczarni być też anteną MUX L3. Miałbym do niego w linii prostej 3-4km. Odbiór na kawałku drutu. Tylko żeby zawartość tego multiplexu była inna to czemu nie. A tak tylko SD i dodatkowo bardzo niszowe programy...🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PowerTV napisał(a):

Antena została chyba przedwczoraj zamontowana, ale trwa montaż pozostałej aparatury :)

@PowerTV to kiedy konkretny start nadajnika MUXA L 3 z Częstochowy 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczka opuszczona, widać komin stalowy.

No to wychodzi ok. 30 km z przed Lublińca , ale teraz będzie dużo mniejszy kąt rozbieżności od Wręczycy względem byłego Błeszna, ze 30 stopni tak na oko, ciekawe czy coś załapie...

Na Błeszno cza było extra obracać, ale wtedy Mux 8 z pionu niestety nie do oglądania.

Z Rakowa za to powinno być lepiej, wtedy bardziej w lewo od Wręczycy było, teraz znowu w prawo, lecz nie za dużo, liczę że na tej starej logarytmicznej tam powinni bez problemu złapać.

 

Wykaz pozwoleń nadal z piątego stycznia, możliwe że uaktualnią z czasem.

Kiedyś pamiętam że w tym muxie był  Xtreme TV, tak jakoś rok temu w Cze-wie wyszukiwało się, chyba że się mylę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 15:20, PowerTV napisał(a):

Tak, to komin dawnej mleczarni Mleczgal. Antena została chyba przedwczoraj zamontowana, ale trwa montaż pozostałej aparatury :)

 

Niezbyt wysoki ten komin (wczoraj go widziałem)  ciekaw jestem jak daleko poleci sygnał, u mnie antena nadal ustawiona na Kamieńsk więc kierunek przeciwny, po starcie okaże się jak poradzi sobie z odbiorem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maks27 napisał(a):

 

Ta mapa jest aktualna ?

Tak, mapa jest aktualna

 

13 godzin temu, krrudn napisał(a):

Czyżby coś zaczynało się dziać w Częstochowie? Zniknęło mi EPG z Katowice Stalexport, pojawiają się chwilowe skoki siły sygnału u mnie ale bez wpływu na obraz, u kolegi w innym bloku szarpnęło dwa razy obrazem 🤔

 

EPG powinno już być. W Częstochowie trwa budowa, proszę o cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z panem Zbynkiem Postulką z czeskiej firmy Teroz, są w stanie wykonywać w razie czego sumatory

dwuwejściowe K36/ K1-32+39-69, zarówno z DC Pass jak i bez, jest to różnica kilku złotych, istnieje możliwość wysyłki do Polski pocztą ;) Koszt takiego sumatora po aktualnym kursie CZK i PLN to ok. 80-85 zł+ wysyłka ok. 25 zł, sam zamówię jeden do testów, zobaczymy po uruchomieniu MUX z Częstochowy jak to się będzie zachowywać. Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim proszę o kontakt ze mną krrudn@gmail.com, pomogę w nawiązaniu kontaktu ;) Ale najpierw sam sprawdzę jak to działa :D

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto będzie oglądał Pulsa i Pulsa2 z muxa L3 ?  W  Częstochowie zasięg mux2 gdzie emitowane są te programy  pokrywa z nadmiarem miasto i okolice. No i jest w jakości HD 1080p.

Ja rozumiem że ktoś może nie mieć telewizora czy dekodera DVB T2.  Ale tak się jakoś dziwnie składa że wśród moich licznych znajomych i krewnych nie ma takiej osoby. I czemu miały by być to Pulsy SD do oglądania o nie np.Stopklatka czy Polsat.

Ilość osób nie mających odpowiedniego sprzętu jest marginalna. I dlaczego poświęcać miejsce na lokalnym muxie dla garstki telewidzów zrozumieć mi nie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele TV Puls płacą za miejsce w MUX-e więc w nim są. Duble Pulsów są teraz chyba we wszystkich MUX-ach lokalnych w Polsce, więc widocznie musi im się to z ekonomicznego punktu opłacić. Gdyby właściciele Polsatu czy innych stacji byliby zainteresowani obecnością w MUX-L3 (kanały Polsatu czy TVN są już w innych MUX-ach lokalnych) to duble tych kanałów też by się pewnie tu znalazły kosztem jakichś kanałów od MWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś nowe informacje nt. emisji z Częstochowy? Póki co cisza, żadnych zmian u mnie nie widać, a co do wypowiedzi powyżej- najbardziej w MUXie z Częstochowy będzie mi brakować kanału Nuta Gold, fajnie się go słucha, szkoda że leci tylko z Katowic :/

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DanielK napisał(a):

Nuta Gold podobnie jak np. Power TV jest z satelity FTA, wystarczy sam sprzęt do odbioru,

 

Złap sygnał z satelity mając okno w bloku od północnej strony.

W dniu 12.01.2023 o 15:20, PowerTV napisał(a):

Tak, to komin dawnej mleczarni Mleczgal. Antena została chyba przedwczoraj zamontowana, ale trwa montaż pozostałej aparatury :)

 

Ile dni do startu emisji ? Ten tydzień realny ? czy przyszły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wielki sekret, tylko sami jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na dostawę brakującej części do nadajnika z Włoch.

Trzymajcie kciuki, to może coś się uda w przyszłym tygodniu.

 

Moc będzie wynosić 1KW ERP. Jeśli nie pokryje wystarczająco dobrze obszaru rezerwacji, to będziemy wnioskować o jej zwiększenie w przyszłości do 2KW.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...