Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to o odbiorze z Katowic mogę zapomnieć przy tej mocy z Częstochowy :/ Powieszę antenę na Częstochowę, ustawię specjalnie na komin, zsumuję sygnał z tą z Katowic i zobaczę jak to działa, a spytam z ciekawości, z jakimi trudnościami i kosztami wiąże się wprowadzenie kanału do multipleksu, jeśli macie już na niego licencję? Chodzi właśnie o tą Nutę, byłby fajny muzyczny multipleks lokalnie do odbioru jeśli byście wprowadzili go do L3 z Tomaszowa i Częstochowy, tak naprawdę to jeden z fajniejszych kanałów w tym multipleksie z Katowic, brakowałoby mi go z Częstochowy bardzo ale przy mocy 1-2 kW to nie mam szans na prawidłowy odbiór z Katowic bo będzie zakłócony sygnał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się nowy wykaz pozwoleń UKE. W sumie to większość danych dotyczących MUX-L3 z Cz-wy już tu została wcześniej podana, ale jeżeli by kogoś interesowało jak wysoki jest ten komin to informuje, że antena jest zamontowana na 82m npt.

 

https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-telewizyjne,5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie sympatię do forumowiczów, a zaglądacie tutaj, to powinniście skorzystać z naszej pomocy przy uruchomieniu odbioru. Po co wam zasięg techniczny skoro praktycznie ktoś nie będzie odbierał sygnału.

Jeśli dacie znać, lada moment odpalamy,  to będziemy mogli Wam potwierdzić działanie i odbiór sygnału. Prosty przykład jednej lokalizacji: antena ustawiona na wcześniejszy obiekt Kamieńsk odbierała prawidłowo (bokiem) Amelin i obecnie uruchamiany obiekt to już przeciwny kierunek i tyłem może nie być odbioru. Skoro nie musicie informować o starcie to taka osoba również nie musi zgadywać czy odbierze sygnał i inwestować w kolejną antenę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to liczymy @canton , @maks27 ma rację, ja obecnie mając odbiór z Katowic mogę powiedzieć co się z nim dzieje po włączeniu emisji z Częstochowy, a w dodatku dziś przyjechała do mnie długo wyczekiwana przesyłka z Czech ;) Także czekam na jakieś informacje, będę musiał jeszcze zamontować antenę na Częstochowę na próby jak już sygnał zostanie uruchomiony

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno MUX-L3 jest już dostępny w Cz-wie.

https://satkurier.pl/news/225465/mux-l3-dostepny-w-czestochowie.html

 

Może ktoś to potwierdzić? U mnie na tę chwilę poziom sygnału na k36 nawet nie drgnął i jest ciągle w okolicach 10dBuV, więc albo nadają ze skrajnie mniejszą mocą niż koncesyjne 1kW albo obecnie emisja nie jest prowadzona.

Edytowane przez autovidol
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 15:19, PowerTV napisał(a):

Ustaw w Łodzi antenę na komin Wistom w Tomaszowie i sprawdź czy łapie sygnał :)

Beda jakies zwiekszenia w Tomaszowie ?

Lodz lapie ale Retkinia poszkodowana
Okolice Lodzi Fabrycznej lapie sygnal
Ale Lodzi Kaliskiej juz nie
Czy bedzie jakies zwiekszenie mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (niecałe 30 km od nadajnika) sygnał MUX-L3 z komina jest obecnie na poziomie prawie 40dBuV. Antena (pasywna) ustawiona ok 20 stopni w lewo w stosunku do kierunku na nadajnik. Z Amelina, który jest dużo bliżej było trochę mniej (37dBuV) ale odbiór był "tyłem anteny".

Parametry MUX-L3 z Częstochowy: FEC 5/6, GI 1/16, modulacja QPSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie do komina częstochowskiego Mleczgalu w prostej linii jest 38 km. Antena kierunkowa Dipol z dużym wzmocnieniem, aktualnie nastawiona na Kamieńsk, a więc praktycznie w przeciwnym kierunku. Odbiór MUX-L3 elegancki (92% siły, 100% jakości). Podobnie miałem jak szło z radomszczańskiego Amelina. Miałem przekręcać antenę z Kamieńska na Częstochowę, ale na razie nie ma sensu, tym bardziej, że pogoda jest taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...