Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker
Niewykluczone, że to tylko na czas Igrzysk, ponieważ TVP zapowiada transmisje w TVP Info z Igrzysk Olimpijskich, jeśli będą się nakładać na siebie starty Polaków.

Nie pomyliłem się: tvp.info/informacje/technologie/tvp-info-czasowo-zakodowane-na-astrze/8140462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TVP INFO nie pokazuje zmagań olimpijskich. Jeśli coś się nakłada to przenoszą do TVP SPORT rozwalając jego ramówkę. Zresztą nie wiem jak to jest,że ich ograniczają niby licencje i muszą kodować ,a jakoś tam Niemców nie ograniczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zresztą nie wiem jak to jest,że ich ograniczają niby licencje i muszą kodować ,a jakoś tam Niemców nie ograniczają.
w Niemczech są inne prawa koncesyjne i licencyjne i dlatego nie kodują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie usprawiedliwia kodowania na cały ten okres. Inne stacje potrafią zakodować sygnał tylko na jakiś czas. Zreszytą co kraje gdzie na czas igrzysk odkodowuje się kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP wyjaśniła wszystko, proszę:

 

Program TVP INFO czasowo kodowany na satelicie Astra

Podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 program TVP INFO jest czasowo kodowany na satelicie ASTRA 1Kr (19,2°E). Uniemożliwia to odbiór kanału informacyjnego z tej pozycji satelitarnej widzom na terenie Europy.

 

TVP INFO będzie ponownie dostępne na satelicie Astra 1Kr od 13 sierpnia 2012.

 

Jednocześnie informujemy, że TVP INFO jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych.

 

źródło:TVP

 

To już wiadomo wszystko :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasyl - TVP Info z Astry nadal zakodowane w NDS. Sprawdzałem przed chwilą na starym Ferdku AF7318. Coś mi się wydaje, że TVP Info z Astry będzie jeszcze dziś kodowane z racji podsumowań Igrzysk Olimpijskich. Być może jutro odkodują, tak jak to było do tej pory (tj. sprzed 27 lipca 2012r.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po godzinie 0:00 leciał sobie jakiś dokument. Włączając TVP Info w analogu się zdziwiłem. Otóż w wersji Gorzowskiej ten dokument leciał w 4:3 (stacja normalnie nadaje w 16:9 letterbox, czyli przy materiale 4:3 powinien być pillarbox). Za to na TVP Wrocław był letterbox 16:9 i bez pasów po bokach.

 

Załączam dwa screeny:

scaled.php?server=100&filename=003oc.jpg&res=landing - TVP Gorzów Wielkopolski

scaled.php?server=542&filename=004olh.jpg&res=landing - TVP Wrocław

 

W momencie robienia screenów, był ustawiony format obrazu 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

@Szymon1999 - to i tak dobrze wygląda sytuacja z Gorzowem. Jeszcze do niedawna program TVP Info na stałe był nadawany w 16:9 (materiały 4:3 szły w pillarboxie). Jest progres ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naziemnym analogu (wrocław) TVP Info nadaje w 4/3 ,a było 16/9 niewiem dlaczego powiększyli do 4/3 ,w 16/9 tylko reklamy ,pogoda i serwis sportowy . A na satce w 16/9 oczywiście .

PS : http://www.youtube.com/watch?v=4Wh-aOYMUTA bardzo przyjemna muzyczka ,fajne są teraz te zestawienia prognozy pogody co godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...