Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na które każdy chciałby znać odpowiedź ale TVP nie pierwszy raz nas zaskakuje. Na Astrze TVP Info nadawane jest z transpondera należącego do TVP a na Hot Birdzie TVP Info nadają platformy cyfrowe, którym nie byłoby na rękę by jeden z kanałów w ich ofercie był niekodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie: na jakiej częstotliwości mogę obecnie odbierać TVP Info z satelity (Astra)? Od pewnego dłuższego czasu sygnał "zgasł" i za nic nie mogę ustawić. Dodam, iż na 10.862 nie wyszukuje mi żadnych kanałów. Analogiczna sytuacja z TVP Historia. Posiadam odbiornik Ferguson 2818SE. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek już wrócił, zegara cały czas nie ma.

 

Wydaje mi się też że belki z podpisami nieznacznie przesunięto do góry, teraz jeśli ktoś scopuje do 16:9 widzi treść belki (obraz widziany dokładnie powyżej paska). Na pewno dłubią też coś przy samym logo, obecnie wyświetlane jest jakby lekko większe (szersze w prawą stronę) co widać kiedy pojawia się np. belka "na żywo". Które jest przesunięte względem logo w lewo. Podobnie działo się w nocy przy powtórkach swego czasu. Kto wie, może pierwsze ruchy do psełdo kompatybilności z 16:9 (letterbox)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek zdaje się być większy. To chyba jednak prawda z 16:9 :( Czyli kolejny kanał nie do oglądania będzie...

 

I bardzo się z tego cieszę :jupi: . Zauważ, że za jakiś czas ty też (patrząc na ciebie to za jakieś 10-20 lat) będziesz miał tv 16:9, więc do tego czasu telewizje powinny się powoli zacząć przystosowywać do nowego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to byłem lekko zszokowany jak kilka dni temu oglądałem w "TVP Info" rozmowę Grzegorza Schetyny z dziennikarzami o obchodach rocznicy "Solidarności", gdzie prawie wszystkie pytania zadawała Agata Adamek z "TVN24". Nie wiem, ale do niedawna chyba takiej rozmowy gdzie prym wiodła reporterka "TVN24" by nie puścili, jeśli nie mogliby jej odpowiednio przemontować, a teraz widać coś się zmieniło...

 

Czyżby zarząd "TVP" miał jeszcze nadzieje na pozostanie na stanowiskach i chciał się przypodobać nowej "KRRiT"???

 

Co do przejścia na "16:9" to mam nadzieję, że jeśli to planują to też skorzystają z doświadczeń "TVN24" (tam na początku też mieli z tym różne problemy, ale teraz nie mam raczej zastrzeżeń, tzn. czarne paski po bokach zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli dany materiał jest często powtarzany to są one korygowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W nocy z 8 na 9, oraz z 9 na 10 września, na TVP Info był film dokumentalny (dwa odcinki) "Supermocarstwo" - czy znajdzie się osoba, która ma to nagrane i zechciałaby się podzielić? Proszę o kontakt na priv.

Swoją drogą, dawno nie było w TVP programów tak silnie antyamerykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info jest nadawany z Hot Birda przez Cyfrę+ w ramach swojej platformy. Na Astrze TVP Info jest nadawane przez samo TVP. Na Hot Birdzie TV Polonia i TVP Kultura jest FTA ale TVP wynajmuje na te kanały miejsce od Cyfry+. By TVP Info było na Hot Birdzie FTA TVP musiałaby płacić za miejsce na transponderze Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie oglądam, ale bardzo często trafiam na mecze żużlowe w TVP Info/Katowice.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to mecze są pokazywane nie tylko w ramach programu lokalnego (okienka), ale też w czasie kiedy na antenę powinno już powrócić TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...