Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Mateusz2006 napisał(a):

Odmładzanie kadry i legendarna dyskoteka w studiu TVP Info. 

Jeśli będę chciał włączyć sobie dyskotekę, to włączę sobie kanał muzyczny. Od TVP Info oczekuję informacji, a nie tego, żeby państwo Ogórek i Jakimowicz pląsali po studiu (szczególnie że ten ostatni pan moim zdaniem w ogóle nie powinien pracować w TVP i dobrze, że już go nie ma). A już kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tym, że puszczano tam muzykę, bo szczególnie w okolicach sylwestra strasznie z tym przesadzano, bo zdarzały się serwisy, w których nie było żadnej istotnej informacji, a jedynie migawki z Zakopanego.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radiofan napisał(a):

Zenek powinien pięknie zaśpiewać wszystkie jingle w stylu radiowym. Teraz tak na serio, zobaczymy komu zlecą i co usłyszymy. Jak usłyszymy pik pik pik to ja osobiście przełączę na inny program. 

Czyli jak kanał rzeczywiście będzie wyglądał dobrze to dalej będziesz pisał, że amatorka czy przemilczysz?

Jak będzie to wyglądało profesjonalnie, będzie nowa porządną grafika, logo jak należy i będzie to przyjemne dla oka to napiszę, że mi się podoba. Przecież napisałem kilka postów wcześniej, że obecnie podoba mi się jedynie: "100 pytań do...", które widziałem chyba dwa razy podczas zaglądania na ten kanał i muzyczka z identu reklamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czym innym jest nadanie jednej piosenki przy okazji programu w noc sylwestrową, a czym innym wypełnianie serwisów albo głównie relacjami z przygotowań do sylwestra i to nawet na 3-4 dni przed, albo puszczanie przez kilka dni po sylwestrze bardzo obszernych fragmentów kosztem czasu na informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adrian96 napisał(a):

kiedy "Panorama" przeszła na HD

"TeX" jest realizowany w HD od kwietnia 2016 roku.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/teleexpress-rusza-z-emisja-w-jakosci-hd

Jakimowicz udając autora muzyki do programu "Sportschau" i członka Modern Talking.

Minister Sprawiedliwości (dwutygodniowy) śpiewa w TVP info.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kirk napisał(a):

OK, ale czym innym jest nadanie jednej piosenki przy okazji programu w noc sylwestrową, a czym innym wypełnianie serwisów albo głównie relacjami z przygotowań do sylwestra i to nawet na 3-4 dni przed, albo puszczanie przez kilka dni po sylwestrze bardzo obszernych fragmentów kosztem czasu na informacje.

A ja lubiłem ten czas i oglądalność też mówiła sama za siebie, czego dziś nie można powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kirk napisał(a):

OK, ale czym innym jest nadanie jednej piosenki przy okazji programu w noc sylwestrową, a czym innym wypełnianie serwisów albo głównie relacjami z przygotowań do sylwestra i to nawet na 3-4 dni przed

Dokładnie, o tym właśnie mówię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radiofan napisał(a):

Teraz tak na serio, zobaczymy komu zlecą i co usłyszymy. Jak usłyszymy pik pik pik to ja osobiście przełączę na inny program. 

Pik pik pik jest też w BBC i jakoś tego nikt się nie czepia. Może dlatego, że to bardzo charakterystyczny motyw dla BBC News właśnie, który tam jest od lat. Co prawda z modyfikacjami, ale i tak.

 

Natomiast odnośnie oprawy muzycznej TVP INFO, zgodzę się odnośnie jednego - większa liczba różnych motywów/aranżacji. Bo tak to mamy tylko z chyba 4 (z czego jeden użyty w większości programów/pasm, niezależnie czy z pikami pod koniec czy bez nich) + krótkie bumpery.

Edytowane przez Kostka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność nie świadczy o niczym, co pokazują wyniki Republiki - najsłabsza technicznie, najsłabsza merytorycznie, a osiąga drugi wynik.

Wszyscy nie mogą być na pierwszym czy drugim miejscu, a skoro oba zajmują kolejno TVN24 i Republika, to chyba najgorzej świadczy, ale o widzach, bo ja nie rozumiem fenomenu żadnej z tych telewizji.

  • Popieram 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tak TVP wychowała sobie widzów przez ostatnie 8 lat, że nieważne co się dzieje to trzeba jechać po chamsku po złym panie T. i wszystkich którzy mają inne zdanie od jedynej słusznej partii. Mają kontynuację w Republice to naturalne, że tam polecieli. Poczekajmy bo jeszcze kilka lat i ten elektorat, a zarazem widownia mocno zacznie się wykruszać... TVP Info jest dla nich teraz zbyt "lajtowe". Też nie sądzę, że starsze osoby na wsiach zwracają akurat jakoś szczególnie uwagę na oprawę graficzną czy wygląd studia. Zresztą oglądalność takiego kanału jak Republika jasno to akurat pokazuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze i obecne TVP info nie ma nic wspólnego z rzetelnością.
O rzetelności dziś mówią Ci, co kiedyś mówili, że jest nierzetelne, bo po prostu teraz TVP info pokazuje im informację zgodnie z ich oczekiwaniami. Podobnie jak Ci co dziś twierdzą, że jest nierzetelne, bo po prostu nie dostają tam informacji której oczekują.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo. Ja wcale nie uważam, że obecna TVP Info jest jakoś bardzo rzetelna bo pasuje mi taki akurat przekaz. Sam zwróciłem wczoraj uwagę na brak konferencji PiS-u na tym kanale. Ma być wszystko! Tu bardziej chodzi o język przekazu, o kulturę przekazu. Ta obecna jest z goła inna i ja głównie to chwalę. Jest lepiej jeśli chodzi o dostępność chociażby konferencji prasowych, ale mamy też na przykład takiego kwiatka jak wczoraj i to potępiłem. Zastanawiam się z czego to wynikało bo TVN24 też tego nie transmitował a nie oszukujmy się konferencja prezesa to raczej coś czego się nie pomija nawet tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

. Jak się ma 2 a potem 3 miliardy rocznie, środki z abonamentu, ze sponsoringu, z reklam, można więcej.

Zaraz, zaraz! Przecież pisałeś, że ta kasa szła na spłatę długów powstałych przez złe zarządzanie.

4 godziny temu, Ipo napisał(a):

Poczekajmy bo jeszcze kilka lat i ten elektorat, a zarazem widownia mocno zacznie się wykruszać..

Tę śpiewkę słyszałem naście lat temu w przypadku Trwam-u. Przez ten czas, partia, której wyborcy mieli ponoć wymierać, zdążyła dwa razy wygrać wybory.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ipo napisał(a):

Też nie sądzę, że starsze osoby na wsiach zwracają akurat jakoś szczególnie uwagę na oprawę graficzną czy wygląd studia. Zresztą oglądalność takiego kanału jak Republika jasno to akurat pokazuje.

To nie jest kwestia wieku czy "wsiowości". Dam dwa przykłady:

1. od czasu COVIDa okazało się, że nawet stacje które do niedawna musiały wysyłać profesjonalistów lub trzeba było się udać do studia aby udzielić wywiadu teraz zadowolą się aplikacją Skype czy WhatsApp. Przykładem jest mój znajomy, który jest profesorem i specjalistą w swojej dziedzinie. Kiedyś musiał udawać się do Warszawy jak go proszono o wywiad, a teraz się śmieje że obecnie wywiadów udziela siedząc przed laptopem w gaciach we własnym salonie

2. córka znajomej mnie zaszokowała mówiąc, że ona i większość jej znajomych ogląda większość filmów na ekranikach smartfonów. Ja się drapię w głowę czy 65 calowy ekran mojego telewizora podłączonego do wzmacniacza stereo (ale lampowego) oraz kolumn o pojemności połowy mojej lodówki (bynajmniej nie turystycznej) jest wystarczającym setupem, ona i ludzie w jej wieku opędzą się ekranikiem formatu A6 i głośniczkami wielkości paznokcia, o mocy liczonej w miliwatach

 

Po prostu dla zdecydowanej większości odbiorców standardy techniczne mają coraz bardziej marginalne znaczenie. I co więcej ten odsetek chyba rośnie, a nie maleje.  Taki paradoks.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...