Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, satmaniak2000 napisał(a):

Obecne TVP Info szoruje po dnie oglądalności i ciągle ma wpadki techniczne, graficzne. Może mi podasz jaki był powód, że odszedł z TVP Tomasz Marzec i dzięki niemu będzie kontrola w TVP, tak tam jest teraz super? Dlaczego spadła oglądalność PnŚ, nawet Dorota Wellman skrytykowała sposób przejęcia TVP i późniejszych działań.

Co mnie interesuje jakiś Marzec? Nie wiem kto to jest nawet. Nie jego dotyczyła twoja wypowiedź więc przestań mydlić oczy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, satmaniak2000 napisał(a):

Może mi podasz jaki był powód, że odszedł z TVP Tomasz Marzec

To jest tak dobry argument jak np. ten że zgubiłeś w bloku klucze, ale w zeszłym roku okradli sąsiada, więc to na pewno ten sam złodziej Ci je wyciągnął z kieszeni.

Nie znasz jak widzę powodu z jakiego Roch Kowalski zrezygnował z pracy w TVP Info, pozostając w PR.

Nikt z nas nie zna, zatem podłączanie tego pod sprawę z Tomaszem Marcem na razie jest na wyrost i tylko o tym jak sądzę jest mowa. To jest Twoja nadinterpretacja, snucie domysłów, plotek a nie stwierdzenie faktu.

 

Swoją drogą mnie podobały się programy które prowadził. Szkoda że rezygnuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Dlaczego prezenterka, która relacjonowała wydarzenia na granicy z Białorusią i była oskarżona przez media że przebywała nielegalnie w strefie wyjątkowej jest degradowana z funkcji prowadzącej serwis informacyjny na antenie centralnej i regionalnej, a osoba atakująca straż graniczną dostaje program reality show w TVP?  

Pierwsza była związana z poprzednią władzą, a druga nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych informacji wynika że Roch Kowalski będzie zatrudniony w PR. Na to wygląda że dotychczas występował w PR na innej umowie niż o pracę.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-info-polskie-radio-24-poranki-podcasty-roch-kowalski

Cytat

Związany dotychczas z TVP Info Roch Kowalski, od 1 września będzie na stałe zatrudniony w Polskim Radiu 24 – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Cytat

Potwierdzam, że żegnam się z TVP Info, ale zostaję w Polskim Radiu 24 – mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Roch Kowalski. - O dalszych planach poinformuje sam nowy pracodawca w komunikacie – dodawał. Nowym pracodawcą dziennikarza będzie Polskie Radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to Roch Kowalski od lat był radiowcem. Może odszedł z TVP INFO bo praca w tv to jednak coś innego niż w radiu. Było nie było pracując w tv trzeba jakoś wyglądać, być ubranym. A w radiu to można przyjść do pracy nieogolonym, niewyspanym, w tej samej koszuli co wczoraj i nikt na to nie zwróci uwagi. Przed nagraniem jakiegoś materiału dla tv trzeba się przypudrować żeby się nie świecić. Trzeba ustawić jakieś oświetlenie, kamerę. A w radiu, przysiądzie sobie na parapecie, nagra co trzeba i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama będzie emitowana tylko w TVP INFO. Program będzie dłuższy a także urozmaicony o nowe formaty. Jak dla mnie, świetna decyzja. Bez sensu było puszczać to na dwójce, zmiany są potrzebne. Może "Panorama" zastąpi program "Minął Dzień" od września a w jego miejsce lecieć będzie nowy program satyryczny. Panoramę widziałbym gdzieś tak o 23:00 z nową oprawą programu. 

23 godziny temu, satmaniak2000 napisał(a):

 

 odszedł z TVP Tomasz Marzec i dzięki niemu będzie kontrola w TVP

Siłą go na smyczy do TVP nie brali, zresztą moim zdaniem jego głos nie nadaje się do głównego serwisu TVP. Oczywiście miał prawo do podjęcia takich kroków, zobaczymy wyniki kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpewniej z ramówki TVP Info spadnie „Pytanie dnia" gdyż będzie zmieścić programy publicystyczne tak by kończyły się o 21:00. Obecnie wychodzą one poza tą porę. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oprawa Panoramy jak i czołówka jest bardzo dobra, zresztą za PiS w TVP Info pasma miały bardzo fajne czołówki i grafikę i każde pasmo miało swoją czołówkę i było dopracowane graficznie i techicznie . Teraz wygląda to mega biednie, tanio i jest niedopracowane i z tą zmianą czołówki to kombinują by coś zmienić na siłę, bo wcześniejsza ekipa odświeżyła czołówkę Panoramy to my się teraz na siłę musimy od nich odciąć i zrobimy swoje - słabe to jak i całe TVP Info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Poland napisał(a):

Chyba najpewniej z ramówki TVP Info spadnie „Pytanie dnia" gdyż będzie zmieścić programy publicystyczne tak by kończyły się o 21:00. Obecnie wychodzą one poza tą porę. 

Raczej nie spadnie, obecnie jest przedstawiany jako "główny program publicystyczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończy się na tym że całośč programu trafi do TVP1 przez co na TVP Info pasmo publicystyczme ruszy o 20:00 tak by program komentatorski Katarzyny Kasi i Tomasza Sianeckego ruszył o 21:00 nie mając tym ruchomej godziny emisji tak jak emitowany o tej porze obecnie program „Minął Dzień" który to moim zdamiem zostanie w ramów dce ale zostanie spychnięty na godzinę okolicy 23:00. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radiofan napisał(a):

Panorama będzie emitowana tylko w TVP INFO. Program będzie dłuższy a także urozmaicony o nowe formaty. Jak dla mnie, świetna decyzja. Bez sensu było puszczać to na dwójce, zmiany są potrzebne.

 

A ja się zgodzę z jedną z opinii przedstawionych na Media2, że to niszczenie dorobku TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogodzą „Pytanie dnia" z publicystyką tak by program o 21:00 nie miał ruchomej godziny emisji? Obstawiam jeszcze że może być tak że „Pytanie dnia" przejdzie na 19:00 tak by zwolnić swój dotychczasowy slot dłuższej publicystyce wzorem sytuacji z soboty i niedzieli. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, satmaniak2000 napisał(a):

co to za pomysł by po tylu latach wyrzucać z TVP2 Panoramę? 

Ranga programu dawno została obniżona, więc dużo to nie zmienia. Panorama w TVP2 miała sens jak nie było TVP INFO. 

4 godziny temu, michael112 napisał(a):

 niszczenie dorobku TVP.

W TV nie możemy kierować się, że coś jest legendarne, bo coś nowego kiedyś też będzie legendarne. Telewizja idzie do przodu, mają taki pomysł by usunąć program informacyjny ze stacji głównie rozrywkowej to zobaczymy jak to wyjdzie. Nie jest to żadne niszczenie dorobku a co najwyżej koniec pewnej historii, na której miejsce wejdzie nowa. Jeśli panorama ma być dłuższym programem podsumowującym dzień to będzie to dobre wyjście, nie będzie trzeba emitować "Minął Dzień". Może Panorama z dwoma prowadzącymi będzie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że "Wiadomości" i "Panorama" powinny być jedną redakcją, bo to po prostu wywalanie pieniędzy w błoto. 

 

Samą "Panoramę" zawsze oceniałem jako najgorszy serwis informacyjny z całej piątki. 

 

Czy jednak zmiana jest dobra? Moim zdaniem nie. Na zachodzie stacje ogolnotematyczne rozwijają newsy. U nas jest odwrotnie co nie jest zrozumiałe. Bo tv jest w odwrocie. I w sumie tylko sport, duże widowiska rozrywkowe i właśnie newsy mogą jeszcze do tv przyciągać. Stąd też można było pomyśleć ze zmianą godziny emisji, a nie przenosić do Info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po wznowieniu nadawania "Panoramy" ten program jest ruchomy i widać, że zszedł na dalszy margines, ja już chyba wolę stały, dłuższy program TVP INFO z większą ilością tematów niż program, który codziennie leci o innej godzinie tak jak się podoba TVP albo kiedy pracę skończy redakcja sportowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg TVP Info i TVP2 jest taki sam. Dla widza nie ma żadnej straty w tym że Panorama będzie tylko w TVP Info. 

Mam zatem wrażenie że część opinii ma bardziej charakter sentymentalny, hisztoryczny. 

Jeśli program ma być rozbudowany, to jako widzowie na tym zyskamy. Dodarkowo kto nie chce oglądać serwisów informacyjnych w TVP2 otrzyma do wyboru rozrywkę. Nie widzę tu nigdzie minusów. 

Inną sprawą jest czy Panorama utrzyma widownię po tej zmianie, bo pewnie będzie ciut mniejsza. Ale to nie będzie wynikać z tego że nie ma możliwości oglądania, a z tego że niektórym nie vędzie się chciało zmienić kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...