Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, że biedna TVP potrafi, a komercji nie stać. Podejrzewam, że w innym kraju odsądziliby ich od czci i wiary i nie opłaciłoby im się odstawiać takiej fuszerki. Wyobraźcie sobie, że wszystkie sondaże tak wyglądają. Jaka to ogromna manipulacja opinią publiczną. Pal licho wieczór wyborczy, tu i tak nie miały wpływu na wynik, a po nocy dowiedzieliśmy się prawdy. Ale co z sondażami które są ogłaszane PRZED rzeczywistymi wyborami? Wniosek jeden: robić swoje a nie przejmować się świadomymi lub nie, ale manipulacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są raczej manipulacje. Pracownie robiące sondaż dla stacji komercyjnych poszły na łatwiznę i wykonały sondaż złą metodą, która ma za duży margines błędu. Wiarygodność TVP dzięki zamówieniu sondażu exit poll wzrosła znacznie. Co nie zmienia faktu, że prezentowanie na antenie sondaży w czasie kampani wyborczej sugerowało wybitnie jedynie dwóch słusznych kandydatów, ale to już inna bajka;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sondaze" to typowa socjotechnika, stosowana od lat w Polsce

 

wyniki sondazy to swietny sposob na manipulacje, zeby TVN mogl swojemu pupilkowi podniesc poparcie o pare procent, a obnizyc konkurentowi

 

przypominam jak bylo podczas wyborow prezydenckich w 2005 - Tusk w sondazach podawanych przez TVN mial kilkunastoprocentowa przewage nad Kaczynskim ...

 

Tyminskiemu w 1990 tez nie dawano zadnych szans w sondazach, a wszedl do II tury pokonujac Sile Spokoju :lol2:

potem szybciutko dorobiono legende, ze bije indnianska zone, bo KTOS wystraszyl sie ze pokona nawet i Walese, a juz wtedy Tyminski mial w teczce kwity na TeWuBoleslawa :lol2:

 

 

np. w Szwajcarii - kraju o duzo wiekszej kulturze politycznej niz u nas - jest zakaz podawania wynikow sondazy na MIESIAC przed wyborami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają pamięć wybiórczą.

Podczas wyborow prezydenckich w 2005 - Tusk w sondazach podawanych przez TVN mial kilkunastoprocentowa przewage nad Kaczynskim ...

W ostatnim piątkowym sondażu TVN przewaga Tuska była już niewielka.

Tyminski mial w teczce kwity na TeWuBoleslawa.

W teczce miał co najwyżej kanapki. Sam się do tego po latach przyznał.

 

Wczoraj podczas programu "Prosto z Polski" brakowało pod logo zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondaż w TVP przeprowadzono na próbie 50000 osób, w TVN na próbie 6000 a w Polsat News na 5000 osób. TVP przebiła wszystkich a TNS OBOP zawstydził konkurencję.
Ciekawe, że biedna TVP potrafi, a komercji nie stać.

Jeśli telewizje komercyjne zleciły (według TVP) 10-krotnie tańsze sondaże telefoniczne, to jestem ciekaw, ile TVP zapłaciła TNS OBOP za swój, na próbie 50000 osób? Może niech podadzą kosztorys! TVP ostatnio zarobiła 17 mln zł, więc jest co wydawać! Ludzie, ruszcie trochę głową!

 

np. w Szwajcarii - kraju o duzo wiekszej kulturze politycznej niz u nas - jest zakaz podawania wynikow sondazy na MIESIAC przed wyborami

A w USA w ogóle nie ma ciszy wyborczej... Co nie zmienia faktu, że jestem podobnego zdania - gdyby był zakaz publikowania sondaży na miesiąc przed wyborami (sztaby mogłyby sobie robić sondaże na własne potrzeby), to nie byłoby manipulowania społeczeństwem i może wtedy głosy w I turze ułożyłyby się bardziej równomiernie, a nie tylko na dwóch kandydatów, którzy "na pewno" wejdą do II tury, a na resztę "szkoda głosować i marnować głos".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie (w zw. z wyborem nowego marszałka w sejmie) tvp info działa w sposób nietypowy. ze względy że leci pasmo regionalne, mamy teraz taką sytuację. Poznań nadaje region, ale warszawka daje ze swoim logo przekaz tvp info z sejmu.

 

mobilephoto201007081813.jpg

 

jak w Waszych regionach?

 

ps. nie lepiej zostawić region w spokoju, a na sat dać tvp info nonstop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info przez 24 godziny na satelicie a pasma lokalne tylko naziemnie to według mnie bardzo dobre wyjście z sytuacji. Ideałem byłoby oczywiście gdyby wszystkie regiony nadawały na satelicie. Ostatnio obserwuję niezwykłą łatwość w odbieraniu regionom czasu na rzecz TVP Info. Nawet gdy nic się nie dzieje to zabiera się czas by dyskutować o niczym w studiu. Czas regionom powinno się odbierać w NADZWYCZAJNYCH sytuacjach. Dzisiejsza zagrywka z TVP Warszawa jest sprytnym posunięciem i zastosowałbym ją już dużo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę nadawanie TVP Info przez 24 godziny na dobę za pośrednictwem satelity może i byłoby lepszym rozwiązaniem, ale zdaje się, że TVP Warszawa nadawane jest właśnie z playoutu TVP Info. To tak swoją drogą, kwestia zmiany rozwiązań technicznych i będzie grała muzyka. Owszem, wy, ja, może też inni wolą regiony. A co jeśli ktoś ma dostęp naziemny tylko do TVP Info i chciałby obejrzeć właśnie nagłą transmisję z Sejmu zamiast oglądać programy lokalne? Wtedy takiemu się nie dogodzi. Jeśli owy przekaz poszedłby w TVP1 lub TVP2, też by był płacz i lament, że z ogólnopolskich anten robi się polityczną tubę, sieczkę, itede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że programy regionalnie powinny być zmieniane co tydzień na satelicie. Przykładowo, jeden tydzień TVP Warszawa, drugi tydzień TVP Poznań, TVP Łódź i tak dalej.

 

Tak samo jest we włoskim RAI 3, co jakiś czas (nie wiem dokładnie co ile), jest nadawany program lokalny na satelicie z innego regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...