Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, swordfish napisał(a):

Czyż zadał pytanie jak pozbyć się 7 mln osób głosujących na PiS. Zabrzmiało dla mnie jak próba segregacji i "unicestwienia".

To ja może przytoczę całe te pytanie

„Panie premierze, to pojednanie, o którym pan przez chwilę mówił, to jest pojednanie, które zafundują nam, mam nadzieję, politycy. Ale myślę sobie, pojednać, w tym znaczeniu, o którym pan mówił w kampanii,musi się z grubsza siedem milionów ludzi z dwunastoma. I ciekaw jestem, jaki ma pan na to plan, bo widział pan obrazy na ulicach Warszawy wczoraj . Słyszał pan, nie będę cytował, myślę, że pan doskonale zapisał w pamięci, cytaty także o sobie. Te siedem milionów ludzi nie znikną. Czy pan ma na ten problem jakiś plan?”

Nie, Czyż zadał pytanie jaki pomysł na pojednanie wyborców PiS i Koalicji Rządzącej ma Premier. Naprawdę, żeby to pytanie rozumieć w inny sposób to trzeba się postarać. No i w sumie gołym okiem widać, komu tutaj nie zależy na tym pojednaniu ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, swordfish napisał(a):

Według mnie Witwicki lekko odstawał od Werner i Czyża. Tamci rozsiedli się wygodnie z założonymi nogą na nogę. Witwicki siedział jakby szykował się do skoku. Jako jedyny próbował zadawać pytania o dualizm prawny i delikatnie atakował. Oczywiście, jak na standardy mediów liberalnych. Werner i Czyż potakiwali głowami. Przyjmowali słowa Tuska jako święte i niepodważalne. Czyż zadał pytanie jak pozbyć się 7 mln osób głosujących na PiS. Zabrzmiało dla mnie jak próba segregacji i "unicestwienia". Dobrze, że zostawił 1,5 mln głosujących na Konfederację (konfederaci nie popierają aktualnej koalicji rządowej i nie chcą, aby ich wrzucać do pisowskiego worka 7 mln głosów). 

 

Obejrzyj raz jeszcze wywiad, polecam w całości :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Radamantys napisał(a):

A dlaczego miałoby być to 5 tysięcy brutto? Lis w tamtych latach był najpierw czołowym dziennikarzem TVN, potem mocno walczył o niego Polsat, gdzie też jego program "Co z tą Polską?" kręcił znakomite oglądalności, więc TVP też musiało zapłacić wysoka stawkę, ale sama TV wychodziła na tym na plus, bo ten program zwyczajnie się spłacał, niezależnie co sądzić o tym, co się stało się z Lisem wiele lat potem i jaki upadek zaliczył teraz. 

Dodam, ze oprócz kwoty np 92 tysięcy drugie tyle dokladala TVP. Czyli tak naprawdę to było 200 tysięcy zł. I co ważne jakoś po odejściu z TVP decyzja Janusza Daszczyńskiego żadna inna stacja telewizyjna nie przygarnęła Tomasza Lisa choc byl jak przekonujecie kurą znosząca złote jaja. Zapewne dllatego, ze żadna stacja nie była skłonna spełnić jego oczekiwań odbiegających od rynkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo wrzuciłem całą wypowiedź, a nie tylko wycięte jedno zdanie, żeby można było samemu wyciągnąć kontekst. Po to w szkole podstawowej na lekcjach Języka Polskiego uczy się czytania ze zrozumieniem, żeby potrafić wyciągnąć kontekst z całej wypowiedzi a nie brać sobie jedno zdanie pasujące do postawionej tezy i na jej podstawie tworzyć wnioski. 
Prawdę mówiąc, czytając te całe pytanie, nawet bym nie pomyślał, że można to w taki sposób interpretować. Od początku wypowiedzi mowa jest o pojednaniu i tak jest do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś z głowami niektórzy dopatrując się w takich słowach próbę unicestwienia 7 mln osób. Tak właśnie rodzą się te wszystkie chore hasła i teksty wcześniej na Republice a wcześniej w TVP Info.  To forum tak strasznie schodzi na psy...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
Godzinę temu, swordfish napisał(a):

"7 mln osób NIE ZNIKNIE. Czy ma Pan na TEN PROBLEM jakiś plan?"

 

Nie zniknie ten problem. Dobrze usłyszałem. Próba segregacji i pozbycia się 7 mln osób.

Też tak to odbieram.

Edytowane przez Kirk
Usunięto komentowanie decyzji moderacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał(a):

"7 mln osób NIE ZNIKNIE. Czy ma Pan na TEN PROBLEM jakiś plan?"

 

Nie zniknie ten problem. Dobrze usłyszałem. Próba segregacji i pozbycia się 7 mln osób.

Dlaczego wyciągasz te dwa zdania z całej wypowiedzi? Przecież @mrozio11 zacytował całą wypowiedź z której jasno wynika, że wyrażenie, że "7 mln osób nie zniknie" odnosi się do konfliktu politycznego i że problem sam się nie rozwiąże. Trzeba poszukać jakiegoś rozwiązania.  

 

Jeżeli ktoś tego nie zrozumiał to albo podchodzi do tego z wyjątkową ignorancją albo ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. 

Edytowane przez k05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć ogrom złej woli by w ten sposób w ogóle myśleć. Nikt nie powiedział o segregacji tylko o pojednaniu. Sam Tusk powiedział, że on widział tych ludzi i nie był to marsz milionerów, tylko ludzi złych na niego. Jak można wyciągać takie wnioski. Co wy macie w głowach, to się w głowie nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To interesujące zjawisko socjologiczne że trzech użytkowników sympatyzujących z PIS odbiera słowa wyrwane z kontekstu tak samo. Na Waszym miejscu bym się do tego nie przyznawał. Wasi poloniści zapadliby się pod ziemię z umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem na czym polega problem z pytaniem od Marka Czyża. Jego pytanie jest zbyt długie i skomplikowane językowo. Wysłuchawszy całość pytania, rozumiem, że chodzi o kwestię pojednania i schłodzenia tej tzw. wojny polsko-polskiej.

Jednakże, gdy przeczytałem pytanie tylko pobieżnie, to zwróciłem uwagę na ostatnie półtora zdania, co zmienia kompletnie odbiór, "7 milionów osób nie zniknie" i "ten problem" obok siebie. Niestety, daje to idealny powód do wyrywania z kontekstu, co, jak już widać na forum, jest czynione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wrócimy do sylwestrowej wypowiedzi Pietrzaka, który na początku zaznaczył, że powie teraz "okrutny żart". Inteligencja odczytała zupełnie inaczej kontekst słów niż autor miał na myśli.

Podsumujmy. Według Was - Pietrzak segreguje, a Czyż jednoczy?

 

Teraz prezenterka w TVP Info jest ubrana cała na bialo. Do tego białe, jaskrawe tło. Czy tak ustawione kolory nie są zabójcze dla OLEDów? Pierwszy raz spotykam się z prezenterem ubranym na biało. W technice telewizyjnej kamerzyści nie lubią barw skrajnych, np. czarnego lub białego. Zawsze proponują, aby ubiór był kolorowy. Dobrze to rozumiał sztab wyborczy prezydenta Kwaśniewskiego każąc mu ubierać błękitne koszule i jaśniejsze garnitury. Aby nie miał białej koszuli i czarnego garnituru.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swordfish napisał(a):

Pierwszy raz spotykam się z prezenterem ubranym na biało.

O ile dobrze pamiętam, to Magdalena Ogórek często miała białe kreacje, przy czym jak prowadziła np. "Studio Polska" realizowane w ciemnym studiu, to może nie było to aż tak mocne OLEDów.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pada liczba 7 mln i w tym kontekście określenie  problem? Dlaczego wspomina wyłącznie o czwartkowym marszu tak jakby nie było innych marszów i mocnych haseł pod adresem lidera partii opozycyjnej i ich wyborców? To samo pytanie nacechowane stronniczością, a może być współwinni tego podziału są także D. Tusk i jego wyborcy?  @dvbtowiec właśnie umiejętność czytania i sluchania polega na rozumieniu kontekstu pytania, ktore wybrzmiało.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

To interesujące zjawisko socjologiczne że trzech użytkowników sympatyzujących z PIS odbiera słowa wyrwane z kontekstu tak samo. Na Waszym miejscu bym się do tego nie przyznawał. Wasi poloniści zapadliby się pod ziemię z umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

I vice versa odnośnie wypowiedzi Pietrzaka. Werner i Czyż zachowywali się wczoraj dokładnie tak samo, jak "uwielbiana" przez niektórych Danusia w wywiadzie z Kaczyńskim.

Edytowane przez Mr. Music
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swordfish napisał(a):

Teraz wrócimy do sylwestrowej wypowiedzi Pietrzaka, który na początku zaznaczył, że powie teraz "okrutny żart". Inteligencja odczytała zupełnie inaczej kontekst słów niż autor miał na myśli.

Widzisz różnicę pomiędzy "co autor miał na myśli", a sensem całej wypowiedzi?

Jeśli pozostawiasz pole do interpretacji, to każdy wyciąga własne wnioski.

W wypowiedzi Czyża nie trzeba się domyślać co miał na myśli. Wystarczy UWAŻNIE posłuchać jego pytanie.

Wypowiedź Pierzaka uważacie za wyrwaną z kontekstu? Podajcie ten kontekst. Poczytamy.

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

właśnie umiejętność czytania i sluchania polega na rozumieniu kontekstu pytania, ktore wybrzmiało.

przykro czytać jak brniesz dalej :)

Godzinę temu, Mr. Music napisał(a):

I vice versa odnośnie wypowiedzi Pietrzaka. Werner i Czyż zachowywali się wczoraj dokładnie tak samo, jak "uwielbiana" przez niektórych Danusia w wywiadzie z Kaczyńskim.

Domyślam się że Ci jej brakuje i szukasz usilnie kopii. Ale oryginał jest tylko jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgadzamy się co do tego, że Witwicki jako jedyny z tej trójki nie był klakierem. Próbował zadać "niewygodniejsze" pytania, ale w bardzo subtelnej formie. Jako jedyny nie rozsiadł się w fotelu. Jego mina wskazywała, że nie do końca jest zadowolony z odpowiedzi. Tusk pod koniec wywiadu był wyraźnie zmęczony i zaczynał się jąkać, częściej kierował ze zdenerwowania palec wskazujący do nosa jakby chciał się podrapać. Tusk nie ma tej młodości co przy zakładaniu PO z Płażyńskim i z Olechowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec kontekst pokazal Ci użytkownik @ronnie84 w odpowiednim wątku dotyczacym J. Pietrzaka.

@dvbtowiec nigdy nie twierdziłem, ze Czyż chciał segregować, ale z jego wypowiedzi niestety być moze bez woli, ale wyszło,że 7 mln osób problemem. To akurat jest jasne. Gdyby ich nie było nie byłoby podziału, ale oni są i nie znikną, wiec jak rozwiązać problem podziału. Pytanie fatalnie skonstruowane, mógł powiedzieć o głębokim podziale społecznym widocznym na różnych manifestacjach i jak to rozwiązać bez wskazywania konkretnej grupy( wyborcy PiS) . 

P. S. Przypominam sobie, ze krytykowano debatę przed wyborami, ze za dlugie pytania tu także to pytanie bylo za dlugie

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

@dvbtowiec kontekst pokazal Ci użytkownik @ronnie84 w odpowiednim wątku dotyczacym J. Pietrzaka.

@dvbtowiec

Pokazał co najwyżej swoją interpretację, bo Pietrzak do tego w swej wypowiedzi się nie odnosił. Mało tego gdy Pietrzak tłumaczył się następnego dnia, także sam do tego się nie odnosił.

Ja zatem nie pytam was o kontekst waszych wyobrażeń co autor miał na myśli, a o oryginalną wypowiedź Pietrzaka która przeczy temu że krytyka jego wypowiedzi odnosiła się do czegoś co w pełnej wypowiedzi brzmi inaczej. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...