Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, fanbonda napisał(a):

Politycy nie są od decydowania kto jest dziennikarzem, a kto nie.  Można oceniać, ze ktoś jest złym czy dobrym dziennikarzem. Jednak nie to czy jest dziennikarzem, w Polsce taka moda, ze dziennikarz nam nieprzychylny tym dziennikarzem nie jest. P. S. Moje pytanie było skierowane do konkretnego użytkownika forum. Opinia pana Grabca mnie nie interesuje.

to kto jest od decydowania kto jest dziennikarzem, a kto nie? :)

kazdy moze sie zaczac tytulowac dziennikarzem na bazie wlasnego widzi mi sie?

no to od dzis jestem dziennikarzem :)

i jako dziennikarz stwierdzam, ze funkcjonariusze tvp nie sa dziennikarzami

mam prawo, gdyz jestem dziennikarzem, bo wlasnie przed chwila sie nim mianowalem :)

 

to, ze ktos sie dorwal do mikrofonu (albo precyzyjniej: zostal wskazany przez pis :) ) nie oznacza, ze jest dziennikarzem tak samo jak spawaczem nie jest kto sie dorwal do migomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest, bo albo jesteś dziennikarzem po szkole i uprawiasz ten zawód, albo np. trafiasz do dziennikarstwa jako były rzecznik partii i wówczas uprawianie tego zawodu jest wątpliwe co do jego profesjonalizmu. Przykładów nie trzeba szukać, wystarczy włączyć stację w wątku której jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał(a):

jesteś dziennikarzem po szkole i uprawiasz ten zawód

Nie trzeba kończyć studiów dziennikarskich, by być dziennikarzem. Tu jest ważniejsza kwestia wykonywania zawodu. Natomiast nie istnieje coś takiego jak jakiś "trybunał" orzekający, kto jest dziennikarzem, a kto nie. Można być nierzetelnym dziennikarzem, marnie wykonującym zawód, ale być nadal dziennikarzem, jak np. redaktor Kłeczek.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy to "za każdym razem epatuję pisowską narrację"? Zazwyczaj wypowiadam się apolitycznie i to na wątkach niepoświęconych kanałom informacyjnym, więc przytocz te moje wpisy o których mówisz (o ile takie są) np. ze wczoraj, z przed tygodnia, roku itd.

Jedynie dwa ostatnie posty mogą być bardziej polityczne, ale na pewno nie jak ty twierdzisz "epatuję pisowską narrację"

Więc radzę nie obrażać wszystkich na prawo i lewo tylko dla tego, że mają inne poglądy niż Ty

2. Jeśli stwierdzenie, że uchwała znosi ustawę jest "pisowskie", to Szymon Hołownia jest "pisowcem" bo sam tak stwierdził wczoraj

1 godzinę temu, tracer10 napisał(a):

TVN to prywatna stacja i może sobie robić co chce i popierać kogo chce, jak będą chcieli 24/h pokazywać Tuska to MOGĄ.

3. A kojarzysz coś takiego jak etyka dziennikarska?

Jednym z zasad tej etyki jest: bezstronność - więc nie może popierać kogo chce, bo w tedy będzie stronnicza

Edytowane przez Bartosz10
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartosz10 napisał(a):

3. A kojarzysz coś takiego jak etyka dziennikarska?

Jednym z zasad tej etyki jest: bezstronność - więc nie może popierać kogo chce, bo w tedy będzie stronnicza

Moim zdaniem to nie stoi w sprzeczności. Można sympatyzować z określoną opcją, ale równocześnie rzetelnie informować o tej formacji. Byleby nie były to materiały kreujące rzeczywistość.

Poza tym nie czarujmy się nie ma dziennikarza nie mającego swoich poglądów, każdy je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tu mamy inne zdanie. Ja rozróżniam dziennikarza od  osoby wykonującej określone polecenia polityczne i każdy moim zdaniem ma prawo do takiej oceny.

Jest wiele dziennikarzy TVP, którzy pracowali w TVP jeszcze za rządów PO (np. Krzysztof Ziemiec, Adrian Klarembach itd.) i wtedy byli dziennikarzami. A tu nadeszła zmiana władzy i pyk - już są "pseudo dziennikarzami"

Bardzo to ciekawe, że w zależności od tego gdzie pracuje dany dziennikarz (nawet gdyby był rzetelny i obiektywny) będzie "zwykłym" dziennikarzem, albo "pseudo dziennikarzem".

A tak przy okazji - nawet sami posłowie PO tytułowali pracowników TVP dziennikarzami gdy byli w studio (za czasów rządów PiS) więc skoro sami posłowie tak tytułują pracowników TVP, to nie wiem po co ta dyskusja

16 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Można sympatyzować z określoną opcją, ale równocześnie rzetelnie informować o tej formacji.

Tak, ale jeśli jawie wspiera daną partię i faworyzuje ich jednocześnie utrudniając wypowiedzi członkom partii przeciwnej (np. wyłączając mikrofon), to to już jest złamanie etyki dziennikarskiej

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Jest wiele dziennikarzy TVP, którzy pracowali w TVP jeszcze za rządów PO (np. Krzysztof Ziemiec, Adrian Klarembach itd.) i wtedy byli dziennikarzami. A tu nadeszła zmiana władzy i pyk - już są "pseudo dziennikarzami"

Bardzo to ciekawe, że w zależności od tego gdzie pracuje dany dziennikarz (nawet gdyby był rzetelny i obiektywny) będzie "zwykłym" dziennikarzem, albo "pseudo dziennikarzem".

No to pyk, "dziennikarz"

645b9096-a6ff-44e3-afb0-863a32cad109

 

 

20 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Tak, ale jeśli jawie wspiera daną partię i faworyzuje ich jednocześnie utrudniając wypowiedzi członkom partii przeciwnej (np. wyłączając mikrofon), to to już jest złamanie etyki dziennikarskiej

W dobrym wątku jesteś wypowiadając to zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...