Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione w internecie bardzo ciekawy komentarz :

 

Cytat

Nikt tak naprawdę nie wie co było rzeczywistym powodem tej tragedii. Media i politycy skupiają się na wzajemnych oskarżeniach kto pomógł zidentyfikować ofiarę pedofilii twierdząc że to było przyczyną samobójstwa chłopca. Tak jest wygodnie bo PO  może coś ugrać politycznie na tragedii dziecka oskarżając TVP , dziennikarza, studenta że to oni są winni jego śmierci. Nikt nie mówi że zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2020 r a miesiąc później prokuratura zatrzymała podejrzanego Krzysztofa Falińskiego. Te informacje są dostępne w Internecie i zajęło mi ich odszukanie kilkanaście minut. Od września 2020 roku pedofil siedział w więzieniu ale ostateczny wyrok, prawie 5 lat więzienia zapadł dopiero pod koniec 2022r. Przez dwa lata udawało się zachować dyskrecję, i to był czas aby poważnie zaopiekować się dzieckiem. Czy matka zrezygnowała z polityki, z przebywania w Warszawie aby być bliżej dziecka. Czy odcięła się od środowiska politycznego z którego wywodził się przestępca? Czy nie zdawała sobie sprawy z tego że po wydaniu prawomocnego wyroku opinia publiczna się o tym dowie? Czy przygotowała na to syna? Może przyczyn samobójstwa chłopca i odpowiedzialnych należy szukać gdzie indziej a nie w prasie.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sensownych zdań w komentarzu WP

https://wiadomosci.wp.pl/patryk-slowik-zwyrodnialcy-na-grobie-opinia-6873947620227776a

Cytat

Mądrze kilka dni temu napisała Barbara Kasprzycka z "Dziennika Gazety Prawnej".

Wskazała, że Tomasz Duklanowski, który nagłośnił, że jedną z ofiar pedofila był "13-letni chłopiec, syn znanej parlamentarzystki" nie zrobił tego przecież dla tzw. dobra publicznego. Jakkolwiek bowiem pedofil rzeczywiście grasował i był powiązany partyjnie, to w chwili ujawnienia "newsa" siedział już w więzieniu. Wymiar sprawiedliwości zadziałał szybko i skutecznie, co przecież nie jest wcale oczywiste.

Nie było żadnej zmowy milczenia. Nie było krycia pedofila. Nie było chęci zamiecenia sprawy pod dywan. Była ochrona dziecka.

Kasprzycka słusznie wskazała: po stronie Duklanowskiego była tylko potrzeba przyklejenia politycznym przeciwnikom błota.

 

Cytat

Gdy zaś - to już ja, a nie Kasprzycka - wydarzyła się tragedia, okazuje się, że zdaniem TVP żadnego "newsa" mediów publicznych nie było. Nagle media zwane publicznymi nic nie ujawniły ani nie nagłośniły. Nagle, jak dowiedziałem się właśnie z TVP Info, o wszystkim rozpowiadali politycy Platformy Obywatelskiej. Czyli ci, którzy jeszcze chwilę temu uczestniczyli w rzekomej zmowie milczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierci tego dziecka jest winny przede wszystkim pedofil, a wiele mediów bezrefleksyjnie po Duklanowskim ( np portal T. Lisa naTemat) to powtórzył zwiększając zasięgi, bo sądzę, ze większość z nas nie czyta na co dzien portalu regionalnego radia.. 

To co od wczoraj robi TVP jest skandaliczne w kwestii pasków( to był dzień pogrzebu) . Zarówno tego dziecka nie zabili politycy PiS czy PO. Nie przypominam sobie by po zabójstwie politycznym Marka Rosiaka politycy PiS w TVN wykrzykiwali w stronę dziennikarzy TVN, że zabili Marka Rosiaka nakręcając nagonkę na PiS. Politycy wykorzystuja ta śmierć politycznie, bo jak nazwać konferencję D. Tuska tuż po pogrzebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście porównanie do TVN  w końcu musiało paść :)

 

31 minut temu, wislok napisał(a):

Nie przypominam sobie by po zabójstwie politycznym Marka Rosiaka politycy PiS w TVN wykrzykiwali w stronę dziennikarzy TVN, że zabili Marka Rosiaka nakręcając nagonkę na PiS.

TVN tą sprawę na bieżąco relacjonował z tego co ja pamiętam bardzo spokojnie, czego przykład jest tutaj  https://fakty.tvn24.pl/archiwum-faktow,58/archiwum-faktow-2010-zabojstwo-marka-rosiaka-w-biurze-pis,339786.html

Nie podawał także informacji o rodzinie zabójcy, czy ofiary.

I szczerze jestem zdziwiony że te dwa przypadki porównujesz.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś,  porównuję  zachowanie polityków , pamiętam także  jak TVN  relacjonował sprawę  obwiniajac PiS o śmierć  własnego działacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem ostrych sformułowań i tutaj się zgodzę.

Nadal jednak uważam że to dwie różne sprawy. Dotknięto dziecka, ofiary przestępstwa, które prawdopodobnie na skutek kumulacji negatywnych emocji targnęło się na własne życie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierć  działacza PiS  dotyka jego rodziny,  żony, dzieci, innych krewnych.  Ja wiem,  że dziecko wywołuje może u Ciebie  większą  empatię. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda śmierć dotyka rodziny zmarłego, jego krewnych i znajomych, więc to jest kwestia, która występuje w każdym wypadku.

 

Natomiast wracając do tego, co było widać od wczoraj, to dla mnie to było obłudne, jeśli słyszę z ekranu wezwania do tego, by nie wykorzystywać tej sprawy politycznie, a odbywa się to w ramach "wydania specjalnego", zorganizowanego tylko po to, by pokazać jeden fragment z grudnia, bo też szczerze mówiąc nie widzę tu innych niż politycznie umotywowanych intencji, żeby przez pół dnia grzać temat. Paski były absolutnym przegięciem, zresztą to już podchodziło w niektórych przypadkach pod oskarżenia, bo skoro się mówi "politycy PO są winni śmierci Mikołaja", to jest to już coś, na co powinno się mieć jakiś dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Oczywiście że każda dotyka bliskich.

Nie mówimy jednak o tym co robią politycy, bo to że od dawna bawią się błotko wiemy nie od dziś.

Mówimy o etyce dziennikarskiej. Poruszono temat zamknięty dawno wyrokiem sądowym, który jak słusznie przywołuje redaktor WP cytowany wyżej, nie miał charakteru tzw. "dobra publicznego", podając zbyt wiele szczegółów sprawy. I to jest bardzo nieetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Frontowiec napisał(a):

Moim zdaniem jest to zemsta za to, że pojawiły się donosy i petycje na Oskara Szafarowicza z Okiem Młodych, żeby go wyrzucić z Uniwersytetu Warszawskiego za to, że ma konserwatywne poglądy.

Ten człowiek to był jeden z pierwszych, którzy zaczęli szczuć w social mediach. Jego tweet z 29.12.2022 roku brzmiał następująco: 

Cytat

Krzysztof F., pełnomocnik marszałka Geblewicza ds. uzależnień, działacz PO i LGBT skazany prawomocnie za zachęcanie do narkotyków i pedofilię wobec córki znanej posłanki (tuszowano to w PO)

A później jeszcze nagrywał tiktoki z następującym przekazem "dzieci znanej posłanki Platformy Obywatelskiej, która od blisko dwóch lat milczy na ten temat naciskana przez władze partyjne"

To za to, w praktyce poleciały donosy i petycje. Teraz oczywiście robi z siebie ofiarę, znany mechanizm, szkoda tylko że tak ochoczo ten przekaz powielasz. 

 

A co do TVP, łudziłem się, że to będzie wreszcie jakiś moment przełomowy, gdzie zrozumieją że to poszło za daleko. Jak widać prościej robić z siebie ofiarę, potem poszli z przekazem, że inne media też to robiły, żeby na końcu winę zwalić na Opozycję. No ale jak widać po komentarzach w internecie żelazny elektorat to kupił. Winni jak zawsze wszyscy dookoła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem przed chwilą TVP Info, zaproszony gość, mówi mniej więcej, że nie można atakować dziennikarzy nie mając na to dowodu.

A wczoraj na paskach

Cytat

Politycy Platformy Obywatelskiej odpowiedzialni za śmierć dziecka

 

 

Zapowiedziane są pozwy

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/syn-magdaleny-filiks-zmarl-tvp-info-obwinia-po-pozwy

 

Helios wycofuje swoje reklamy z Radia Szczecin

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/helios-koniec-wspolpraca-radio-szczecin

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak o Radiu Szczecin to piszmy w dziale Radio. 

Bez wątpienia TVP kłamie obecnie, że pierwszy raz o tym, ze to posłanka PO padło z ust posła PO . Bylo to najprawdopodobniej w programie "Jedziemy" M. Rachonia 29.12.2022 r.  I poinformował o tym T. Duklanowski. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrozio11 napisał(a):

To za to, w praktyce poleciały donosy i petycje. Teraz oczywiście robi z siebie ofiarę, znany mechanizm, szkoda tylko że tak ochoczo ten przekaz powielasz. 

 

Gdyby nie doszło do donosów i petycji, to TVP Info by się nie mściło, zresztą nie po raz pierwszy jestem oskarżany o "powielanie rosyjskiej propagandy", pomimo iż nie jestem ani za PO, ani za PiS-em, ani za Putinem i jego zbrodniczym krajem.

 

Po prostu TVP Info przegięło wczoraj pałę i tyle, więc nie dziwi mnie petycja wzywająca do bojkotu mediów publicznych, gdzie nawet administrator konkurencyjnego forum podpisał ten list (oczywiście miał do tego prawo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bojkocie i planach likwidacji TVP można usłyszeć od 2015 roku średnio co parę tygodni (jak nie częściej) z ust działaczy opozycji i mediów ich popierających, więc nic nowego, a takie afery sprawiają tylko tyle, że te głosy na pewien czas stają się liczniejsze/głośniejsze

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adrian96 napisał(a):

Znalezione w internecie bardzo ciekawy komentarz :

 

 

 

Wszystko fajnie, tylko szkoda że ten tekst ma niewiele wspólnego z prawdą.

1. Krzysztof F. został prawomocnie skazany w grudniu, ale 2021 roku. Nie 2022. Sprawa jednak wówczas, była ukryta, zasłonięta tajnością co jest normalne w tego typu sprawach. Dziwnym trafem wyszła na światło dzienne, kiedy akurat była taka potrzeba... Czyżby miało to coś wspólnego z działaniami matki, które deptają odciski rządzącym? To oczywiście pytanie retoryczne, odpowiedź jest znana.

2. Pytanie o to czy "matka zaopiekowała się dzieckiem" są po prostu poniżej wszelkiej godności.

3. Nikt nie miał prawa oczekiwać, że znajdzie się jeden kretyn z drugim, który postanowi na polityczne zlecenie ujawnić w gruncie rzeczy personalia dziecka. Sprawy o pedofilię są sprawami tajnymi, ofiara ma pełną anonimowość, a tutaj jednak dane ujrzały światło dzienne, co zdecydowanie miało wpływ na stan psychiczny Mikołaja.

 

Ogólnie rzecz ujmując KAŻDY, powtarzam KAŻDY kto przyłożył dłoń do tej sprawy powinien zostać osądzony. Sprawa jest skandaliczna, zachowanie funkcjonariuszy władzy jeszcze gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vinni W 2021 został nieprawomocnie skazany. Prokurator i Obrońca oskarżonego odwołali się od wyroku i w grudniu zeszłego roku został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie. Kara została nieznacznie skorygowana. Łącznie został skazany na 4 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny. Poszukaj w internecie jeśli mi nie wierzysz.

 

Edytowane przez Adrian96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 Dziennikarze związani z opozycją bojkotują TVP od 2016 roku, ja pamiętam jak w styczniu 2016 roku Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" przyszedł do studia TVP Info, żeby tylko i wyłącznie przeczytać oświadczenie, że będzie bojkotować TVP po czym wyszedł ze studia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...