Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, grreg2084 napisał:

...ale ta dyscyplina na tle innych zimowych w Polsce ma naprawdę całkiem pokaźne grono fanów

Niektórzy chcieli biatlon w otwartej TV zamiast biegów narciarskich.

W Niemczech też biatlon ma fajną oglądalność odsyłam do wątku ARD i ZDF.

Mam pytanie na stronie Eurowizji Sport są live  biatlonu i w tym sezonie są blokowane w Polsce,Francji i Stanach Zjednoczonych.

TVP będzie kolejnym nadawcą publiczny który pokazuje biatlon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że Eurosport odpuścił, tylko TVP ich przelicytowało (mają miliardy z dotacji, więc to zrobili, tak "na przekór" konkurencji). Od dawna w Polsce taki biathlon ma dużo wyższą oglądalność niż biegi narciarskie (zostało to tylko zachwiane, gdy pojawiła się Justyna Kowalczyk, ale dotyczyło to tylko transmisji z zawodów kobiet, nie mężczyzn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ma wyraźny ból pewnej części ciała i za wszelką cenę chce pokazać jak to potrafią dowalić Discovery xD

Zakładam, że mocno przepłacili, rzucili jakąś chorą kwotę, więc konkurencja zagrała na przetrzymanie. Nie żeby coś, ale w Polsce powoli zbliża się wiatr zmian, jeżeli rzeczywiście się tak stanie to jestem przekonany, że zarówno lekka jak i biathlon powrócą na anteny Eurosportu, bez robienia jakichś wielkich cyrków.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. W biathlonie startowały wtedy sztafety pań. Jeśli w którejś konkurencji mamy szansę na dobry wynik to właśnie w sztafetach kobiet. Po pierwszej zmianie Polki były szóste (później zostały zdublowane :)). Tak że dobrą oglądalność mógł zrobić dobry początek zawodów. Zobaczymy jak know how TVP wpłynie na oglądalność biathlonu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok TVP kupuje prawa do Biathlonu, nic nadzwyczajnego, prawa należą do Eurowizji do której należy TVP. Jestem tylko ciekaw ile nas podatników kosztuje to, że Jacek może powiedzieć NA WYŁĄCZNOŚĆ. Rozumiecie, urażony Jacek Kurski - prezes PUBLICZNEGO nadawcy wybiera- zapewne droższą ( bo wątpie by Eurosport nie był zainteresowany) byleby odegrać się za w pełni zrozumiałą decyzję PRYWATNEGO nadawcy. To są zabawy chorych na ambicję, nie liczących się z pieniędzmi dygnitarzy TVP. Jestem ciekaw jak do tego podejdzie Eurosport- to dosyć ważne prawa w portfolio zimowym- zawsze kojarzył mi się biathlon z Eurosportem.  No bo brak transmisji w Polsce to najpewniej brak w innych krajach. ( nie mamy całkowicie oddzielnego kanału)

Zobaczymy jak będą wyglądały transmisję w TVP, jeden kanał a transmisji Biathlonu jest dużo. Dotychczas był Eurosport, a jak nie było tam to było na PS, KNOW HOW Pana Marka wyjdzie w tym przypadku

I tak na koniec- co by szkodziło TVP mieć te prawa zamiast Polsatu ale nie na zasadzie wyłączności. Mniejsze pieniądze a i tak dostęp na swoich ogólnodostępnym kanale. Pomyślcie o tym w takiej kwestii.  To jest po prostu chore. Stawiam , że "pakiet Austriacki" wyląduje w TVP tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 19:41, Pihał102 napisał:

Na razie nie ma takiej informacji. TVP powinno pokazywać, lecz w ramówce ani w intrenecie nie widnieją transmisje z KMŚ.

TVP pokazywała KMS w 2019 i 2020 r. dzieki porozumieniu EBU z Dentsu, które dotyczylo tych dwóch lat.  https://www.ebu.ch/news/2019/12/eurovision-sport-agrees-fifa-club-world-cup-2019-and-2020-deal-in-37-territories

 

Teraz brak takiego porozumienia z EBU i w efekcie Polska nie jest w Europie wyjatkiem jesli idzie o brak transmisji tej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno UEFA sprzedała prawa do Ligi Mistrzów na sezony od 2024 do sezonu 2027 za 15 mld euro ale z tych artykułów nic nie wynika kto kupił , czy to kupił jeden gracz czy to będzie łączna suma z poszczególnych praw zebranych na pojedynczych rynkach ? .

https://www.meczyki.pl/newsy/uefa-sprzedala-prawa-telewizyjne-do-swoich-rozgrywek-gigantyczne-pieniadze-na-stole/182424-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...