Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kibicem i ogladam sport by przeżywać sportowe emocje i dopingowac sportowców. Mam się tego pozbawiac ze względu na jakies sympatie i antypatie polityczne? Dla mnie kuriozum . Kuriozalne sa tezy o wycofaniu się sponsorów ze skoków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, bo politycy nie będą chcieli ogrzewac się w blasku sukcesów polskich skoczków. Zresztą spółki panstwowe wspieraja mocno siatkowke będąca w Polsacie od kilkunastu lat, Robert kubica jest wspierany choc TVP nie pokazuje jego startow i moglbym tak mnozyc przyklady. Teoria z czapy niczym niepoparta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 12:30, dvbtowiec napisał:

@the cable guy Nie bardzo rozumiem z czym masz problem Nie interesuje Cię dyscyplina sportowa, to nie oglądasz. To źle że są fani sportu? Jest wiele rzeczy na świecie których osobiście nie robisz, a mimo to kibicujesz innym. Zacząłeś od tego że jest

Już sam ten wstęp jest prowokacyjny do kłótni, więc sam sobie przeczysz :)

 

Ma taki problem, że uważa, że to co on lubi powinni lubić wszyscy. Jest jeszcze taki jeden na forum co to lubi ogłaszać, które mecze to hity i tylko takie powinni ludzie oglądać. 

Jak mnie drażnią takie osobniki. Nie interesuje Cię, nie oglądaj. Nikt nikomu nic nie każe, do niczego nie zmusza. Ja np. nie przepadam za koszykówką ale nie drwię z tych co ją oglądają. Każdy powinien oglądać to co lubi i nikomu nic do tego. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem typowym polakiem ,mieszkającym w polsce i nie należący do ludzi zamożnych.Nie stać mnie na wykupienie transmisji sportu w innych stacjach .Dlatego jestem za jak największym dostępem sportu w TVP. W szczególności  naszych reprezentacji narodowych,gdzie ta stacja powinna mieć  zdecydowane pierwszeństwo ,a nawet wyłącznośc.!!! A pozostałe rozgrywki w stacjach komercyjnych.  Poza tym,sport wolny od polityki,nie powinien dzielić,a łączyć ludzi,gdzie podziekowania i oklaski należą sie wszystkim i tym wygranym,jak i przegranym. Jeszcze raz na koniec-sportowcy w barwach z godłem ,hymnem polski,przede wszystkim w TVP dla wszystkich polaków.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby z jakiej racji ktokolwiek ma mieć pierwszeństwo? Sport nie jest rzeczą niezbędną do przeżycia, więc nikt nikogo nie zmusza do kupna takiego, czy innego pakietu sportowego. Nie żyjemy już w PRLu z trzema kanałami, żyjemy w kapitalizmie, w czasach wolności na rynku praw i ten kto zapłaci najwięcej niech sobie pokazuje zawody jak tylko ma ochotę. Zresztą sama TVP już dawno powinna zostać sprywatyzowana i działać na normalnych zasadach telewizyjnych, a nie w oparciu o daniny z budżetu państwa.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fillion napisał:

 

 

Moim zdaniem, TVP bardzo źle to rozegrała. Ja na ich miejscu postawiłbym warunek Discovery, że wykupię sublicencję na Igrzyska Olimpijskie, ale tylko w sytuacji, jeśli, na zasadzie kompromisu, udzielą mi sublicencji na co najmniej połowę konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jeśli nie, to odpuściłbym na miejscu TVP Igrzyska Olimpijskie i niech się TVN męczy z upychaniem transmisji IO w swoich kanałach niekodowanych. Z perspektywy TVN byłoby to katastrofalne dla ich komercyjnej ramówki, bo na samych igrzyskach finansowo by popłynęli. Tymczasem, TVP zrobiła im dobrze i jeszcze się z tego cieszy...

Edytowane przez CashBackPlease
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zefir napisał:

Jestem typowym polakiem ,mieszkającym w polsce i nie należący do ludzi zamożnych.Nie stać mnie na wykupienie transmisji sportu w innych stacjach .Dlatego jestem za jak największym dostępem sportu w TVP.

Ale wiesz że TVP nie jest za darmo bo jest finansowana także z twoich pieniędzy (podatków)? Zobaczymy na ile za pół roku TVP wyceni te swoje boxy DVB-T2. Ciekawe czy będą rozdawać je za darmo czy trzeba będzie płacić by oglądać za darmo sport w darmowej TVP pełnej reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CashBackPlease napisał:

 

Moim zdaniem, TVP bardzo źle to rozegrała. Ja na ich miejscu postawiłbym warunek Discovery, że wykupię sublicencję na Igrzyska Olimpijskie, ale tylko w sytuacji, jeśli, na zasadzie kompromisu, udzielą mi sublicencji na co najmniej połowę konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. 

 

Przecież to na pewno tak nie działa, że byliby zmuszeni do emisji igrzysk w TVN xD Jak ktoś nie jest zainteresowany to pewnie mogą mieć wywalone na puszczanie tego w otwartej TV.

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyzwaniach na rynku kanałów sportowych rozmawiali uczestnicy konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. 

Podczas panelu padły dość ciekawe stwierdzenia.

Cytat

Prowadzący panel Krzysztof Burmer, dyrektor sprzedaży i marketingu sieci kablowej Asta-net stwierdził, że jeden z kanałów telewizyjnych za kulisami atakuje mocno Viaplay. Nadawca sportowy ma zarzucać Skandynawom, że „chamsko negocjują i podbierają prawa, które absolutnie nie są warte tych pieniędzy”.

 

Co na to Marek Szkolnikowski z TVP Sport?

Cytat

Chyba nawet wiem, który nadawca tak mówił. To jest prawo rynku. Nie ma tu żadnego chamstwa. Ktoś ocenia prawa i po to je bierze, żeby je zmonetyzować.

 

Hmmm.... o jaką stacje może chodzić? Niech każdy sobie sam odpowie. 😀

 

 

Więcej można przeczytać tutaj:

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/prognoza-kanaly-sportowe-platformy-streamingowe-viaplay-bundeliga-dyrektor-tvp-sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest ten wątek o piractwie

Cytat

Uczestnicy panelu zabrali też głos na temat coraz większego piractwa. Rozdrobnienie praw sportowych i wysokie koszty abonentów powoduje, że część użytkowników sięga po nielegalne transmisje. Powstają serwisy z pirackim dostępem do poszczególnych rozgrywek czy kanałów. W chińskim serwisie bez trudu można też kupić listę wszystkich najciekawszych kanałów z całego świata za równowartość 9 zł miesięcznie. - Ja największy problem mam z kradzeniem do internetu moich transmisji. Praktycznie w przypadku każdego meczu drugiej ligi żużlowej na żywo musimy gasić transmisje, które pochodzą z różnych krajów: Rosji, Niemiec. One rzutują na oglądalność, ale ciężko z tym walczyć - ubolewał Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.[...]

W przypadku transmisji sportowych w jednej minucie zamyka się kilkanaście serwisów, ale kolejne się otwierają - mówiła przedstawicielka TVN Grupy Discovery

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/prognoza-kanaly-sportowe-platformy-streamingowe-viaplay-bundeliga-dyrektor-tvp-sport

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...