Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, katowicer napisał:

Oczywiście, że jestem sympatykiem PISu. Tak jak cała moja rodzina i mamy nadzieję na kolejną wygraną. I Discovery szczerze nienawidzę, również za to że zniszczą skoki.

Podobnie jak i ja. I Szczerze? Nie zamierzam oglądać skoków ani w TVN ani w Eurosporcie. Jeżeli nie będzie transmisji w TVP trudno, ja w lewicowej sczujni oglądać sportu nie będę. Jeżeli będzie trzeba, będę słuchał transmisjii w Polskim Radiu lub RadioGol.pl. Chociaż muszę powiedzieć, że wg mnie to nie koniec tej sprawy. I wczoraj tako sobie myślałem najpierw "ironicznie", ale jak głębiej pomyśleć, wcalę się nie zdziwię jak stanie się tak jak z meczami Legii w LE. Czyli jednak TVP dostanie prawa, ale będzie je pokazywać z odtworzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bartek2lp2 napisał:

Podobnie jak i ja. I Szczerze? Nie zamierzam oglądać skoków ani w TVN ani w Eurosporcie. Jeżeli nie będzie transmisji w TVP trudno, ja w lewicowej sczujni oglądać sportu nie będę.

No i fajnie :D Ja będę oglądał , i ciesze się , że Kurski nie będzie miał co pisac na Twiterze.

Teraz mu tylko zostało miałczenie jak kot pana prezesa 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartek2lp2 napisał:

Szczerze? Nie zamierzam oglądać skoków ani w TVN ani w Eurosporcie. Jeżeli nie będzie transmisji w TVP trudno, ja w lewicowej sczujni oglądać sportu nie będę. Jeżeli będzie trzeba, będę słuchał transmisjii w Polskim Radiu lub RadioGol.pl. Chociaż muszę powiedzieć, że wg mnie to nie koniec tej sprawy. I wczoraj tako sobie myślałem najpierw "ironicznie", ale jak głębiej pomyśleć, wcalę się nie zdziwię jak stanie się tak jak z meczami Legii w LE. Czyli jednak TVP dostanie prawa, ale będzie je pokazywać z odtworzenia

Dla mnie to jest jednak trochę dziwne, żeby nie oglądać ulubionej dyscypliny tylko dlatego, że nadawana jest w telewizji, której dziennikarze informacyjni mają inny światopogląd i nie popierają danej partii. A już kierowanie zarzutu o "szczujni"  pod adresem Eurosportu to kuriozum. Zaś co do skoków z odtworzenia - o ile w przypadku spotkań Legii to ma odrobinę sensu, bo część spotkań nie jest transmitowana na żywo w otwartej antenie, to przy skokach nie będzie to miało sensu żadnego, bo te transmisje i tak będą dostępne dla każdego widza.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Was kompletnie nie rozumiem, co ma do tego gdzie skoki pokażą czy to TVP czy TVN?

Od lat oglądam skoki i dla mnie nie ma to znaczenia kto nadaje tylko uważam że zmiana co jakiś czas jest dobra dla WIDZA. Korzystam tylko z NTC i oglądałem skoki w TVP.

 

Ps. Jeżeli już wyjeżdżamy kto kogo popiera to jestem bardziej lewicowy niż za PISem który tylko i tak udaje prawicowego. Nigdy na PIS nie głosowałem.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że ostry atak Pana Kurskiego na TVN w sprawie praw telewizyjnych do pokazywania zawodów PŚ w skokach narciarskich uniemożliwi TVP pozyskanie sublicencji do pokazywania ZIO. Sorry, ale jest coś takiego jak "[beep] za [beep]" (nie zdziwię się, jeśli grupa Discovery da kolejnego pstryczka konkurencji, która bezlitośnie ich atakuje od wielu miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajcie sobie pytanie, kto tak naprawdę niszczy skoki i do czego je wykorzystuje, skoro państwowi sponsorzy mają uciec, bo dyscyplina będzie pokazywana w innej telewizji otwartej. Kto niszczy skoki, skoro w Eurosporcie i tak komentuje doskonale znany z TVP Rudziński? To wy wspieracie jawnie tych ludzi, którzy nigdy nie mieli na sercu dobra tego sportu, ale wykorzystywali go do swoich partyjnych interesów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kirk napisał:

Dla mnie to jest jednak trochę dziwne, żeby nie oglądać ulubionej dyscypliny tylko dlatego, że nadawana jest w telewizji, której dziennikarze informacyjni mają inny światopogląd i nie popierają danej partii. A już kierowanie zarzutu o "szczujni"  pod adresem Eurosportu to kuriozum. Zaś co do skoków z odtworzenia - o ile w przypadku spotkań Legii to ma odrobinę sensu, bo część spotkań nie jest transmitowana na żywo w otwartej antenie, to przy skokach nie będzie to miało sensu żadnego, bo te transmisje i tak będą dostępne dla każdego widza.

Nigdy nie oglądałem skoków w ES, i to nie z powodów politycznych, a z powodu tego że nie lubię ich komentatorów. Jednie Rudziński robi dobrą robotę, jeżeli chodzi o resztę, to już wolę tych z TVP. A co do skoków z odtworzenia, wg pana bez sensu? A kto powiedział, że jakby się dogadali, to TVN skoki pokaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cornellius napisał:

To wy wspieracie jawnie tych ludzi, którzy nigdy nie mieli na sercu dobra tego sportu, ale wykorzystywali go do swoich partyjnych interesów. 

 

No właśnie - i teraz właśnie wychodzi na jaw, że w ostatnich latach sponsorowanie skoków narciarskie przez spółki państwowe miało tak naprawdę interes polityczny, a nie chodziło o dobro tej dyscypliny sportu.

 

P.S. Coś czuję, że prywatny kapitał chętnie zainwestuje w skoki narciarskie. Ale wiele zależy od tego, czy prezes Tajner "zamknie się", czy jednak będzie wierny ideom głoszonym przez TVP. Z partyjniakiem prywatny kapitał nie będzie chciał robić interesów (nikogo normalnego nie powinno to dziwić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartek2lp2 napisał:

A co do skoków z odtworzenia, wg pana bez sensu? A kto powiedział, że jakby się dogadali, to TVN skoki pokaże?

Jeśli kibic ma do wyboru transmisję na żywo w otwartej telewizji albo transmisję z odtworzenia również w telewizji otwartej, to wybierze transmisję na żywo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bartek2lp2 napisał:

Nigdy nie oglądałem skoków w ES, i to nie z powodów politycznych, a z powodu tego że nie lubię ich komentatorów. Jednie Rudziński robi dobrą robotę, jeżeli chodzi o resztę, to już wolę tych z TVP. A co do skoków z odtworzenia, wg pana bez sensu? A kto powiedział, że jakby się dogadali, to TVN skoki pokaże?

Nigdy nie oglądałeś skoków w ES, a jedynie Rudziński, który komentuje pewnie z 3/4 konkursów robi dobrą robotę? To się nie spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2lp2 Ale dla swojej przyjemności Ty nawet na czas skoków możesz się w piwnicy zamknąć, żeby przypadkiem nie usłyszeć TVN od sąsiadów i radości z sukcesu polskich skoczków, tylko dlatego że demonstrujesz tu politykę, zamiast miłości do sportu. Takie komentarze pokazują niestety co polityka zrobiła z ludźmi. Nienawiść tylko dlatego że ktoś ma inne przekonania i na złość będzie sobie uszy odmrażał :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KirkNie za dużo tej polityki na forum, które cenię za brak tejże? Ja rozumiem, że Polska jest obecnie podzielona masakrycznie, ale naprawdę to nie jest temat do takich dywagacji. I totalnie nie rozumiem łączenia polityki ze sportem. Ja nie jestem, delikatnie mówiąc, sympatykiem obecnej władzy, ale oglądam dużo programów w TVP typu mecze reprezentacji czy Legii, nie mówiąc o teleturniejach typu 1 z 10 czy Vabanque. Uważam, że takie posty pełne nienawiści do innych powinny być usuwane, a osoby tak piszące karane. Bądźmy poważni.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grreg2084 napisał:

 

P.S. Coś czuję, że prywatny kapitał chętnie zainwestuje w skoki narciarskie. Ale wiele zależy od tego, czy prezes Tajner "zamknie się", czy jednak będzie wierny ideom głoszonym przez TVP. Z partyjniakiem prywatny kapitał nie będzie chciał robić interesów (nikogo normalnego nie powinno to dziwić).

W 2022 roku są wybory na prezesa PZN. Idealny moment, żeby oczyścić towarzystwo z Tajnerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cornellius napisał:

W 2022 roku są wybory na prezesa PZN. Idealny moment, żeby oczyścić towarzystwo z Tajnerów. 

 

Dla dobra polskich skoków narciarskich, warto to zrobić. Jest w końcu taki człowiek, który nazywa się Adam Małysz. Jest mocno apolityczny, jakoś specjalnie się nie lansuje w mediach (owszem pokazuje się w nich dużo, ale nie dzieli ich na równych i równiejszych, jak robi to chociażby prezes Tajner). Osobowość i sława Adama Małysza może zadziałać krzepiąco na sponsorów (zwłaszcza na prywatny kapitał).

 

Każdy dobrze wie, że gdyby nie Adam Małysz, to Apoloniusz Tajner nie byłby nikomu szerzej znany. Ten pierwszy wyraźnie idzie za głosem serca, a ten drugi po prostu czuje $$$. Pięknie to zostało pokazane podczas niedawnych wyborów w PZPS: świetny człowiek i bardzo dobry do niedawna siatkarz Sebastian Świderski "zmiótł" partyjniaka, karierowicza Ryszarda Czarneckiego. I oby w PZN stało się coś podobnego, niech rządzi człowiek, któremu naprawdę zależy na dobru dyscypliny, a nie na autopromocji.

 

 

4 minuty temu, Jax napisał:

katowicer nie krzycz.Na tym forum po prostu nie dyskutuje się o polityce.

 

Skoro człowiek, który uprawia tutaj politykę i propagandę (i nawet się z tym nie kryje), to dlaczego nie można go tutaj trwale wyłączyć z dyskusji? Uważam, że ktoś taki niczego dobrego i merytorycznego nie wnosi, a w jego wypowiedziach dominuje trolling i hejt. Czy działa tutaj jakakolwiek administracja/moderacja forum, która potrafi dostrzec to co dla innych jest oczywiste i podjąć należyte kroki?

Edytowane przez grreg2084
Lit.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, katowicer napisał:

Ja wtedy również o upadek oskarżę Discovery. Dopóki była TVP byli sponsorzy. I nic mnie nie obchodzi polityka i chęć dowalenia komukolwiek. Interesują mnie wyniki a wyników bez pieniędzy nie będzie.

Czyli wycofanie się sponsorów państwowych, bo państwowa telewizja straciła prawa na rzecz największego wroga Partii to już nie jest polityka?

 

Dopóki finansowanie polskich związków sportowych będzie oparte na modelu państwowym, to nadal cele sportowe wyznaczać będzie ministerstwo (albo związek pod mrzonki ministerialnych urzędasów - co na jedno wychodzi), finansowane będą najlepiej związki, które przywozić będą medale co roku, a na najważniejszej imprezie co cztery lata wyjdzie przemęczenie naszych i świeżość rywali, a także związki, w których będą zasiadać "swoi" - Piesiewicze, Obatele, Jaworscy i inne tego typu polityczne kreatury. I dotyczy to każdej partii - bo każda partia w tym kraju nie potrafi spojrzeć dalej niż poza koniec własnej kadencji. Decyzja o zmianie zarządzania przynosi efekt dopiero po średnio 4,5 roku. Decyzja o zmianie ze zmiany powoduje naturalnie wydłużenie tego terminu o kolejne średnio 4,5 roku. 4 lata to zarazem cykl olimpijski, jak i kadencja rządowa. Nie nakładają się na siebie, więc rośnie liczba impulsów do zmiany.

 

W tym kontekście pstryczek w nos (z tym że z pięści) od Discovery w stronę reżimówki to drobiażdżek na mapie problemów polskiego sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kłótnia o chudzielców na nartach. 😂 Że ludzi obchodzi ten śmieszny sport. W sumie kibice sukcesu tak mają i zauważyłem, że nawet jakby Polacy w bierki byli mistrzami świata, to by TVP musiało transmitować, a niektórzy by chcieli żeby z podatków to sponsorować. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, the cable guy napisał:

Jak kłótnia o chudzielców na nartach. 😂 Że ludzi obchodzi ten śmieszny sport. W sumie kibice sukcesu tak mają i zauważyłem, że nawet jakby Polacy w bierki byli mistrzami świata, to by TVP musiało transmitować, a niektórzy by chcieli żeby z podatków to sponsorować. 🤣

Sprawdź najpierw wyniki oglądalności skoków w Polsce, to wtedy może nie będzie to takie śmieszne, że jednak są ludzie, którzy pasjonują się tym ciekawym i interesującym sportem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może idźcie go pou... a no tak, nie dacie rady. :D Jaki to sport, którego oglądający za nic w świecie nie da rady uprawiać. Liczba oglądających mnie nie przekona. Dla mnie to śmieszna dyscyplina. Na szczęście możliwe, że skończą się sukcesy, to i kibicowania nie będzie. Tak jest z każdym sportem w Polsce. Jakoś nie widzę teraz zbyt wielu fanów chociażby piłki ręcznej, a jak było wygrywanie to co drugi był kibicem. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, the cable guy napisał:

Jakoś nie widzę teraz zbyt wielu fanów chociażby piłki ręcznej, a jak było wygrywanie to co drugi był kibicem. 😂

 

Piłka ręczna w Polsce nawet w czasach świetności tak bardzo i powszechnie nie przyciągała widzów, jak to robią skoki narciarskie od 20 lat. Pojedyncze mecze szczypiornistów potrafiły mocniej przyciągnąć uwagę, jednak w przypadku skoków narciarskich wysoka oglądalność ma miejsce przez niemalże cały zimowy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy Nie bardzo rozumiem z czym masz problem Nie interesuje Cię dyscyplina sportowa, to nie oglądasz. To źle że są fani sportu? Jest wiele rzeczy na świecie których osobiście nie robisz, a mimo to kibicujesz innym. Zacząłeś od tego że jest

30 minut temu, the cable guy napisał:

Jak kłótnia o chudzielców na nartach. 

Już sam ten wstęp jest prowokacyjny do kłótni, więc sam sobie przeczysz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kirk napisał:

Jeśli kibic ma do wyboru transmisję na żywo w otwartej telewizji albo transmisję z odtworzenia również w telewizji otwartej, to wybierze transmisję na żywo.

Ale chodzi o to że w przypadku ew. dogadania się co do takiej sublicencji, otwarty TVN może nie pokazać skoków

1 godzinę temu, Cornellius napisał:

Nigdy nie oglądałeś skoków w ES, a jedynie Rudziński, który komentuje pewnie z 3/4 konkursów robi dobrą robotę? To się nie spina.

Rudziński pracował kiedyś w TVP, jakby pan nie wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...