Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Przemolo napisał:

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz , 100 tyś. to jest w może w Canal+ , ale w otwartej są dużo większe oglądalności Ekstraklasy .

Dużo większa czyli jaka? Bo mi się kiedyś rzucił wynik właśnie w granicach 100-200 tyś na TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michael112 napisał:

Ja się zdziwiłem że Discovery w ogóle prowadzi negocjacje z TVP zarówno w sprawie skoków jak też kolejnych edycji IO. Mają teraz doskonałą okazję odegrać się zarówno za "lex TVN" jak również za różne prztyczki w nos TVN dawane w "Wiadomościach".

Liczy się kasa. 

Jak bedzie to opłacalne to i na "FAKTY" udzielą TVP sublicencji

Nikt nie myśli o sentymentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemolo: Pisałem tylko o kanałach TVP, więc nie sumuj nagle 250 tyś. Zwróciłem uwagę na wypowiedź kolegi @Mihalek, który pisał o ogromnej popularności, a jak widać to są setki tysięcy jeśli chodzi o Ekstraklasę, a pewnie jak Legia będzie grała w Pucharach to w otwartej telewizji to by było w granicach 1,5-2 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku meczów Legii w pucharach chodziło mi o to, że Legia to najpopularniejsza drużyna w Polsce i niektórzy jej kibice chętnie wykupią dostęp. Poza tym Viaplay nie chodzi teraz o zarobek, a o jak największe zdobycie rynku, ponieważ zyski przyjdą z czasem. Netflix też długo nie zarabiał na swojej platformie tylko inwestował, żeby zyskać popularność. Według mnie przynajmniej, bo jak dla mnie w tym momencie te prawa co oni kupili im się nie zwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspomniałam, biuro prasowe Viaplay w Polsce przekazało mi, że Viaplay nie posiada praw do transmitowania rozgrywek NHL w Polsce. Natomiast po moim kontakcie z biurem prasowym NENT Group - właściciela Viaplay, ze strony NHL informującej, gdzie w streamingu można oglądać mecze NHL w sezonie 2021/22, usunięta została Polska (prawdopodobnie NENT Group skontaktowała się z NHL i poprosiła o usunięcie tej informacji). Oznacza to, że albo Polska znalazła się tam przez pomyłkę, co jest wysoce prawdopodobne, albo informacja pojawiła się tam za wcześnie, bo np. rozmowy nadal są prowadzone.

 

W dniu 30.08.2021 o 21:34, MrBoy napisał:

NHL od tego sezonu w Viaplay, przynajmniej według oficjalnej strony

https://www.nhl.com/info/where-to-stream

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze słyszałem to dzisiaj Tomasz Jaroński zapowiedział że razem z Michałem Kempą, eksperymentalnie (tylko na Playerze) będą komentować sobotni etap Vuelty. Jak mniemam Michał Kempa nie ma pojęcia o kolarstwie a komentarz ma być "śmieszny". Pewnie wyjdzie żenująco bo to z 2-3 godziny komentowania i dużo czasu by palnąć jakąś głupotę. Ale pewnie o to w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, G2000 napisał:

Jeśli dobrze słyszałem to dzisiaj Tomasz Jaroński zapowiedział że razem z Michałem Kempą, eksperymentalnie (tylko na Playerze) będą komentować sobotni etap Vuelty. Jak mniemam Michał Kempa nie ma pojęcia o kolarstwie a komentarz ma być "śmieszny". Pewnie wyjdzie żenująco bo to z 2-3 godziny komentowania i dużo czasu by palnąć jakąś głupotę. Ale pewnie o to w tym chodzi.

Chodzi o to że tego samego dnia o 20:00 w TVN jest 1 odcinek nowej edycji Mam Talent, który Kempa prowadzi od tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, G2000 napisał:

Jeśli dobrze słyszałem to dzisiaj Tomasz Jaroński zapowiedział że razem z Michałem Kempą, eksperymentalnie (tylko na Playerze) będą komentować sobotni etap Vuelty. Jak mniemam Michał Kempa nie ma pojęcia o kolarstwie a komentarz ma być "śmieszny". Pewnie wyjdzie żenująco bo to z 2-3 godziny komentowania i dużo czasu by palnąć jakąś głupotę. Ale pewnie o to w tym chodzi.

 

Michał Kempa raczej ma o kolarstwie pojęcie skoro jest kolarzem pół-amatorem. Nawet jak był w reklamie C+ online jeździł w domu na rowerze i oglądał na laptopie Eurosport z kolarzami zamiast piłke nożną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej czasu zostało do rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach, LM czy meczów Legii w LE a TVP wciąż milczy w  sprawie sublicencji na nadawanie na antenie otwartej u nadawcy rządowego.  Negocjacje na pewno miały miejsce, pewnie wciąż trwają. Ceny praw sportowych na naszym rynku cały czas idą w górę więc można  się spodziewać że nie wszystko zobaczymy na antenie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...