Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie Do kiedy Eurosport i TVP posiadają prawa do konkursów pucharu świata w skokach narciarskich nie licząc konkursów w Polsce bo do tych TVP ma cały czas prawa i kiedy będzie rozstrzygnięte kto na najbliższe lata będzie miał prawa do skoków narciarskich w Polsce oprócz konkursów polskich

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ten sezon olimpijski nie wiadomo kto będzie miał prawa Polsce do skoków narciarskich a za tydzień już pierwsze konkursy letniego cyklu grand prix w skokach narciarskich na razie to konkursy będzie Wiśle więc TVP ma zapewnioną transmisję bo oni będą realizowane tą transmisje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 00:17, ajax1982 napisał:

A czy jak ma sie netflixa od canal+, to ma sie tak jakby niezalezne netflixowe konto? czy moze trzeba sie jakos po dekoderze identyfikowac i netflix jest obslugiwany dekoderem, czy jakoś tak. I czy taki netflix w kombinacji z c+ jest w takiej samej cenie jak niezaleznym rynku? Pytam, bo może ten viaplay bedzie tanszy w pakiecie z c+.

 

 

Dla mnie Premier League w innej stacji niz C+ jest słabe. Na dekoderach można sobie nagrać i obejrzec póżniej. A tu niewiadomo, czy tylko na żywo, czy później z bazy nenta mozna gdzies odtworzyc.

W Viaplay masz 48h catchup, dzisiaj jest piątek i dostępne są mecze ze środy. Oprócz tego w sezonie jest zakładka Premier League i dostępne są 5 min. skróty z każdego spotkania - wszystkie mecze z całej kolejki.

Przy Bundeslidze skrótów nie ma, ale również jest cofanie do 48h. Przykładowo jest 4 czy 5 meczów w sobotę o 15.30 to wszystkie mecze są dostępne i możesz oglądać jaki chcesz. Nie ma transmisji łączonej, jak np Sky Konferenz  na niemieckim Sky.

Jeszcze odnośnie Viaplay w C+. Poczytajcie o planach jakie ma Viaplay, czy Nent: kraje nadbałtyckie, Polska, Holandia, nawet USA. Raczej nie wierzę, że będą dzielić się z kimś prawami. Wg mnie źle to rozegrali, gdyby poczekali rok i ruszyli z Bundesliga, PL czy jeszcze do tego F1 i załóżmy UFC, NHL plus NFL i MLB, to myślę, że cena 49,99 byłaby to przełknięcia i ludzie. A tak, zobaczymy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, picassopawel napisał:

W Viaplay masz 48h catchup, dzisiaj jest piątek i dostępne są mecze ze środy. Oprócz tego w sezonie jest zakładka Premier League i dostępne są 5 min. skróty z każdego spotkania - wszystkie mecze z całej kolejki.

Przy Bundeslidze skrótów nie ma, ale również jest cofanie do 48h. Przykładowo jest 4 czy 5 meczów w sobotę o 15.30 to wszystkie mecze są dostępne i możesz oglądać jaki chcesz. Nie ma transmisji łączonej, jak np Sky Konferenz  na niemieckim Sky.

Jeszcze odnośnie Viaplay w C+. Poczytajcie o planach jakie ma Viaplay, czy Nent: kraje nadbałtyckie, Polska, Holandia, nawet USA. Raczej nie wierzę, że będą dzielić się z kimś prawami. Wg mnie źle to rozegrali, gdyby poczekali rok i ruszyli z Bundesliga, PL czy jeszcze do tego F1 i załóżmy UFC, NHL plus NFL i MLB, to myślę, że cena 49,99 byłaby to przełknięcia i ludzie. A tak, zobaczymy... 

Jak mieli czekać rok, jak przetargi były już teraz? Mieli kupić i nie pokazywać Bundesligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mingo napisał:

Mogli kupić i na rok odsprzedać do Eleven. 

 

Z drugiej strony przez rok mogą zbudować sobie niemałą bazę abonentów. 

 

Tak tylko głośno myślę... ;) 

Dokładnie, mogli kupić i odsprzedać. Obecnie ich prawa d... nie urywają. Za Bundesligę 35zł, to trochę dużo. Niby jakaś Ameryka Płd.,Afryka i kobiecy furbol, ale kto to ogląda? Za to co teraz mają to dałbym max 19,99. 

Przepraszam jeszcze Europa Liga i Liga Konferencji. Jeżeli o mnie chodzi, to ogladam większe hity w weekendy i wtorek oraz środa Liga Mistrzów. W czwartek już mam dosyć i Ligę Europy odpuszczam, w tym roku obejrzałem dopiero finał.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 14:05, Kiler napisał:

Nie, Puchar Włoch jest sprzedawany osobno.

 

Tak sobie na chłodno myślę, że patrząc na to jaka jest oglądalność PL w Canal+ to nie są to liczby robiące jakieś ogromne wrażenie. Myślę, że trochę nadmu[beep]emy balonik, że nagle PC+ się z Polski zawinie albo straci 0.5 mln abonentów. Fanatyk PL sobie poradzi, nawet ten starszy, a ten co oglądał, bo akurat leciało i było w pakiecie zbytnio się tym nie przejmie. Co innego strata Ekstraklasy tu myślę, że rozniosło by się to szerokim echem wśród kibiców w Polsce.

 

Także ja katastrofy PC+ nie wróże.

Myślę , że z tą dyskusją należy zaczekać do przyszłego roku. Wiele się jeszcze może zmienić zarówno w c+ jak i viaplay.

Dla mnie pewne jest jedno : apka Viaplay będzie do dobrania w ramach c+.

Pytanie za ile i co jeszcze będzie w sobie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 14:05, Kiler napisał:

Nie, Puchar Włoch jest sprzedawany osobno.

 

Tak sobie na chłodno myślę, że patrząc na to jaka jest oglądalność PL w Canal+ to nie są to liczby robiące jakieś ogromne wrażenie. Myślę, że trochę nadmu[beep]emy balonik, że nagle PC+ się z Polski zawinie albo straci 0.5 mln abonentów. Fanatyk PL sobie poradzi, nawet ten starszy, a ten co oglądał, bo akurat leciało i było w pakiecie zbytnio się tym nie przejmie. Co innego strata Ekstraklasy tu myślę, że rozniosło by się to szerokim echem wśród kibiców w Polsce.

 

Także ja katastrofy PC+ nie wróże.

A ja właśnie uważam zupełnie odwrotnie. Coś najgorszego, co mogło się zdarzyć platformie CANAL+, stało się właśnie teraz. Po utracie takich lig jak hiszpańska, włoska czy francuska, byli w stanie się podnieść. Nawet po utracie Ligi Mistrzów i Ligi Europy dali radę, ponieważ abonenci mieli świadomość, że europejskie puchary odziedziczyli na początku po telewizji n. A Ekstraklapa zwana przewrotnie "Ekstraklasą"? - To jest zwyczajny syf, od którego oglądania oczy krwawią. Mnie osobiście ciężko byłoby oglądać tych kopiących się po czole [beep]y za darmo, a co dopiero jeszcze za to płacić (sic!). Uważam, że zdecydowanie NAJWIĘKSZĄ potencjalną (i niestety już realną) stratą dla CANAL+, jest przegranie przetargu o transmisje Premier League. Jeśli ktoś wagowo porównuje do ligi angielskiej ekstraklape, to nie wiem czy śmiać się z tego, czy płakać. To mnie więcej tak, jakby porównywać malucha do Mercedesa. I ja mam świadomość, że CANAL+ potrafi opakować to [beep]o w elegancki papierek, ale herbata od samego mieszania nie zrobi się słodsza. Ekstraklapa to syf i nie dodawałbym jej specjalnie znaczenia w kontekście ewentualnej utraty praw przez CANAL+.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie sami sobie jesteśmy winni że Canal+ straciło prawa w sumie że Eleven też. Codziennie widzę na forum że ktoś się kłóci o 5-10 zł. Rozumiem w skali roku może być to już jakiś pieniądz ale takie wręcz żydowskie walczenie o każdą złotówkę musi mieć jakąś konsekwencje i właśnie teraz ją widzimy.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie pewnych praw sportowych do sieci ma jeden zasadniczy plus.

Pozwoli obiektywnie spojrzeć ile osób faktycznie ogląda ligę angielską i niemiecką i jest w stanie za nią zapłacić. Będzie można właścicielom praw czarno na białym przedstawić wyniki i udowodnić czy dane prawa są faktycznie tyle warte. Do tej pory były to badania ankietowe plus telemetria. Teraz będzie można to sprawdzić faktycznie, liczbowo. 

 

Myślę, że Viaplay po prostu postawił absurdalną kasę za prawa do angielskiej (podobnie jak do niemieckiej) i CANAL+ nawet nie był w stanie tej oferty przebić (np. stwierdził, że granica opłacalności została przekroczona).

 

Czytałem na jednym z zagranicznych portali, że we Francji CANAL+ pozyskał prawa do Premier League za kwotę niższą niż przy okazji poprzedniego przetargu.  Więc pewnie gdyby nie Viaplay - mogłoby być podobnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawop napisał:

Nikt nie kupi abonamentu dla skoków.

O to to. Skoki to produkt "premium" dla telewizji otwartej, natomiast dla kodowanych stanowi to tylko dodatek do oferty, a C+ będzie celować w utrzymanie Ekstraklasy. Bardziej bałbym się przejęcia przez Viaplay, bo w krajach skandynawskich tam też puszczają skoki. A jeśli ktoś mi napisze, że musi być w otwartej transmisji to przypomnę casus meczy Polski z Czarnogórą i Mołdawią z 2012, gdzie ustawa o transmisji piłki była, ale jest jeden punkt w tej ustawie, który zwalnia z tego:

Art.  20b.  [Bezpośrednie transmisje z ważnych wydarzeń]

1. 

Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1)

w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub

2)

jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.
 

6. 

Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli dany nadawca wykaże, że żaden nadawca programu spełniającego wymogi określone w ust. 1 pkt 1 nie wyraził gotowości zawarcia umowy umożliwiającej nadanie transmisji zgodnie z ust. 1 pkt 2.

z ustawy o radiofonii i telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil2505 napisał:

Wrzucenie pewnych praw sportowych do sieci ma jeden zasadniczy plus.

Pozwoli obiektywnie spojrzeć ile osób faktycznie ogląda ligę angielską i niemiecką i jest w stanie za nią zapłacić. Będzie można właścicielom praw czarno na białym przedstawić wyniki i udowodnić czy dane prawa są faktycznie tyle warte. Do tej pory były to badania ankietowe plus telemetria. Teraz będzie można to sprawdzić faktycznie, liczbowo.

Dokładnie. Kto jest pasjonatem PL to wykupi. Premier League w naszym kraju straci oglądacza tzw. Kowalskiego co oglądał od czasu do czasu , bo dostał to w pakiecie(abonamencie) i jeśli miałby płacić za to ddatkowe pieniądze, to by tego nie oglądał.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...