Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Przemolo napisał:

Podajesz artykuł z 7 kwietnia 2020 czyli rok temu .

Jeżeli artykul jest aktualny to data nie ma znaczenia w kontekscie przedmiotowych praw.

 

Wystartował przetarg dla krajów europejskich, w tym dla Polski na prawa do French Open na lata 2022-25 i 2022-26. Termin składania ofert mija 11 maja.

Mając na uwadze sukces Świątek w Paryżu prawa do French Open stanowią szczególnie łakomy kąsek dla polskich nadawców.

https://www.sportbuzzbusiness.fr/droits-tv-roland-garros-lance-son-appel-doffres-pour-leurope.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lakiman napisał:

Eleven dalej ma prawa do lig piłkarskich: portugalskiej i australijskiej?

Tak, ale australijskiej piłki to ja w Eleven daawno nie widziałem, za to portugalska jest regularnie.

8 godzin temu, aboutreka napisał:

Jeżeli artykul jest aktualny to data nie ma znaczenia w kontekscie przedmiotowych praw.

 

Wystartował przetarg dla krajów europejskich, w tym dla Polski na prawa do French Open na lata 2022-25 i 2022-26. Termin składania ofert mija 11 maja.

Mając na uwadze sukces Świątek w Paryżu prawa do French Open stanowią szczególnie łakomy kąsek dla polskich nadawców.

https://www.sportbuzzbusiness.fr/droits-tv-roland-garros-lance-son-appel-doffres-pour-leurope.html

No to trzymam kciuki za Eurosport w kwestii tenisowych szlemów ogólnie. Fajnie jeszcze gdyby zgarnęli Polsatowi Wimbledon i byłoby super. Jakoś tak kwestia przyzwyczajenia do tenisa i Eurosportu po prostu jakby kto się zastanawiał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, domino236 napisał:

Powstała Superliga. Ciekawe jak będzie wyglądał przetarg na prawa tv? I kto z Polski będzie miał największe szanse? TV czy streaming? Mam nadzieje, że TV.

Borek twierdzi,  że format ten miałby w całości pokazywać DAZN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, domino236 napisał:

Powstała Superliga. Ciekawe jak będzie wyglądał przetarg na prawa tv? I kto z Polski będzie miał największe szanse? TV czy streaming? Mam nadzieje, że TV.

Streaming do dzieła.

DAZN, Amazon , Viaplay czekamy na Wasze ruch 😁

Zibi Top już płakał w Polsacie 🤣

24 minuty temu, Przemolo napisał:

Polsat wtopił z LM wiec raczej odpada i bardzo dobrze 😄

Bardzo dobrze,  Superliga beż kuchni mistrzów 😄

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo? Już powstała. Zresztą nowy format Ligi Mistrzów niewiele by się różnił dla kibica od tego czym jest Superliga. Tyle, że dla klubów Superliga to dużo więcej pieniędzy, których nie zabiera UEFA. 

Ciekawe co się stanie z Ligą Mistrzów, bo nie ma prawa żeby funkcjonowała. Przetargi telewizyjne również mogą zostać anulowane, bo bez 15-20 najbardziej medialnych klubów to nie ma sensu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo? Już powstała. Zresztą nowy format Ligi Mistrzów niewiele by się różnił dla kibica od tego czym jest Superliga. Tyle, że dla klubów Superliga to dużo więcej pieniędzy, których nie zabiera UEFA. 
Ciekawe co się stanie z Ligą Mistrzów, bo nie ma prawa żeby funkcjonowała. Przetargi telewizyjne również mogą zostać anulowane, bo bez 15-20 najbardziej medialnych klubów to nie ma sensu. 
Na razie została zapowiedziana, do startu długa droga. Zaraz UEFA zbanuje kluby i piłkarzy z rozgrywek organizowanych przez siebie i zobaczymy wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domino236 napisał:

Powstała Superliga. Ciekawe jak będzie wyglądał przetarg na prawa tv? I kto z Polski będzie miał największe szanse? TV czy streaming? Mam nadzieje, że TV.

Jeśli faktycznie powstanie ,kibicuję streamingowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vigoo napisał:

Grać ostro. Pozwy da sądów, wykluczyć kluby z rozgrywek krajowych, zawiesić piłkarzy w rozgrywkach UEFA/FIFA i wtedy dopiero będzie ciekawie. :)

Ale kto tam może grać ostro. Dla lig krajowych to nie jest najgorsze rozwiązanie bo utrzymają podobne wpływy z praw tv. Po wykluczeniu czołówki to poza krajowym podwórkiem nikt by tego nie oglądał. Dla FIFA/UEFA turnieje reprezentacyjne bez czołowych piłkarzy to olbrzymie straty i nic więcej. Jedyni, którzy stracą, ale też mniej niż w przypadku ostrej gry to UEFA, a to mnie jakoś specjalnie nie martwi😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o to samo... UEFA się pewnie ugnie, rzuci trochę kasy, temat przyschnie i wszyscy będą zadowoleni. 

 

Temat Superligi wraca jak bumerang. Jeszcze jak byłem w LO, to już o niej mówiono. 

 

Na moje oko to kolejna burza w szklance wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aboutreka napisał:

Proponuje utworzyc oddzielny temat o Superlidze i tam o niej dyskutowac

Temat stworzony 

 

Będzie Nowa liga Mistrzów https://sport.tvp.pl/53375552/uefa-przeglosowala-nowy-format-ligi-mistrzow-tvpsportpl?fbclid=IwAR1JwUWxbu2OGK6kHzm8TLXpIdw4hpucq-WiUzUN_jHEsofxeKF69Ab1E5c.

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...