Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, the cable guy napisał:

Teraz sobie wyobraźmy, że każda liga TOP 5 jest sprzedawana osobno. Kupicie każdą? :D Wątpię. 

Pewnie nie, ale ja w sumie nie oglądam wszystkich lig. Śledzę, ale takie Serie A, Ligue 1 czy Bundesliga nie są mi do szczęścia potrzebne. Za to znam osoby, które muszą obejrzeć mecz Bayernu ze względu na Lewego czy Napoli bo Zieliński :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, muza_tv napisał:

@Mihalek, ale myślisz, że po stracie praw sportowych Polsat będzie utrzymywał Polsat Sport Premium w obecnej formie?

Zresztą... zawsze może powstać Polsat Sport Viasat :D

Zależy jak dokładnie rozumieć "w obecnej formie". Niby po polityce CP można się wszystkiego spodziewać, ale nie sądzę by wywracali projekt PSP Premium do góry nogami. Będzie raczej tak jak do tej pory - coś rzuci im PC+, coś skapnie z sublicencji od TVP, coś wpadnie od operatorów kablowych i pociągną tak jak ciągnęli do tej pory. To i tak LM a nie LE jest tutaj produktem "premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bugmenot napisał:

Gdzie niby uruchomił te kanały? Mówisz o tych w Niemczech dla barów, co tu niektórzy się chwalili, że ogladają, jak nie jest to dostepne dla osób prywatnych i przy okazji wyszło, że piracą? ;)

Czy może o tych dwóch kanałach reklamówkach w Hiszpanii?

Mówię o tych kanałach na rynku włoskim, hiszpańskim i czekającym w kolejce rynku niemieckim, gdzie w ostatnim czasie dostali koncesje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, vigoo napisał:

Mówię o tych kanałach na rynku włoskim, hiszpańskim i czekającym w kolejce rynku niemieckim, gdzie w ostatnim czasie dostali koncesje, zabawny mistrzu manipulacji. 

 

Kanały w Niemczech nadają od 2 lat i są kierowane do barów co napisałem. Kanały hiszpańskie zostały wyjaśnione wyżej przeze mnie, @tracer10 i @czerstwy. To kanały reklamówki - jeśli nie rozumiesz tego zwrotu nic nie poradzę. W dodatku za cenę pełnego streamu i bez dostępu do niego

Napisałeś, cytuje "DAZN na każdym kolejnym rynku zaczął uruchamiać kanały linearne". Gdzie są kanały dla klientów indywidualnych na pozostałych głównych rynkach platformy - np. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Brazylii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kroladas napisał:

Myślicie, że będzie można wypowiedzieć umowy z tytułu utraty praw do LE? Chciałbym przejść do Canal+, ale z tego co widzę na ich stronie najtańszy pakiet z Eleven ami i Canal+ z PSP to aż 111 zł. 

Nie ma możliwości wypowiedzenia z takiego powodu. Kanał musiałby przestać istnieć lub zupełnie zmienić rodzaj pokazywanej treści. Przykładowo ze sportu na żywo na telezakupy. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bugmenot napisał:

 

Kanały w Niemczech nadają od 2 lat i są kierowane do barów co napisałem. Kanały hiszpanskie zostały wyjaśnione wyżej przeze mnie, @tracer10 i @czerstwy. To kanały reklamówki - jeśli nie rozumiesz tego zwrotu nic nie poradzę. W dodatku za cenę pełnego streamu i bez dostępu do niego

Napisałeś, cytuje "DAZN na każdym kolejnym rynku zaczął uruchamiać kanały linearne". Gdzie są kanały na pozostałych głównych rynkach platformy - np. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Brazylii, Szwajcarii, Austrii?

Włochy, Hiszpania, która dopiero co ruszyła i koncesje dla nowych kanałów w Niemczech (nie BAR), o które po coś wystąpili. Kto wie, co będzie dalej. Po co ta super, nowoczesna, przyszłościowa platforma streamingowa przeprosiła się z telewizją, skoro to już taki nieopłacalny przeżytek? Widocznie nie do końca.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli jakieś polskie kluby zakwalifikują się do Conference lub LE to ktoś się dogada z tym całym Nentem czy jak mu tam jest i wykupią sublicencję na pokazanie meczów w otwartej tv.

Ja jestem cały czas zdania, że prawa na streaming i klasyczną telewizję powinny być rozdzielone i wyłączność powinna obowiązywać tylko w ramach danej formy przekazu (czyli wyłączność w streamingu osobno a wyłączność w klasycznej tv osobno). To widzowie powinni decydować jaką formę wolą, a nie mieć ją narzuconą.

Edytowane przez Tomo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo Hiszpańskie kanały DAZN ruszyły w styczniu, a nie "dopiero co" ;).

I to Movistar poszedł na takie drakońskie warunki (10 euro za dwa kanały, bez dostępu usługi streamingowej), żeby mieć cokolwiek sportowego w ofercie bo zostaliby z niczym.

Jeśli Ty tutaj widzisz opłacalność i nowoczesność po stronie platformy satelitarnej to gratuluje. Netflix też pewnie Twoim zdaniem się przeprosił z telewizją bo na Stopklatkce leciało Narcos 🤣.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bugmenot napisał:

Hiszpańskie kanały DAZN ruszyły w styczniu 2021, a nie "dopiero co".

I to Movistar poszedł na takie drakońskie warunki (10 euro za dwa kanały, bez dostępu usługi streamingowej), żeby mieć cokolwiek sportowego w ofercie bo zostaliby z niczym.

Jeśli Ty tutaj widzisz opłacalność i nowoczesność to gratuluje. Netflix też pewnie Twoim zdaniem się przeprosił z telewizją bo na Stopklatkce leciało Narcos 🤣.

Ważniejsze, że DAZN widzi, bo raczej nikt im do głowy pistoletu nie przyłożył i kazał uruchamiać kanały linearne. Gdyby nie chcieli, to by tego nie robili, ale widocznie widzą w tej staruszce telewizji jakiś potencjał i coś mi się wydaje, że to jeszcze nie wszystko. Może dlatego, że wszelkimi sposobami starają się minimalizować straty, więc i telewizja jest ok. Może dlatego na całym świecie uruchomili usługę "z niczym", by tylko odzyskać hajs wtopiony w kontrakty bokserskie.

 

Świetnie, że po kilkunastu minutach edytujesz swój wpis, by zmienić jego sens. Jakie to @bugmenotowskie 😁

Oczywiście, że pisałem o opłacalności DAZN a nie platformy satelitarnej, ale chyba nie załapałeś, albo nie chciałeś załapać...

Edytowane przez vigoo
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo W moim poście zmieniłem po 6 minutach, a nie kilkunastu (co widać w historii edycji) redundantny "styczeń 2021" na "styczeń" i dla jasności przekazu dodałem "platformy satelitarnej", mimo, że to, że piszę o Movistarze wynkało ze zdania wyżej.

Tak jak pisałem, przepracuj swoje problemy, bo uniemożliwiają Ci normalną dyskusje i wygląda to smutno.

Kanały za chore pieniadze i na beznadzienych warunkach dla swoich klientów uruchomił Movistar, żeby ratować swoją platformę satelitarną zastrzykiem 1/10 sportu z DAZN za 100% ceny.

Jedyny kto może sie z tego cieszyć to chłopaki na "linijkach" z Aliexpress.

 

A no i widze, ze zarówno jeden wczesniejszy Twój post jak i mój wyedytował także bez żadnej adnotacji moderator, ale to już reklamacje nie do mnie :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bugmenot napisał:

@vigoo W moim poście zmieniłem redundantny styczeń 2021 na styczeń i dodałem do platformy słowo satelitarnej, mimo, że to o czym pisałem wynkało ze zdania wyżej.

Tak jak pisałem, przepracuj swoje problemy, bo uniemożliwiają Ci normalną dyskusje i wygląda to smutno.

@bugmenot Dokładnie tak. Dopisałeś "platformy satelitarnej" choć od początku pisałem o opłacalności po stronie DAZN, którą musieli zauważyć w tej beznadziejnej telewizji linearnej, więc jak już tak sobie radzimy, to może popracuj nad zrozumieniem tekstu. 😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten cały Conference to taki nowy puchar Intertoto,a Liga Europy bez polskiej drużyny też nie jest ciekawa więc w sumei wykupienie tego przez ten Viaplay to dobra informacja bo jakbym miał w TV to bym włączył i stracił czas, a tak nie będzie kusić bo nie zamierzam płacić za kanał, który można ogladać tylko w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vigoo napisał:

@bugmenot Dokładnie tak. Dopisałeś "platformy satelitarnej" choć od początku pisałem o opłacalności po stronie DAZN, którą musieli zauważyć w tej beznadziejnej telewizji linearnej, więc jak już tak sobie radzimy, to może popracuj nad zrozumieniem tekstu. 😉

A ja od początku pisałem o tym, że oferta dwóch kanałów reklamówek nie jest opłacalna ani dla Movistara ani dla jego klientów.

To tak jakbyś dostał dwa kanały "Netflix" pokazujące codziennie po jednym filmie i cały sezon jakiegoś serialu za 52 zł.

Rozumiem, że to by świadczyło o tym jaka super jest telewizja lienarna.

Przecież to jest taka sama desperacja po stronie Movistara jak Kurski pokazujący ostatnie 45 minut wyścigu F1, albo mecze od drugiej połowy...

I pewnie celem jest taki sam, niekumaty klient 75+, który boi się nowości. Jeśli do nich należysz, to sorry. Powodzenia i milego ogladania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty o niebie, ja o chlebie. Od początku dyskusji pisałem, że DAZN jednak widzi biznes w tej odchodzącej podobno do lamusa telewizji, skoro uruchamia tam kanały a Ty o opłacalności platform, cenach dla klientów, wybrakowanych ofertach, komentarzu i innych cudach. Niech i tak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

 

Kanały w Niemczech nadają od 2 lat i są kierowane do barów co napisałem. Kanały hiszpańskie zostały wyjaśnione wyżej przeze mnie, @tracer10 i @czerstwy. To kanały reklamówki - jeśli nie rozumiesz tego zwrotu nic nie poradzę. W dodatku za cenę pełnego streamu i bez dostępu do niego

Napisałeś, cytuje "DAZN na każdym kolejnym rynku zaczął uruchamiać kanały linearne". Gdzie są kanały dla klientów indywidualnych na pozostałych głównych rynkach platformy - np. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Brazylii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech?

 

W Hiszpanii nie żadne kanały reklamówki. Jak pisałem jest deal między Movistar i DAZN. Poczytaj sobie:

https://www.sportspromedia.com/news/motogp-tv-rights-movistar-dazn-spain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawel dwa kanały z czego jeden jest powtórkowy (co zostało wyżej napisane nie tylko przeze mnie) to są kanały reklamówki w momencie gdy na streamie masz 15 wydarzeń live.

@vigoo To nie DAZN widzi biznes, a platformy satelitarne szansę na przetrwanie.

A no i jeszcze z tego linku dał wyzej @picassopawel wynika, że Movistar oddał prawa do F1 dla DAZN do emisji w Internecie i na ich kanale w platformie satelitarnej :D.

No rzeczywiście po prostu pozamiatała ta telewizja linearna.

"Pay-TV service hands over F1 rights in deal to carry DAZN branded networks."

"The Movistar+ Formula One channel will now be taken off air."

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bugmenot napisał:

 

@vigoo To nie DAZN widzi biznes, a platformy satelitarne szansę na przetrwanie.

No tak. Zmusili ich do tego siłą a DAZN, znany ze swej działalności charytatywnej, będzie jeszcze do tego dopłacał. Zobaczymy, co się wydarzy w Niemczech. Pewnie też ich zmuszą...

 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli do tego kto ma tutaj dominującą pozycję nie przekonuje Cię to, że Movistar oddał DAZN prawa do F1, to już nic Cię nie przekona - bo jesteś po prostu zaślepiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP gdzie już nie uświadczysz meczu polskiej drużyny, trochę straci na atrakcyjności. Już nie zrobią sobie studia i nie puszczą meczu np. Lecha tak jak to ostatnio miało miejsce. Wybaczcie, ale z takim poziomem jakim reprezentują polskie kluby, nie ma co liczyć na udział w LM,
A o Viaplay nie martwcie się. Puszczą kanał/y linearny do posiadanych praw dorzucą z pewnoscią NHL, coś ze Skandynawii, oferta filmowo-serialowo-dokumentalna,  powalczą o ligę angielską, do tego mecze LE (z polskim klubem) i Conference (z polskimi klubami) ładnie to opakują, zrobią premkę zamiast 34,- by zachęcić i Polak łyknie. 
A sublicencje na mecze polskich drużyn z Conference udzielą za dobry hajs TVPPis, bo przecież mają taki budżet teraz, że mogą gumno w złocie nawet kupić 
   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...