Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Serie A to na tą chwilę nie wiadomo, kto będzie te prawa sprzedawał. Nie ma wybranego pośrednika.

A co do LM no to przecież oferty można składać oferty do 1 marca, właściwie wystarczy dograć szczegóły, i już się dowiemy( chyba ze bedzie dogrywka). Myślę ze do połowy marca będziemy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 15:43, czerstwy napisał:

A to na Serie A nie były już składane oferty?

Składanie ofert na międzynarodowe prawa do Serie A trwało do 11 stycznia 2021. http://www.legaseriea.it/uploads/default/attachments/comunicati/comunicati_m/8578/files/allegati/8676/press_release_-_tender_process_international_media_rights_2021-2024.pdf

 

Wpłynęło 49 ofert - od 35 nadawców i 14 agencji   https://www.repubblica.it/rubriche/spycalcio/2021/01/14/news/lega_trattative_diritti_tv-282560288/

 

Nieoficjalnie info o wysokości ofert. https://www.ilsole24ore.com/art/diritti-tv-la-serie-a-rischio-300-milioni-ricavi-dall-estero-ADeuBVEB?refresh_ce=1

 

Na prawa krajowe wpłynęły 4 oferty - od Sky, Dazn, Mediapro i Eurosportu.  Brak oferty od Amazon https://www.digital-news.it/news/sport/47404/diritti-tv-serie-a-2021-2024-offerte-da-sky-mediapro-dazn-e-discovery  

 

Przetarg na międzynarodowe prawa nie obejmuje krajów MENA

https://www.sportspromedia.com/news/serie-a-tv-rights-mena-saudi-arabia-bein-sports

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboutreka napisał:

Czy to oznacza że z Polski nikt nie był zaineresowany ?

11 minut temu, tyrla napisał:

 

Szkoda że jeszcze rebusa nie zrobił.

Jak nie może ujawnić co będzie robił , to po co te podchody.

Jak dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Superbowl przez TVP to jest po prostu skandal i sprawa powinna trafić z miejsca do prokuratury. TVP, z racji bycia telewizją publiczną, ma obowiązek stawiania na POLSKI sport. Jaką ta stacja wypełnia misję kupując coś takiego jak Superbowl? Żadną. Wydali PODATNIKÓW pieniądze i zadowoleni chwalą się wszem i wobec.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Moim zdaniem, oczywiście, że nie powinni. Jakim prawem TVP wydaje publiczne pieniądze na takie prawa jak Puchar Włoch/Puchar Hiszpanii, Ligę Mistrzów? TVP ma kierować się dobrem narodowym i wspierać rodzimy sport. Niech zainwestują w polskie ligi. Najwyższego szczebla, niższego szczebla, Puchar Polski w różne dyscypliny, niech kupują prawa do pokazywania polskiej reprezentacji, etc. To jest ich misją! Niech te pieniądze, które mają od podatników zostaną w kraju i wspierają polski sport. Zagraniczne prawa to nie jest misja telewizji publicznej! Od tego mamy stacje prywatne.

 

@tyrla A Bayern i Juventus to są polskie zespoły? Co z tego, że grają w nich Lewandowski i Szczęsny? Idąc tym tokiem rozumowania, powinni kupić prawa do ligi rosyjskiej, bo gra tam kilku reprezentantów. Ja się z tym nie zgadzam. Te pieniądze powinny zostać wydane na polskie kluby i polską reprezentację. Jeśli TVP ma w ogóle istnieć to ich misją powinno być wspieranie rozgrywek polskich. Polskich zespołów, polskich lig, polskiej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla Ekstraklasa to liga, która kosztuje majątek i nie dziwota, że TVP na to nie stać. Jednak powinni stawać do przetargu na transmisję przynajmniej jednego meczu, skrótów spotkań i tak dalej. Pamiętam czasy, gdy TVP nie miała prawa nawet pokazywać urywków spotkań w "Sporcie" po Wiadomościach. To było chore.

 

@Arkon Nie, nie idę w stronę Korei Polnocnej. W Polsce nikt nie zabrania (jeszcze!) działalności żadnego podmiotowi prywatnemu, który może sobie kupić takie prawa jakie chce. Ja po prostu uważam, ze ligi zagraniczne/komercyjne nie są misja telewizji publicznej. Od tego są stacje prywatne. Telewizja publiczna ma obowiązek skupiać się na polskim sporcie. Jeśli tego nie robi, to moim zdaniem nie ma sensu jej w ogóle utrzymywać za moje i twoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że dla większości jest fajnie, że TVP kupuje Puchar Włoch i Hiszpanii, kupuje prawa do części Ligi Mistrzów, kupuje sobie Superbowl i tak dalej, bo później mogą sobie oglądać takie mecze "za free" (w teorii za darmo, bo w praktyce zapłacili za nie w podatkach). I ja wiem, że to fajnie brzmi: "oglądam za darmo i nie muszę płacić tym żabojadom i Solorzowi za mecze", ale ja nie wyznaje takiego podejścia. Jeśli chce coś oglądać - płace za to. A TVP to telewizja publiczna i ma do wypełnienia określoną misję. Od tego ona jest. Jeśli tego nie robi, kupując sobie Superbowle, puchary lig zagranicznych tym samym wspierając je z pieniędzy zwykłych ludzi, to nie powinna istnieć. Albo wypełniają misję za moje i twoje pieniądze, albo niech przekształci się w prywatny twór. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Taberski
32 minuty temu, TimesSquare napisał:

Jeśli chce coś oglądać - płace za to.

W przypadku MŚ w siatkówce w 2014 roku jakoś nie miałeś zasady, że płacę i oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TimesSquare napisał:

A TVP to telewizja publiczna i ma do wypełnienia określoną misję.

I tak jak z tym, co piszesz o misji wspierania/promowania polskiego sportu, inwestowania w niego choćby za cenę własnej straty (bo w końcu dopłacimy w podatakch itd.), tak nie zgodzę się z tym, że dawanie ludziom, Polakom, tego, co chcą oglądać nie jest misją telewizji publicznej. Swoją drogą, ciekaw jestem, który "geniusz" w Stanach zrobił na SuperBowl taką promocję, że to kupili. Współczujący "dawnemu blokowi wschodniemu" filantrop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Taberski

No właśnie TVP a nie Polsatu. Polsat chciał sprzedać TVP i nie chcieli na tym zarobić. Chcieli tylko odzyskać kasę i dostać od TVP tyle ile na to wydali. TVP nie kupiło a Ty miałeś o to pretensje do Polsatu a nie do TVP.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...