Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bugmenot z punktu widzenia abonenta PC+ jest dobrze by nie powiedzieć bardzo dobrze bo wszystko zostaje.Gorzej  w przypadku CP utracili Bundeslige a te prawa tylko w połowie dostępne dla  abonentów.A tak jeden osobnik pisał że musi Canal + mieć te prawa bo musi być znak wodny  i co ma teraz do napisania😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci PC+ nie znaja dnia ani godziny, kiedy zakończy się dotychczasowa umowa na kanały od Polsatu a zacznie się płacenie extra, jak to już zaraz będzie w MM i Vectrze ;).

Pakiet Eleven wyceniono tam na 30 zł, a pojedyncze kanały od 1 do 4,50 zł.

Myślę, że moment wyniesenia się Eleven na transpondery CP o ile nastąpi będzie tutaj kluczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga sobie wyceniać i na 40zł😅A rynek szybko zweryfikuje  ich ofertę.Jak dla mnie są warci tyle co obecnie bo ich oferta jest a raczej będzie słabsza.La Ligi praktycznie nie oglądam,Ligue! mam w C+ a za żużel czy Seria A nie dam im wiecej niż obecnie kosztuje ten pakiet.Zabawne cena wieksza niż za paczkę C+😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bugmenot napisał:

Hiszpańska dalej na pół do 2025/26.

Czyli Polsat wbrew twierdzeniem niektórych forumowiczów jeszcze Eleven nie zamyka ;).

I jedni, i drudzy, poszli po rozum do glowy i zrozumieli, ze jesli chca podjac walke z nadciagajacymi "streamowymi" przeciwnikami, musza to zrobic wspolnie. Ot cala filozofia tego "paktu".

 

Prawdziwa batalia stoczy sie o LM. Tutaj pakt moze przestan funkcjonowac, bo to prawa super ekskluzywne i wylacznosc jest w cenie.

 

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot jak ktos nie chce za 25 zł w PC+ niech płaci w Vectrze i 69 zł.Nikt nikomu nie broni.Oferta w Eelven z naszego punktu widzenia będzie słabsza wiec nikt im nie da dwa razy wiecej niż obecnie za tą paczkę😅  Wcale bym sie nie zdziwił jak C+ kupi żużel i tez się podzieli z Eleven.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bugmenot napisał:
@czerstwy Patrząc na to, że w sytuacji kiedy bundesliga znika, C+ kolejne prawa odkupuje od Eleven (wcześniej Ligue 1 na tej samej zasadzie kupił Solorz i im odsprzedał ;)) to bym szczególnie entuzjastyczny nie był, bo widać, że z kasą krucho.


Formalnie prawa kupił Eleven, ale oczywistym jest, że dogadali się co do podziału jeszcze przed przetargiem i dzięki temu Eleven mógł zaproponować więcej.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie C+ do spółki z Eleven:

"Mamy dla Was mecze @LaLiga do końca sezonu 2025/26! 🔥 "

 

Jeżeli o mnie chodzi, to nie sądzę, żeby mieli jakiekolwiek szanse odnośnie CHL i LE. Raczej ruszy Polsat i Skandynawowie z Nent, czyli Viaplay. Patrząc na ich apke na LGWebos, to wolałbym ich niż Dziekanowskiego, Chylewską i innych asów z Polsatu. Prawdę mówiąc lepiej dać 35-40 za Viaplay z Bundesligą, CHL i pewnie ze sportami amerykańskimi MLB czy NFL, niż tą samą cenę za Ligę Mistrzów na Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedni, i drudzy, poszli po rozum do glowy i zrozumieli, ze jesli chca podjac walke z nadciagajacymi "streamowymi" przeciwnikami, musza to zrobic wspolnie. Ot cala filozofia tego "paktu".
 
Prawdziwa batalia stoczy sie o LM. Tutaj pakt moze przestan funkcjonowac, bo to prawa super ekskluzywne i wylacznosc jest w cenie.
 
Mam wrażenie, że Polsat nie ma pomysłu na LM... osobne kanały, które w CP są dość drogie, a u konkurencji satelitarnej czasem wręcz darmowe, nie przyciągają nowych abonentów do platformy. Myślę, że mimo wszystko, lepiej by się to sprawdziło jakby LM była w Polsacie Sport / Extra (jeśli mówimy o rynku sat). Jeśli chodzi o kablówki to obecny model wydaje się być bardziej opłacalny dla Zygmunta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, picassopawel napisał:

Już oficjalnie C+ do spółki z Eleven:

"Mamy dla Was mecze @LaLiga do końca sezonu 2025/26! 🔥 "

 

Jeżeli o mnie chodzi, to nie sądzę, żeby mieli jakiekolwiek szanse odnośnie CHL i LE. Raczej ruszy Polsat i Skandynawowie z Nent, czyli Viaplay. Patrząc na ich apke na LGWebos, to wolałbym ich niż Dziekanowskiego, Chylewską i innych asów z Polsatu. Prawdę mówiąc lepiej dać 35-40 za Viaplay z Bundesligą, CHL i pewnie ze sportami amerykańskimi MLB czy NFL, niż tą samą cenę za Ligę Mistrzów na Polsacie.

Dokładnie!😅I oglądać część meczy z angielskim komentarzem lub bez czyli sam sygnał😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tyrla napisał:

No ale Szkolnikowski mówił, że to ma być nowy gracz, a tu się okazuje że są stare wygi :D

Za każdym razem przy okazji przetargów na duże ligi pojawiają się ludzie mówiący o nowych graczach. Ile to już razy FOX SPORTS miał wejść do Polski?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie by mogło zostać jak jest obecnie. 15 zł za miesiąc Ligi Mistrzów w C+ to cena odpowiadająca jakości tych praw. Studia nie oglądam, nie interesuje mnie ani gotowanie, ani ewentualne super hiper eksperckie gadki w wykonaniu "ekspertów" z C+. Uruchamiam dla samego meczu, który chcę obejrzeć w niezłej jakości obrazu i dźwięku. Tego mi nie zapewni stream internetowy. 

Dlatego zupełnie niezrozumiałe są dla mnie jakieś wołania o zmianę nadawcy na jakieś dziwne twory internetowe, które nie będą w stanie mi dać transmisji na poziomie przez satelitę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, czerstwy napisał:

Dokładnie!😅I oglądać część meczy z angielskim komentarzem lub bez czyli sam sygnał😅

Wiesz dla mnie angielski, czy niemiecki, to żaden problem. Oglądanie meczów bez komentarza w dzisiejszych czasach (patrz mecze piłkarzy ręcznych na YouTube), to również żadna katastrofa. Od dawna oglądam CHL z niemieckim, czy angielskim komentarzem i powiem jedno, mniej gadki o bzdurach, ciągłego paplania, a więcej konkrektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, the cable guy napisał:

Infrastruktura się w Polsce wiele nie zmieniła od startu Eleven.

Jednak trochę się zmieniło według mnie, w większej ilości miejsc jest światłowód, choć i tak niektórzy będą wykluczeni z oferty. Z tego, co pamiętam pierwszy mecz do którego prawa miał Eleven (o Tarczę Wspólnoty) był też w TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, picassopawel napisał:

Wiesz dla mnie angielski, czy niemiecki, to żaden problem. Oglądanie meczów bez komentarza w dzisiejszych czasach (patrz mecze piłkarzy ręcznych na YouTube), to również żadna katastrofa. Od dawna oglądam CHL z niemieckim, czy angielskim komentarzem i powiem jedno, mniej gadki o bzdurach, ciągłego paplania, a więcej konkrektu.

Ja natomiast mam swój ojczysty język i jak ktoś  wykupuje prawa do mojego kraju to wymagałbym słyszeć swój język.Mało tego wchodza do naszego kraju operatorzy i nawet strony nie mają w naszym jezyku.Jakoś nasze pieniądze im nie śmierdzą a jezyk im przeszkadza?Ale faktycznie  co w dzisiejszych czasach wymagać dobrze że w ogóle pokazują😅

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał:

Ja natomiast mam swój ojczysty język i jak ktoś  wykupuje prawa do mojego kraju to wymagałbym słyszeć swój język.Mało tego wchodza do naszego kraju operatorzy i nawet strony nie mają w naszym jezyku.Jakoś nasze pieniądze im nie śmierdzą a jezyk im przeszkadza?Ale faktycznie  co w dzisiejszych czasach wymagać dobrze że w ogóle pokazują😅

W Skandynawii jak pokazują Bundesligę, to załóżmy w sobotę o 15.30 jeden, czy dwa mecze są po szwedzku, a reszta bez komentarza lub po angielsku. Ale w apce masz wszystko, cały sport w VOD. W nocy jest NFL, czy NHL możesz odtworzyć w każdym momencie i przewijać, taki catchup. Mówicie, nie każdy ma dobry Internet. Niby tak... Ja od paru sezonów nie oglądam CHL w polskiej tv i naprawdę wierzcie mi kwestia przyzwyczajenia. Powiem więcej, syn 8 lat, też ogląda ze mną i nie ma z tym problemu, szczerze mówiąc wolę z nim rozmawiać w czasie meczu niż słuchać tych asów z Polsatu.

Jeszcze jedno. Tak analizując te prawa i gdyby rzeczywiście Nent wziął LM, do tego Bundesligę, to naprawdę nie potrafię zrozumieć, w którą stronę im się to kalkuluje. Widać po DAZN, że ich wejście do Polski szału nie zrobiło. Wiadomo weszli w tym czasie również do innych krajów, ale jakoś kontrakt Alvareza trzeba spłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 20:18, G2000 napisał:

Piłkarzy ręcznych na YT bez polskiego komentarza oglądało 200 tys. ludzi.

 

Ostatnio się właśnie zastanawiałem czy komentarz przy niektórych dyscyplinach sportowych to nie relikt poprzedniej epoki. Komentatorzy kiedyś byli potrzebni bo ludzie mieli malutkie telewizorki, góra 21 cali, czarno-białe. Grafika ekranowa, jeśli była, to była uboga. Widz potrzebował komentatora, który z reguły był na miejscu, widział wszystko lepiej i miał na bieżąco dostęp do wyników, który będzie mu mówił co się dzieje na ekranie. Dzisiaj mamy duże telewizory FHD, 4K, rozbudowaną grafikę ekranową, live timing na telefonie czy tablecie. Tak właściwie po co teraz komentator? Np. w skokach. Najazd na skoczka, komentator mówi kto teraz będzie skakał. Widz doskonale wie kto będzie skakał bo ma to na grafice. Skoczek ląduje, komentator gdyba jak daleko skoczył po czym podaje odległość. Widz doskonale wie ile skoczył bo ma to na grafice. Następnie komentator przypomina o prędkości najazdowej, widz to wie bo było na grafice. Komentator zaczyna podawać noty, widz widzi je na ekranie. W międzyczasie komentatorzy starają się liczyć końcową notę w pamięci, chyba tylko po to by widz miał wrażenie że są do czegoś potrzebni. Na koniec podają sumę punktów, którą to sumę widz doskonale widzi na ekranie. Widzi też miejsce jakie zajmuje skoczek. Czyli komentatorzy podczas koków mówią widzowi to co on widzi. I tak jest przy wielu dyscyplinach. By daleko nie szukać biegi narciarskie. Zawodnicy dobiegają do punktu pomiarowego i komentator zaczyna wymieniać kolejność i startem czasową. Robi to prawdopodobnie z grafiki którą widzą oglądający. Jeszcze mówią kto kiedy atakuje ale to widz widzi na swoim dużym telewizorze. A np. taki pan Ulbrycht to potrafi pomylić zawodników i dopiero na mecie, kiedy mu się wyświetlą wyniki, że to atakował i wygrał inny Rosjanin niż ten którym się wcześniej ekscytował.

Mnie jako osobie, która nie widzi jednak komentarz jest przydatny. O ile np. tenisa mogę sobie obczaić bez komentarza i mam wynik, o tyle reszty to już ciężko, a raczej nie o to chodzi bym musiał się uzbrajać we wszelkiego typu apki z których dostępnością też różnie bywa. Więc relikt reliktem, ale wierz mi, że są osoby z tego komentarza korzystające.

8 godzin temu, TimesSquare napisał:

I jedni, i drudzy, poszli po rozum do glowy i zrozumieli, ze jesli chca podjac walke z nadciagajacymi "streamowymi" przeciwnikami, musza to zrobic wspolnie. Ot cala filozofia tego "paktu".

 

Prawdziwa batalia stoczy sie o LM. Tutaj pakt moze przestan funkcjonowac, bo to prawa super ekskluzywne i wylacznosc jest w cenie.

 

Trudno się nie zgodzić. W dzisiejszych czasach gdzie prawa wywindowało cenowo w kosmos moim zdaniem coraz częstsze będą takie sojusze. Z całego serca trzymam kciuki o szybką plajtę tego całego Viaplaya. Sądzę, że ludzie szybko zweryfikują ich zakusy tak jak jest z Dazn. Dla mnie od samego początku ten zakup Bundesligi to była czysta głupota, ale nie mając oferty interesującej większość musieli coś łyknąć. Niestety jednak nie do końca rozsądnie to przemyśleli i popłyną. Z czego niezwykle będę uradowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość programów w Szwecji jest emitowanych w wersji angielskiej ze szwedzkimi napisami, 90% szwedów zna angielski, tak więc i taki komentarz tam nikogo nie dziwi.
Poza tym Bundesliga jest tam zdecydowanie mniej popularna niż u nas. W Polsce raczej dostosują się do naszych realiów.

Natomiast patrząc na ofertę Viaplay w Szwecji (Liga Mistrzów, Premier League + Championship, Ligue 1, Bundesliga, Formuła 1, MotoGP, Nascar, żużel, MLB, NHL, NFL, UFC, praktycznie cały golf, ręczna, sporo tenisa itd) to bym specjalnie nie liczył, że oni "popłyną" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u nas ludzie nie rzucą się na to by płacić ponad 30 zł za LM jednocześnie utrzymując C+ czy CP.
Poza tym nie widziałem porównywalnej, w kwestii jakości, legalnej transmisji sportowej, do tej w tv linearnej. A internet mam w porządku, dostęp online do kanałów sportowych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, torre24 napisał:

Tyle, że u nas ludzie nie rzucą się na to by płacić ponad 30 zł za LM jednocześnie utrzymując C+ czy CP.
Poza tym nie widziałem porównywalnej, w kwestii jakości, legalnej transmisji sportowej, do tej w tv linearnej. A internet mam w porządku, dostęp online do kanałów sportowych też.

Wierz mi, że do transmisji Viaplay przez ich apke nie ma do czego się przyczepić. Powiem ci więcej, wziąłem jakiś czas temu na próbę Eurosport Player. Mój box Xiaomi odtwarzał obraz lepiej niż dekoder z Vectry. Neta nie mam żadnego porywającego, bo 300 mbs. Zresztą spróbuj obejrzec coś darmowego na IPLA, wiosna rusza MotoGP. Dla mnie jakość lepsza niż na dekoderze cyfrowym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, torre24 napisał:

Tyle, że u nas ludzie nie rzucą się na to by płacić ponad 30 zł za LM jednocześnie utrzymując C+ czy CP.
Poza tym nie widziałem porównywalnej, w kwestii jakości, legalnej transmisji sportowej, do tej w tv linearnej. A internet mam w porządku, dostęp online do kanałów sportowych też.

Setki tysięcy ludzi kupuje jedną galę KSW za 40 zł. A transmisje w Internecie na DAZN np. już sa lepsze niż na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, torre24 napisał:

Tyle, że u nas ludzie nie rzucą się na to by płacić ponad 30 zł za LM jednocześnie utrzymując C+ czy CP.
 

Nie muszą sie rzucać , ważne by ktoś kto chce obejrzeć w dobrej jakości mógł to zrobić.

Nie mam nic przeciwko by wydać dodatkowe pienądze,  jeśli jakość piłki nożnej w streamingu będzie taka sama jaka jest w DAZN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ELEVEN SPORTS i CANAL+ będą nadal pokazywać na żywo ekskluzywnie po pięć spotkań hiszpańskiej ekstraklasy w każdej kolejce i dzielić się meczami, korzystając naprzemiennie z prawa pierwszego wyboru. "

 

Ale słabo... miałem nadzieję, że po odnowieniu praw będzie to funkcjonowało tak, jak w przypadku ligi francuskiej, czyli że będą sobie transmitować niezależnie od siebie wedle uznania. A tak znowu Real raz tu, raz tam. I to w najlepszym razie, bo jak wcześniej już udowodniłem, na Eleven w tym sezonie zdecydowanie częściej jest Barcelona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...